StævneProgram

06-08-2006 19:45

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.1.1.2b Sommer 2006

RESULTATLISTE FOR
Guldgåseskydning 5.-6. august 2006

50m Gevær - Børnehold

1 Ornebjerg Skytteforening
BK2 18-2389 Tobias Nielsen 148 / 7
J1 18-1733 Jonas Dirksen 147 / 5
J2 18-1266 Nikolaj Pedersen 148 / 2
J2 18-2132 Kewin Nielsen 149 / 8
  Total 592 / 22
2 Næstved Skytteforening
BK1 18-2160 Rasmus Kiel Kristiansen 146 / 3
BK1 18-2313 Peter Opfermann 150 / 10
BK2 18-2362 Jacob Larsen 150 / 8
J2 18-2286 Mette Larsen 144 / 8
  Total 590 / 29
3 Tingsted Skytteforening
BK1 20-2713 Jacob Høegh 145 / 5
BK1 20-2744 Katrine Høegh 148 / 7
BK3 20-3081 Benjamin Petersen 145 / 3
J2 20-1729 Alexander Green 146 / 6
  Total 584 / 21
4 Esrom Skytteforening
  Total 568 / 18
5 Stensved Skytteforening
  Total 566 / 14
 

50m Gevær - Seniorhold

1 Svinninge Skytteforening
1 15-17 Karin Iversen 147 / 7
1 15-22 Lisbeth Iversen 141 / 1
2 15-199 Søren Egebro Jensen 138 / 3
V1 15-201 Kaj Egebro Jensen 146 / 4
  Total 572 / 15
2 Hvidovre Skyttekreds
1 12-197 Sys Hansen 143 / 3
1 12-211 Ib Vejvad Hansen 142 / 5
2 12-559 Jannik Jensen 137 / 2
ÅK1 12-761 Lis Sode 147 / 5
  Total 569 / 15
3 Hedehusene Skf.
1 13-2859 Gert Poulsen 140 / 2
2 13-126 Paul Groesmeyer 139 / 3
2 13-127 Birger Groesmeyer 141 / 4
2 13-3028 Søren Smith Rasmussen 135 / 2
  Total 555 / 11
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 544 / 12
 

200m Gevær - Børnehold

1 Ornebjerg Skytteforening
BK 18-2389 Tobias Nielsen 148 / 7
JUN 18-1876 Brian Romberg 148 / 5
JUN 18-2132 Kewin Nielsen 147 / 6
  Total 443 / 18
2 Tingsted Skytteforening
BK 20-2713 Jacob Høegh 147 / 6
BK 20-2744 Katrine Høegh 148 / 7
JUN 20-1729 Alexander Green 145 / 3
  Total 440 / 16
3 Esrom Skytteforening
BK 14-7950 Rasmus Laisted Larsen 149 / 7
BK 14-8182 Line Bodholdt 148 / 4
JUN 14-8738 Simon Jensen 130 / 1
  Total 427 / 12
 

200m Gevær - Seniorhold

1 Svinninge Skytteforening
1 15-17 Karin Iversen 142 / 6
1 15-22 Lisbeth Iversen 148 / 6
2 15-199 Søren Egebro Jensen 140 / 2
V2 15-201 Kaj Egebro Jensen 142 / 3
  Total 572 / 17
2 Hedehusene Skf.
1 13-127 Birger Groesmeyer 142 / 5
1 13-2859 Gert Poulsen 146 / 5
2 13-126 Paul Groesmeyer 140 / 0
2 13-3028 Søren Smith Rasmussen 142 / 4
  Total 570 / 14
3 Ornebjerg Skytteforening
1 18-36 Verner Nielsen 133 / 2
2 18-9 Kenneth Hansen 144 / 3
3 18-550 Finn K. Larsen 127 / 0
V1 18-1115 Finn Corell 146 / 7
  Total 550 / 12
4 Hvidovre Skyttekreds
  Total 548 / 14
 
 
  200m Gevær - Finale, Senior og Ung
1 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 297 96 393 G
2 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 296 96 392 S
3 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 291 98 389 B
4 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 292 96 388
5 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 292 92 384
6 01-10028 Egon Kristensen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 289 95 384
7 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 289 94 383
8 13-1942 Jon L. Hansen 004-Stenløse Skf. 290 92 382
9 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 287 95 382
10 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 288 92 380
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse BK
1 14-7950 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 149 150 299 / 17 G
2 15-2076 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 148 297 / 15 S
3 15-385 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 149 148 297 / 11 B
4 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 147 149 296 / 15
5 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 147 295 / 12
6 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 148 147 295 / 10
7 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 146 148 294 / 12
8 14-8182 Line Bodholdt 002-Esrom Skytteforening 148 145 293 / 9
9 20-3084 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 143 146 289 / 7
10 18-2459 Nicklas L. Christensen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 142 283 / 5
11 14-6788 Trine Hansen 002-Esrom Skytteforening 140 134 274 / 2
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse JUN
1 13-2114 Jannick Groesmeyer 009-Fløng Skf. 149 150 299 / 18 G
2 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 148 150 298 / 14 S
3 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 148 149 297 / 12 B
4 15-2152 Kenneth Larsen 011-Højby Skytteforening 149 148 297 / 9
5 20-2457 Emil Junker 008-Ravnsborg Skytteforening 147 148 295 / 11
6 13-2555 Stine Groesmeyer 009-Fløng Skf. 148 147 295 / 12
7 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 145 149 294 / 10
8 15-2239 Leif Nielsen 011-Højby Skytteforening 147 146 293 / 9
9 20-2020 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 144 145 289 / 7
10 14-8738 Simon Jensen 002-Esrom Skytteforening 130 146 276 / 3
11 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 128 136 264 / 3
12 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 130 133 263 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 146 142 288 / 7 G
2 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 137 142 279 / 5
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 149 148 297 / 17 G
2 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 146 150 296 / 13
3 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 144 148 292 / 10
4 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 148 144 292 / 14
5 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 145 291 / 11
6 01-10028 Egon Kristensen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 142 147 289 / 9
7 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 143 289 / 12
8 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 142 145 287 / 12
9 13-127 Birger Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 142 145 287 / 8
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 13-1942 Jon L. Hansen 004-Stenløse Skf. 143 147 290 / 10 G
2 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 142 286 / 8
3 13-3028 Søren Smith Rasmussen 018-Hedehusene Skf. 142 143 285 / 7
4 15-199 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 140 142 282 / 6
5 13-126 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 140 140 280 / 3
6 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 142 138 280 / 9
7 14-777 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 142 276 / 7
8 13-2660 Inge Larsen 009-Fløng Skf. 139 137 276 / 10
9 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 134 141 275 / 3
10 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 139 136 275 / 11
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 143 280 / 6 G
2 14-462 Uffe Christensen 057-Ferslev-Skibby SG&I 139 141 280 / 5
3 36-2459 Hans O. Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 140 140 280 / 6
4 15-1703 Peter Nielsen 011-Højby Skytteforening 138 134 272 / 3
5 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 137 133 270 / 4
6 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 129 120 249 / 3
7 14-435 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 122 126 248 / 2
8 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 118 111 229 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 18-61 Kristian Ebbensgaard 031-Hårlev Skytteforening 149 150 299 / 19 G
2 01-10008 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 149 299 / 20
3 03-4 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 149 149 298 / 11
4 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 148 149 297 / 18
5 20-914 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 148 149 297 / 12
6 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 149 295 / 14
7 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 146 147 293 / 11
8 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 148 145 293 / 8
9 15-20 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 142 145 287 / 8
10 20-53 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 143 144 287 / 9
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 145 146 291 / 7 G
2 15-201 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 142 144 286 / 9
3 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 132 134 266 / 3
4 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 109 150 259 / 14
5 14-715 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 133 116 249 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 12-1 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 150 150 300 / 23 G
2 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 149 150 299 / 22
3 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 150 149 299 / 14
4 14-26 Charlotte F. Hansen 002-Esrom Skytteforening 148 150 298 / 18
5 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 149 149 298 / 17
6 12-689 Anders Sode 006-Ballerup Skytteforening 148 149 297 / 14
7 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 147 295 / 15
8 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 148 293 / 14
9 14-122 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 142 144 286 / 7
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 147 148 295 / 9 G
2 14-8737 Johnni Jensen 002-Esrom Skytteforening 145 145 290 / 7
3 17-2655 Jimmy Clausen 029-Kyse Skytteforening 140 149 289 / 8
4 20-1980 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 144 289 / 8
5 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 145 136 281 / 10
6 12-761 Lis Sode 007-Hvidovre Skyttekreds 135 143 278 / 10
7 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 130 142 272 / 5
8 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 138 134 272 / 5
9 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 133 271 / 4
10 14-681 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 132 130 262 / 1
11 18-2298 Kurt Jensen 058-Vordingborg Skytteforening 114 129 243 / 1
 
  200m Gevær - Klasse BK
1 15-2076 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 / 10
2 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 149 / 7
3 15-385 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 149 / 7
4 14-7950 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 149 / 7
5 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 148 / 7
6 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 7
7 14-8182 Line Bodholdt 002-Esrom Skytteforening 148 / 4
8 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 147 / 6
9 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 147 / 4
10 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 2
11 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 146 / 4
12 20-3084 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 2
13 18-2459 Nicklas L. Christensen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 3
14 14-6788 Trine Hansen 002-Esrom Skytteforening 140 / 0
 
  200m Gevær - Klasse JUN
1 13-2114 Jannick Groesmeyer 009-Fløng Skf. 149 / 9
2 15-2152 Kenneth Larsen 011-Højby Skytteforening 149 / 5
3 13-2555 Stine Groesmeyer 009-Fløng Skf. 148 / 6
4 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 148 / 5
5 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 5
6 20-2457 Emil Junker 008-Ravnsborg Skytteforening 147 / 7
7 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 6
8 15-2239 Leif Nielsen 011-Højby Skytteforening 147 / 5
9 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 145 / 3
10 20-2020 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 144 / 4
11 14-8738 Simon Jensen 002-Esrom Skytteforening 130 / 1
12 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 130 / 1
13 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 128 / 2
 
  200m Gevær - Klasse UNG
1 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 146 / 4
2 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 137 / 3
 
  200m Gevær - Klasse 1
1 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 149 / 9
2 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 148 / 6
3 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 / 5
4 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 / 5
5 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 146 / 5
6 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 144 / 5
7 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 142 / 6
8 13-127 Birger Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 142 / 5
9 01-10028 Egon Kristensen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 142 / 3
10 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 133 / 2
 
  200m Gevær - Klasse 2
1 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 3
2 13-1942 Jon L. Hansen 004-Stenløse Skf. 143 / 6
3 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 142 / 6
4 13-3028 Søren Smith Rasmussen 018-Hedehusene Skf. 142 / 4
5 15-199 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 140 / 2
6 13-126 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 140 / 0
7 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 139 / 6
8 13-2660 Inge Larsen 009-Fløng Skf. 139 / 3
9 01-10004 Torben Fischer 101-Kjøbenhavns Skytteforening 139 / 3
10 14-777 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 / 3
11 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 134 / 0
 
  200m Gevær - Klasse 3
1 36-2459 Hans O. Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 140 / 2
2 14-462 Uffe Christensen 057-Ferslev-Skibby SG&I 139 / 1
3 15-1703 Peter Nielsen 011-Højby Skytteforening 138 / 2
4 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 137 / 3
5 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 / 2
6 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 129 / 1
7 18-550 Finn K. Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 127 / 0
8 14-435 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 122 / 1
9 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 118 / 1
10 14-19 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 113 / 1
 
  200m Gevær - Klasse V1
1 01-10008 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 / 9
2 18-61 Kristian Ebbensgaard 031-Hårlev Skytteforening 149 / 9
3 03-4 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 149 / 4
4 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 148 / 8
5 20-914 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 148 / 4
6 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 148 / 1
7 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 7
8 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 / 5
9 20-53 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 143 / 3
10 15-20 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 142 / 1
 
  200m Gevær - Klasse V2
1 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 145 / 1
2 15-201 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 142 / 3
3 14-715 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 133 / 1
4 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 132 / 2
5 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 109 / 6
 
  200m Gevær - Klasse ÅK1
1 12-1 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 150 / 11
2 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 150 / 8
3 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 149 / 11
4 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 149 / 7
5 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 / 7
6 14-26 Charlotte F. Hansen 002-Esrom Skytteforening 148 / 6
7 12-689 Anders Sode 006-Ballerup Skytteforening 148 / 6
8 18-1583 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 147 / 5
9 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 / 4
10 14-122 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 142 / 2
 
  200m Gevær - Klasse ÅK2
1 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 147 / 4
2 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 145 / 7
3 20-1980 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 / 4
4 14-8737 Johnni Jensen 002-Esrom Skytteforening 145 / 4
5 17-2655 Jimmy Clausen 029-Kyse Skytteforening 140 / 2
6 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 / 1
7 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 138 / 1
8 12-761 Lis Sode 007-Hvidovre Skyttekreds 135 / 5
9 14-681 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 132 / 0
10 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 130 / 2
11 18-166 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 125 / 1
12 18-2298 Kurt Jensen 058-Vordingborg Skytteforening 114 / 0
 
  50m Gevær - Finale BK
1 15-385 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 299 99 398 G
2 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 298 97 395 S
3 20-2478 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 295 99 394 B
4 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 295 99 394
5 18-2434 Christian Olsen 025-Stensved Skytteforening 294 99 393
6 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 294 99 393
7 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 294 97 391
8 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 294 95 389
 
  50m Gevær - Finale JUNIOR
1 20-2498 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 298 98 396 G
2 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 294 98 392 S
3 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 294 97 391 B
4 13-2114 Jannick Groesmeyer 009-Fløng Skf. 292 98 390
5 20-2020 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 295 95 390
6 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 295 95 390
7 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 296 94 390
8 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 292 95 387
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 150 148 298 / 19 G
2 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 148 149 297 / 14 S
3 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 148 295 / 14 B
4 20-2478 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 146 295 / 10
5 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 146 148 294 / 5
6 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 145 148 293 / 12
7 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 145 148 293 / 9
8 14-6788 Trine Hansen 002-Esrom Skytteforening 146 147 293 / 14
9 18-2160 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 146 145 291 / 6
10 14-7950 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 144 146 290 / 9
11 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 145 143 288 / 15
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 15-385 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 150 149 299 / 14 G
2 18-2362 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 150 145 295 / 14 S
3 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 146 148 294 / 11 B
4 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 146 294 / 12
5 14-8182 Line Bodholdt 002-Esrom Skytteforening 146 147 293 / 9
6 20-3084 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 143 143 286 / 9
7 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 145 280 / 7
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 18-2434 Christian Olsen 025-Stensved Skytteforening 147 147 294 / 14 G
2 20-2808 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 144 146 290 / 9 S
3 18-2423 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 142 145 287 / 8 B
4 20-3081 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 145 140 285 / 5
5 18-2467 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 142 142 284 / 6
6 36-2967 Maja Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 143 138 281 / 5
7 36-2968 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 144 136 280 / 4
8 18-2452 Katrine Nielsen 025-Stensved Skytteforening 142 136 278 / 4
9 20-3171 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 142 275 / 4
10 20-3159 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 134 264 / 2
11 18-2459 Nicklas L. Christensen 003-Ornebjerg Skytteforening 129 129 258 / 3
12 18-2213 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 128 124 252 / 2
13 20-3170 Rasmus P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 113 118 231 / 1
14 14-8359 Nikolai Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 127 97 224 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 20-2498 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 150 298 / 15 G
2 20-2020 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 148 147 295 / 10 S
3 18-1733 Jonas Dirksen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 147 294 / 12 B
4 15-2384 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 147 146 293 / 13
5 13-2114 Jannick Groesmeyer 009-Fløng Skf. 147 145 292 / 11
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 148 296 / 5 G
2 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 146 149 295 / 11 S
3 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 144 150 294 / 8 B
4 15-2239 Leif Nielsen 011-Højby Skytteforening 147 147 294 / 9
5 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 148 146 294 / 9
6 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 149 143 292 / 12
7 18-2286 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 144 145 289 / 16
8 13-2555 Stine Groesmeyer 009-Fløng Skf. 146 141 287 / 8
9 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 140 281 / 6
10 18-2110 Daniel Andersen 053-Fensmark Skytteforening 138 140 278 / 6
11 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 137 139 276 / 4
12 14-8738 Simon Jensen 002-Esrom Skytteforening 132 138 270 / 2
13 18-2321 Stella Hansen 025-Stensved Skytteforening 135 118 253 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 137 144 281 / 11 G
2 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 139 141 280 / 7
3 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 138 136 274 / 8
4 15-1181 Martin Larsen 007-Asnæs Skytteforening 125 127 252 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 147 147 294 / 9 G
2 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 147 293 / 11
3 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 143 146 289 / 9
4 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 146 288 / 12
5 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 145 143 288 / 8
6 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 141 146 287 / 7
7 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 142 145 287 / 8
8 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 140 146 286 / 5
9 12-2 Peter B. Frandsen 006-Ballerup Skytteforening 142 144 286 / 12
10 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 143 142 285 / 9
11 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 137 146 283 / 7
12 13-2660 Inge Larsen 009-Fløng Skf. 139 142 281 / 8
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 149 145 294 / 6 G
2 01-10028 Egon Kristensen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 144 140 284 / 11
3 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 144 140 284 / 7
4 13-127 Birger Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 141 139 280 / 6
5 15-199 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 138 140 278 / 5
6 36-2459 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 138 138 276 / 5
7 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 137 135 272 / 3
8 13-126 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 139 133 272 / 7
9 13-3028 Søren Smith Rasmussen 018-Hedehusene Skf. 135 131 266 / 4
10 14-777 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 129 263 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 21-346 Anders Pihl 006-Ny-Vest 145 138 283 / 5 G
2 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 142 281 / 3
3 14-462 Uffe Christensen 057-Ferslev-Skibby SG&I 136 139 275 / 3
4 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 133 266 / 6
5 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 125 128 253 / 4
6 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 128 121 249 / 1
7 15-1703 Peter Nielsen 011-Højby Skytteforening 133 116 249 / 1
8 14-435 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 112 123 235 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 149 296 / 12 G
2 18-481 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 147 295 / 12
3 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 148 294 / 15
4 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 146 148 294 / 11
5 18-1253 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 147 146 293 / 8
6 20-914 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 145 147 292 / 10
7 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 145 146 291 / 7
8 03-4 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 147 143 290 / 8
9 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 145 144 289 / 6
10 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 144 144 288 / 8
11 15-201 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 146 140 286 / 9
12 20-53 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 143 142 285 / 9
13 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 143 140 283 / 4
14 18-61 Kristian Ebbensgaard 031-Hårlev Skytteforening 144 136 280 / 8
15 14-2084 Finn Jensen 025-Melby Skytteforening 139 140 279 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-715 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 132 138 270 / 4 G
2 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 133 268 / 1
3 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 139 129 268 / 2
4 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 125 134 259 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 12-689 Anders Sode 006-Ballerup Skytteforening 150 150 300 / 16 G
2 20-660 Maiken Svendsen 022-Vestfalster Skytteforening 149 148 297 / 18
3 12-761 Lis Sode 007-Hvidovre Skyttekreds 147 149 296 / 13
4 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 148 148 296 / 11
5 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 149 147 296 / 13
6 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 147 294 / 13
7 12-1 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 148 146 294 / 18
8 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 146 294 / 14
9 15-2930 Bitten Nielsen 011-Højby Skytteforening 148 146 294 / 12
10 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 142 149 291 / 6
11 14-26 Charlotte F. Hansen 002-Esrom Skytteforening 144 147 291 / 10
12 18-1583 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 145 144 289 / 12
13 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 144 286 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 149 148 297 / 14 G
2 20-1980 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 140 144 284 / 8
3 14-8737 Johnni Jensen 002-Esrom Skytteforening 145 139 284 / 5
4 14-122 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 139 143 282 / 7
5 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 141 138 279 / 3
6 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 142 137 279 / 4
7 14-2841 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 138 134 272 / 3
8 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 131 134 265 / 4
9 14-681 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 130 127 257 / 0
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 150 / 10
2 20-2478 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 5
3 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 148 / 7
4 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 5
5 14-6788 Trine Hansen 002-Esrom Skytteforening 146 / 6
6 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 146 / 3
7 18-2160 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 146 / 3
8 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 145 / 9
9 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 145 / 7
10 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 145 / 5
11 14-7950 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 144 / 4
12 15-2076 Dennis Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 142 / 3
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 18-2362 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 150 / 8
2 15-385 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 150 / 5
3 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 7
4 14-8182 Line Bodholdt 002-Esrom Skytteforening 146 / 7
5 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 146 / 6
6 20-3084 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 4
7 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 3
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 18-2434 Christian Olsen 025-Stensved Skytteforening 147 / 8
2 20-3081 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 3
3 20-2808 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 144 / 5
4 36-2968 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 144 / 3
5 36-2967 Maja Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 143 / 3
6 18-2467 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 142 / 3
7 18-2423 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 142 / 3
8 18-2452 Katrine Nielsen 025-Stensved Skytteforening 142 / 2
9 20-3171 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 1
10 20-3159 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 / 0
11 18-2459 Nicklas L. Christensen 003-Ornebjerg Skytteforening 129 / 0
12 18-2213 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 128 / 1
13 14-8359 Nikolai Laisted Larsen 002-Esrom Skytteforening 127 / 0
14 20-3170 Rasmus P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 113 / 0
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 20-2498 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 / 6
2 20-2020 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 148 / 5
3 18-1733 Jonas Dirksen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 5
4 15-2384 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 147 / 5
5 13-2114 Jannick Groesmeyer 009-Fløng Skf. 147 / 4
6 15-2152 Kenneth Larsen 011-Højby Skytteforening 145 / 4
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 149 / 8
2 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 148 / 5
3 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 2
4 15-2239 Leif Nielsen 011-Højby Skytteforening 147 / 3
5 13-2555 Stine Groesmeyer 009-Fløng Skf. 146 / 6
6 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 146 / 6
7 18-2286 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 144 / 8
8 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 144 / 3
9 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 4
10 18-2110 Daniel Andersen 053-Fensmark Skytteforening 138 / 3
11 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 137 / 1
12 18-2321 Stella Hansen 025-Stensved Skytteforening 135 / 1
13 14-8738 Simon Jensen 002-Esrom Skytteforening 132 / 1
 
  50m Gevær - Klasse UNG
1 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 139 / 3
2 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 138 / 4
3 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 137 / 4
4 15-1181 Martin Larsen 007-Asnæs Skytteforening 125 / 0
 
  50m Gevær - Klasse 1
1 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 147 / 7
2 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 / 5
3 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 3
4 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 145 / 2
5 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 143 / 5
6 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 143 / 3
7 12-2 Peter B. Frandsen 006-Ballerup Skytteforening 142 / 6
8 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 / 6
9 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 142 / 5
10 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 141 / 1
11 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 140 / 2
12 13-2660 Inge Larsen 009-Fløng Skf. 139 / 4
13 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 137 / 3
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 149 / 3
2 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 144 / 5
3 01-10028 Egon Kristensen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 144 / 5
4 13-127 Birger Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 141 / 4
5 13-126 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 139 / 3
6 36-2459 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 138 / 4
7 15-199 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 138 / 3
8 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 137 / 2
9 13-3028 Søren Smith Rasmussen 018-Hedehusene Skf. 135 / 2
10 14-777 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 / 2
11 01-10004 Torben Fischer 101-Kjøbenhavns Skytteforening 134 / 0
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 21-346 Anders Pihl 006-Ny-Vest 145 / 2
2 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 2
3 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 / 2
4 14-462 Uffe Christensen 057-Ferslev-Skibby SG&I 136 / 1
5 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 2
6 15-1703 Peter Nielsen 011-Højby Skytteforening 133 / 1
7 18-317 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 132 / 1
8 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 128 / 0
9 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 125 / 1
10 14-19 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 122 / 1
11 14-435 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 112 / 0
12 18-2298 Kurt Jensen 058-Vordingborg Skytteforening 92 / 1
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 18-481 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 4
2 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 / 5
3 18-1253 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 3
4 03-4 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 147 / 3
5 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 7
6 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 146 / 5
7 15-201 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 146 / 4
8 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 145 / 5
9 20-914 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 145 / 3
10 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 145 / 2
11 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 144 / 5
12 18-61 Kristian Ebbensgaard 031-Hårlev Skytteforening 144 / 5
13 20-53 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 143 / 4
14 15-20 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 143 / 2
15 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 143 / 1
16 14-2084 Finn Jensen 025-Melby Skytteforening 139 / 1
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 139 / 2
2 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 0
3 14-715 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 132 / 1
4 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 125 / 0
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 12-689 Anders Sode 006-Ballerup Skytteforening 150 / 7
2 20-660 Maiken Svendsen 022-Vestfalster Skytteforening 149 / 11
3 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 149 / 6
4 12-1 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 148 / 9
5 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 / 6
6 15-2930 Bitten Nielsen 011-Højby Skytteforening 148 / 4
7 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 148 / 4
8 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 6
9 12-761 Lis Sode 007-Hvidovre Skyttekreds 147 / 5
10 18-1583 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 145 / 7
11 14-26 Charlotte F. Hansen 002-Esrom Skytteforening 144 / 5
12 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 / 5
13 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 142 / 2
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 149 / 9
2 14-8737 Johnni Jensen 002-Esrom Skytteforening 145 / 5
3 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 142 / 2
4 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 141 / 1
5 20-1980 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 140 / 3
6 14-122 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 139 / 1
7 14-2841 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 138 / 2
8 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 131 / 2
9 14-681 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 130 / 0
 
  200m Nordisk Program - Alle Klasser
1 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 344 / 95
2 13-2859 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 337 / 94
3 12-2 Peter B. Frandsen 006-Ballerup Skytteforening 335 / 92
4 14-46 Michael Hansen 002-Esrom Skytteforening 335 / 91
5 12-1 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 334 / 92
6 13-2661 Helle Larsen 009-Fløng Skf. 333 / 94
7 13-1942 Jon L. Hansen 004-Stenløse Skf. 332 / 92
8 13-3028 Søren Smith Rasmussen 018-Hedehusene Skf. 319 / 91
9 36-2459 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 317 / 84
10 14-777 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 311 / 92
11 18-48 Thomas Czubaniuk 003-Ornebjerg Skytteforening 304 / 85
12 03-4 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 278 / 69
13 14-435 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 255 / 63
14 14-19 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 240 / 61