StævneProgram

06-08-2007 21:51

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.3.3b April 2007

RESULTATLISTE FOR
Guldgåseskydning 2007

200m Gevær - Børnehold

1 Ornebjerg Skytteforening
BK 14N-55360 Tobias Nielsen 148 / 7
BK 14N-55549 Dennis Jacobsen 146 / 5
JUN 14N-55476 Kewin Nielsen 143 / 3
  Total 437 / 15
2 Søllested Skytteforening
BK 14N-53171 Anna With 149 / 6
JUN 14N-53091 Line N. With 139 / 5
JUN 14N-53512 Emilie Jensen 143 / 3
  Total 431 / 14
 

200m Gevær - Seniorhold

1 Vemmelev SG&I
1 10N-59244 Søren Skov 144 / 5
1 10N-59536 Johnny Olsen 146 / 8
1 10N-59650 Allan Hansen 147 / 2
1 10N-60081 Søren Madsen 144 / 4
  Total 581 / 19
2 Svinninge Skytteforening
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 147 / 6
1 10N-62299 Karin Iversen 137 / 2
2 10N-57431 Søren Egebro Jensen 132 / 2
ÅK2 10N-57723 Niels-Henrik Frandsen 145 / 4
  Total 561 / 14
3 Stege Ndr. Skytteforening
1 14N-55133 Peter Hansen 143 / 3
3 14N-55123 Preben Villadsen 118 / 1
3 14N-55222 Jacob Nielsen 133 / 2
ÅK2 14N-55337 Kenneth Westergaard 141 / 2
  Total 535 / 8
4 Tårnby Skytteforening
  Total 531 / 8
5 Frejlev-Vantore Skytteforening
  Total 525 / 11
 

50m Gevær - Børnehold

1 Ornebjerg Skytteforening
BK1 14N-55549 Dennis Jacobsen 148 / 12
BK2 14N-55581 Andreas Bremer 146 / 7
BK3 14N-55413 Nicklas Lundberg 147 / 8
J2 14N-55476 Kewin Nielsen 150 / 9
  Total 591 / 36
2 Næstved Skytteforening
BK1 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 146 / 5
BK1 14N-77309 Jacob Larsen 150 / 9
J1 14N-55879 Mette Larsen 147 / 6
J2 14N-73384 Peter Opfermann 144 / 3
  Total 587 / 23
3 Faxe Skytteforening
BK3 14N-81717 Jeppe Olsen 146 / 9
BK3 14N-81719 Amanda Olsen 139 / 1
J2 14N-56628 Lars Højbjerg 144 / 6
J2 14N-56801 Dennis Helveg 147 / 4
  Total 576 / 20
 

50m Gevær - Seniorhold

1 Vemmelev SG&I
1 10N-59244 Søren Skov 146 / 4
1 10N-59536 Johnny Olsen 140 / 4
1 10N-59650 Allan Hansen 143 / 3
1 10N-60081 Søren Madsen 139 / 1
  Total 568 / 12
2 Svinninge Skytteforening
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 146 / 9
1 10N-62299 Karin Iversen 145 / 5
2 10N-57431 Søren Egebro Jensen 133 / 2
V1 10N-57498 Carsten Iversen 141 / 2
  Total 565 / 18
3 Ornebjerg Skytteforening
1 14N-55352 Verner Nielsen 145 / 5
2 14N-55571 Birthe Holm Thomsen 134 / 2
2 14N-56691 Kenneth Hansen 137 / 1
ÅK2 14N-55477 Kenneth Bremer 149 / 9
  Total 565 / 17
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 559 / 16
5 Tårnby Skytteforening
  Total 553 / 12
6 Frejlev-Vantore Skytteforening
  Total 542 / 14
 
 
  200m Gevær - Finale UNG/1-3
1 10N-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 292 94 386
2 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 289 94 383
3 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 289 94 383
4 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 289 92 381
5 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 288 90 378
6 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 284 88 372
7 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 004-Stenløse Skf. 275 86 361
8 11N-62284 Kim Devald 003-Frederikssund IF 1864 264 87 351
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse BK
1 10N-57182 Schannie Nyholm 011-Højby Skytteforening 150 148 298 / 16
2 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 149 297 / 8
3 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 149 148 297 / 12
4 14N-54233 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 146 143 289 / 8
5 14N-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 149 139 288 / 10
6 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 143 143 286 / 5
7 10N-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 143 138 281 / 8
8 14N-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 145 133 278 / 7
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse JUN
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 149 295 / 9
2 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 145 293 / 11
3 10N-57183 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 144 148 292 / 13
4 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 146 289 / 8
5 10N-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 145 144 289 / 6
6 10N-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 146 142 288 / 5
7 14N-53512 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 143 142 285 / 7
8 14N-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 139 143 282 / 9
9 11N-64613 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 140 142 282 / 4
10 10N-80642 Martin Hammergaard 033-Svinninge Skytteforening 138 140 278 / 4
11 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 137 278 / 4
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14N-54048 Thomas Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 124 109 233 / 2
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 147 147 294 / 11
2 10N-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 147 145 292 / 9
3 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 144 146 290 / 9
4 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 144 145 289 / 13
5 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 143 289 / 13
6 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 146 143 289 / 9
7 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 141 284 / 6
8 14N-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 135 147 282 / 11
9 11N-64413 Michael Hansen 002-Esrum Skytteforening 139 143 282 / 8
10 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 137 144 281 / 8
11 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 004-Stenløse Skf. 136 139 275 / 2
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 143 288 / 8
2 14N-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 136 137 273 / 4
3 11N-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 136 133 269 / 2
4 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 126 131 257 / 5
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 11N-62284 Kim Devald 003-Frederikssund IF 1864 133 131 264 / 6
2 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 131 264 / 5
3 14N-54013 Kent Boesen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 128 132 260 / 2
4 14N-54062 Leif Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 127 127 254 / 5
5 07N-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 129 125 254 / 8
6 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 118 123 241 / 1
7 11N-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 106 122 228 / 1
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 01G-66318 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 149 299 / 23
2 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 148 148 296 / 6
3 10N-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 147 148 295 / 13
4 11N-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 148 295 / 12
5 14N-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 149 146 295 / 13
6 14N-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skytteforening 144 147 291 / 8
7 11N-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 146 145 291 / 8
8 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 143 146 289 / 9
9 14N-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 145 289 / 9
10 14N-56284 Benny Christiansen 006-Næstved Skytteforening 145 139 284 / 8
11 11N-62569 Jens Evald Jensen 003-Frederikssund IF 1864 138 145 283 / 7
12 03G-67459 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 138 145 283 / 7
13 10N-57498 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 138 140 278 / 7
14 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 131 142 273 / 5
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 11N-62558 Karin Jensen 003-Frederikssund IF 1864 141 144 285 / 8
2 14N-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 142 143 285 / 7
3 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 141 141 282 / 5
4 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 141 139 280 / 8
5 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 139 138 277 / 2
6 14N-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 141 130 271 / 5
7 14N-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 139 126 265 / 2
8 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 131 125 256 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 01G-58091 Allan West 101-Kjøbenhavns Skytteforening 148 148 296 / 12
2 12N-68697 Steen Pedersen 004-Stenløse Skf. 150 146 296 / 19
3 10N-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 149 295 / 13
4 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 148 295 / 14
5 10N-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 148 146 294 / 13
6 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 146 147 293 / 7
7 14N-53137 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 145 292 / 12
8 12G-68206 Allan Henriksen 006-Ballerup Skytteforening 147 145 292 / 7
9 11N-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 144 147 291 / 10
10 14N-54312 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 144 290 / 10
11 14N-53798 Janni Krygermeier 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 146 144 290 / 6
12 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 145 144 289 / 5
13 11N-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 143 142 285 / 5
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 148 295 / 13
2 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 147 290 / 7
3 10N-57723 Niels-Henrik Frandsen 033-Svinninge Skytteforening 145 145 290 / 8
4 11N-62446 Anette Devald 003-Frederikssund IF 1864 145 142 287 / 5
5 11N-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 142 139 281 / 3
6 14N-53054 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 135 143 278 / 3
7 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 129 137 266 / 2
8 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 118 120 238 / 2
 
  200m Gevær - Klasse BK
1 10N-57182 Schannie Nyholm 011-Højby Skytteforening 150 / 8
2 10N-57726 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 149 / 10
3 14N-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 149 / 6
4 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 149 / 5
5 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 7
6 14N-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 5
7 14N-54233 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 4
8 14N-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 4
9 10N-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 143 / 6
10 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 5
11 14N-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 4
12 14N-53486 Lars Krygermeier 029-Søllested Skytteforening 137 / 7
 
  200m Gevær - Klasse JUN
1 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 / 6
2 10N-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 146 / 2
3 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 / 0
4 10N-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 145 / 4
5 10N-57183 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 144 / 6
6 14N-53512 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 143 / 3
7 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 3
8 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 / 2
9 11N-64613 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 140 / 1
10 14N-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 139 / 5
11 10N-80642 Martin Hammergaard 033-Svinninge Skytteforening 138 / 1
 
  200m Gevær - Klasse UNG
1 14N-54048 Thomas Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 124 / 2
 
  200m Gevær - Klasse 1
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 147 / 6
2 10N-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 147 / 2
3 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 146 / 8
4 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 146 / 5
5 12G-68899 Britta Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 144 / 5
6 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 144 / 5
7 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 144 / 4
8 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 3
9 11N-64413 Michael Hansen 002-Esrum Skytteforening 139 / 4
10 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 137 / 2
11 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 004-Stenløse Skf. 136 / 1
12 14N-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 135 / 3
 
  200m Gevær - Klasse 2
1 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 5
2 14N-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 137 / 3
3 14N-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 136 / 3
4 11N-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 136 / 2
5 03G-70823 Carsten S Jappe 129-Tårnby Skytteforening 133 / 5
6 10N-57431 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 132 / 2
7 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 126 / 2
8 03G-67648 Jan Wybrandt 129-Tårnby Skytteforening 122 / 1
 
  200m Gevær - Klasse 3
1 11N-62284 Kim Devald 003-Frederikssund IF 1864 133 / 4
2 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 2
3 03G-67782 Berit Gjermandsen 129-Tårnby Skytteforening 133 / 2
4 07N-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 129 / 4
5 12G-68807 Michael Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 129 / 2
6 14N-54013 Kent Boesen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 128 / 2
7 14N-54062 Leif Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 127 / 2
8 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 118 / 1
9 03G-67559 Lars H. Andersen 129-Tårnby Skytteforening 110 / 0
10 11N-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 106 / 0
 
  200m Gevær - Klasse V1
1 01G-66318 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 / 10
2 14N-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 149 / 11
3 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 148 / 4
4 10N-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 147 / 6
5 11N-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 / 3
6 11N-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 146 / 4
7 14N-56284 Benny Christiansen 006-Næstved Skytteforening 145 / 5
8 14N-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 / 6
9 14N-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skytteforening 144 / 5
10 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 4
11 03G-67653 Ida Elbek 129-Tårnby Skytteforening 143 / 0
12 10N-57498 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 138 / 4
13 11N-62569 Jens Evald Jensen 003-Frederikssund IF 1864 138 / 2
14 03G-67459 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 138 / 2
15 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 131 / 3
 
  200m Gevær - Klasse V2
1 14N-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 142 / 1
2 11N-62558 Karin Jensen 003-Frederikssund IF 1864 141 / 3
3 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 141 / 3
4 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 141 / 2
5 14N-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 141 / 1
6 14N-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 140 / 3
7 10N-57469 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 140 / 1
8 14N-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 139 / 2
9 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 139 / 1
10 03G-67792 Annie Jensen 129-Tårnby Skytteforening 137 / 3
11 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 131 / 2
12 14N-56298 Tommy Nielsen 053-Fensmark Skytteforening 130 / 1
 
  200m Gevær - Klasse ÅK1
1 12N-68697 Steen Pedersen 004-Stenløse Skf. 150 / 7
2 10N-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 148 / 6
3 01G-58091 Allan West 101-Kjøbenhavns Skytteforening 148 / 5
4 12G-68206 Allan Henriksen 006-Ballerup Skytteforening 147 / 7
5 14N-53137 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 6
6 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 6
7 14N-54312 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 / 8
8 10N-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 / 6
9 14N-53798 Janni Krygermeier 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 146 / 5
10 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 146 / 0
11 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 145 / 3
12 11N-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 144 / 4
13 11N-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 143 / 2
 
  200m Gevær - Klasse ÅK2
1 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 5
2 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 146 / 5
3 10N-57723 Niels-Henrik Frandsen 033-Svinninge Skytteforening 145 / 4
4 11N-62446 Anette Devald 003-Frederikssund IF 1864 145 / 3
5 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 / 3
6 11N-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 142 / 3
7 14N-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 / 2
8 03G-67452 Per H Jensen 129-Tårnby Skytteforening 137 / 0
9 14N-53054 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 135 / 1
10 14N-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 135 / 1
11 14N-53470 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 131 / 3
12 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 129 / 1
13 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 118 / 1
14 14N-54249 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 118 / 0
 
  50m Gevær - Finale Børneskytter
1 10N-57726 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 298 99 397
2 14N-53486 Lars Krygermeier 029-Søllested Skytteforening 297 99 396
3 10N-57182 Schannie Nyholm 011-Højby Skytteforening 297 99 396
4 14N-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 297 98 395
5 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 295 99 394
6 14N-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 297 97 394
7 14N-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 299 94 393
8 14N-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 295 96 391
 
  50m Gevær - Finale Juniorer
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 300 100 400
2 10N-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 298 99 397
3 14N-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 297 99 396
4 14N-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 295 98 393
5 11N-64613 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 295 97 392
6 14N-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 292 98 390
7 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 294 96 390
8 14N-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 292 96 388
9 14N-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 294 90 384
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 10N-57726 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 149 149 298 / 13
2 14N-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 147 150 297 / 17
3 10N-57182 Schannie Nyholm 011-Højby Skytteforening 148 149 297 / 14
4 14N-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 150 147 297 / 13
5 14N-53486 Lars Krygermeier 029-Søllested Skytteforening 150 147 297 / 13
6 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 146 149 295 / 8
7 14N-54218 Steffen Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 147 293 / 9
8 14N-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 142 290 / 14
9 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 144 285 / 8
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14N-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 149 299 / 11
2 14N-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 148 147 295 / 11
3 14N-54907 Gustav R. Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 148 293 / 14
4 14N-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 145 148 293 / 8
5 14N-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 148 142 290 / 9
6 10N-59919 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 143 146 289 / 11
7 14N-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 146 142 288 / 8
8 07N-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 142 145 287 / 7
9 14N-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 144 143 287 / 9
10 14N-54233 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 142 142 284 / 6
11 12N-75460 Line Sørensen 027-Osted/Lejre Skf. 144 140 284 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14N-54220 Sarah Wulf 012-Tingsted Skytteforening 147 143 290 / 11
2 14N-55310 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 148 142 290 / 6
3 14N-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 142 146 288 / 7
4 14N-81717 Jeppe Olsen 044-Faxe Skytteforening 146 142 288 / 12
5 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 147 139 286 / 8
6 14N-56468 Christina Petersen 040-Kongsted Skytteforening 144 138 282 / 4
7 11N-64638 Nikolai Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 140 141 281 / 6
8 14N-81811 Bettina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 139 141 280 / 6
9 14N-81719 Amanda Olsen 044-Faxe Skytteforening 139 141 280 / 4
10 10N-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 140 140 280 / 1
11 14N-900001 Frederik Olsen 044-Faxe Skytteforening 133 134 267 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 150 300 / 18
2 14N-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 148 149 297 / 12
3 14N-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 147 147 294 / 11
4 10N-57183 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 145 146 291 / 11
5 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 140 286 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 10N-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 149 298 / 16
2 14N-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 148 147 295 / 16
3 11N-64613 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 148 147 295 / 11
4 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 150 144 294 / 14
5 14N-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 144 148 292 / 9
6 10N-80642 Martin Hammergaard 033-Svinninge Skytteforening 146 146 292 / 10
7 14N-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 147 145 292 / 9
8 14N-55005 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 145 146 291 / 10
9 10N-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 146 145 291 / 10
10 10N-57732 Kian Henriksen 033-Svinninge Skytteforening 145 143 288 / 5
11 14N-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 144 141 285 / 9
12 07N-20614 Mette Maja Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 128 144 272 / 3
13 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 138 271 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14N-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 141 142 283 / 5
2 10N-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 145 136 281 / 6
3 14N-53512 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 136 141 277 / 5
4 14N-54048 Thomas Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 136 137 273 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 146 292 / 11
2 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 145 146 291 / 13
3 12N-68697 Steen Pedersen 021-Greve Skf. 145 146 291 / 13
4 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 146 145 291 / 12
5 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 142 290 / 12
6 12G-68899 Britta Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 144 145 289 / 11
7 14N-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 146 143 289 / 10
8 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 140 145 285 / 12
9 12G-68807 Michael Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 139 145 284 / 6
10 10N-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 143 140 283 / 4
11 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 139 142 281 / 4
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 11N-64413 Michael Hansen 002-Esrum Skytteforening 139 141 280 / 1
2 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 135 144 279 / 6
3 03G-70823 Carsten S Jappe 129-Tårnby Skytteforening 139 139 278 / 7
4 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 137 140 277 / 2
5 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 137 277 / 3
6 14N-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 136 138 274 / 6
7 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 132 141 273 / 4
8 11N-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 136 129 265 / 4
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 03G-67782 Berit Gjermandsen 129-Tårnby Skytteforening 133 138 271 / 5
2 14N-54013 Kent Boesen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 134 134 268 / 5
3 14N-55328 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 131 131 262 / 3
4 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 131 260 / 4
5 14N-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 130 259 / 6
6 11N-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 125 127 252 / 1
7 03G-67559 Lars H. Andersen 129-Tårnby Skytteforening 124 123 247 / 1
8 14N-54062 Leif Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 124 122 246 / 3
9 10N-57723 Niels-Henrik Frandsen 033-Svinninge Skytteforening 111 132 243 / 4
10 11N-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 109 111 220 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 11N-62558 Karin Jensen 003-Frederikssund IF 1864 148 149 297 / 15
2 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 149 296 / 13
3 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 148 295 / 8
4 01G-66318 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 145 295 / 10
5 07N-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 146 148 294 / 15
6 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 149 145 294 / 11
7 11N-62569 Jens Evald Jensen 003-Frederikssund IF 1864 146 147 293 / 11
8 11N-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 147 146 293 / 9
9 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 145 147 292 / 9
10 11N-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 148 144 292 / 12
11 10N-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 145 146 291 / 8
12 14N-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 143 146 289 / 11
13 14N-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 145 143 288 / 6
14 03G-67459 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 141 145 286 / 8
15 14N-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 141 145 286 / 8
16 10N-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 143 142 285 / 4
17 14N-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 136 147 283 / 9
18 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 142 140 282 / 8
19 14N-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 138 282 / 12
20 14N-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 136 140 276 / 6
21 10N-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 132 143 275 / 5
22 14N-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 138 125 263 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14N-56284 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 145 147 292 / 9
2 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 141 144 285 / 7
3 10N-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 137 139 276 / 1
4 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 123 129 252 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 149 150 299 / 24
2 12G-68206 Allan Henriksen 006-Ballerup Skytteforening 149 150 299 / 18
3 10N-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 150 149 299 / 20
4 14N-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 149 149 298 / 11
5 14N-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 149 148 297 / 13
6 14N-53798 Janni Krygermeier 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 148 148 296 / 14
7 14N-53137 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 148 295 / 8
8 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 147 295 / 14
9 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 145 149 294 / 13
10 01G-58091 Allan West 101-Kjøbenhavns Skytteforening 146 148 294 / 11
11 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 147 294 / 10
12 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 148 146 294 / 17
13 11N-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 148 146 294 / 5
14 10N-70238 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 147 146 293 / 9
15 11N-62446 Anette Devald 003-Frederikssund IF 1864 148 145 293 / 12
16 14N-54312 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 145 293 / 11
17 10N-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 144 148 292 / 11
18 10N-79138 Bitten Nielsen 011-Højby Skytteforening 144 146 290 / 14
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14N-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 149 147 296 / 12
2 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 149 294 / 8
3 11N-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 145 145 290 / 9
4 10N-59925 Allan Andersen 043-Glumsø Skytteforening 147 141 288 / 10
5 14N-53054 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 145 287 / 8
6 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 144 142 286 / 5
7 11N-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 139 140 279 / 6
8 14N-80876 Ruddy Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 137 136 273 / 6
9 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 136 266 / 2
10 14N-53470 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 123 139 262 / 2
11 11N-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 130 123 253 / 3
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 14N-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 150 / 9
2 14N-53486 Lars Krygermeier 029-Søllested Skytteforening 150 / 6
3 10N-57726 Mads Hansen 033-Svinninge Skytteforening 149 / 5
4 14N-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 12
5 10N-57182 Schannie Nyholm 011-Højby Skytteforening 148 / 7
6 14N-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 147 / 9
7 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 146 / 5
8 14N-54218 Steffen Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 4
9 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 2
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 14N-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 / 8
2 14N-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 148 / 6
3 14N-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 148 / 3
4 14N-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 7
5 14N-54907 Gustav R. Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 8
6 14N-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 5
7 14N-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 144 / 5
8 12N-75460 Line Sørensen 027-Osted/Lejre Skf. 144 / 4
9 10N-59919 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 143 / 4
10 14N-54233 Naja Kristensen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 3
11 07N-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 142 / 2
12 10N-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 140 / 1
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 14N-55310 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 148 / 5
2 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 8
3 14N-54220 Sarah Wulf 012-Tingsted Skytteforening 147 / 8
4 14N-81717 Jeppe Olsen 044-Faxe Skytteforening 146 / 9
5 14N-56468 Christina Petersen 040-Kongsted Skytteforening 144 / 4
6 14N-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 142 / 3
7 11N-64638 Nikolai Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 140 / 3
8 14N-81811 Bettina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 139 / 4
9 14N-81719 Amanda Olsen 044-Faxe Skytteforening 139 / 1
10 14N-900001 Frederik Olsen 044-Faxe Skytteforening 133 / 1
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 / 9
2 14N-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 148 / 5
3 14N-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 147 / 6
4 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 / 5
5 10N-57183 Rikke Larsen 011-Højby Skytteforening 145 / 6
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 150 / 9
2 10N-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 / 6
3 14N-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 148 / 8
4 11N-64613 Rasmus Laisted Larsen 002-Esrum Skytteforening 148 / 5
5 14N-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 147 / 4
6 10N-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 146 / 5
7 10N-80642 Martin Hammergaard 033-Svinninge Skytteforening 146 / 4
8 14N-55005 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 145 / 4
9 10N-57732 Kian Henriksen 033-Svinninge Skytteforening 145 / 2
10 14N-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 144 / 6
11 14N-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 144 / 3
12 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 2
13 07N-20614 Mette Maja Hansen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 128 / 0
 
  50m Gevær - Klasse UNG
1 10N-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 145 / 5
2 14N-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 141 / 2
3 14N-54048 Thomas Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 136 / 4
4 14N-53512 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 136 / 3
 
  50m Gevær - Klasse 1
1 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 / 8
2 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 146 / 9
3 14N-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 146 / 7
4 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 / 4
5 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 145 / 5
6 14N-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 5
7 12N-68697 Steen Pedersen 021-Greve Skf. 145 / 4
8 12G-68899 Britta Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 144 / 3
9 10N-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 143 / 3
10 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 140 / 4
11 12G-68807 Michael Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 139 / 3
12 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 139 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 / 0
2 03G-70823 Carsten S Jappe 129-Tårnby Skytteforening 139 / 3
3 11N-64413 Michael Hansen 002-Esrum Skytteforening 139 / 0
4 03G-67648 Jan Wybrandt 129-Tårnby Skytteforening 137 / 3
5 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 137 / 1
6 11N-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 136 / 3
7 14N-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 136 / 2
8 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 135 / 1
9 14N-55571 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 / 2
10 10N-57431 Søren Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 133 / 2
11 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 132 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 14N-54013 Kent Boesen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 134 / 3
2 03G-67782 Berit Gjermandsen 129-Tårnby Skytteforening 133 / 2
3 14N-55328 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 131 / 0
4 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 / 3
5 14N-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 / 2
6 11N-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 125 / 0
7 14N-54062 Leif Jensen 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 124 / 1
8 03G-67559 Lars H. Andersen 129-Tårnby Skytteforening 124 / 0
9 10N-57723 Niels-Henrik Frandsen 033-Svinninge Skytteforening 111 / 1
10 11N-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 109 / 0
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 01G-66318 Per Westh-Henrichsen 101-Kjøbenhavns Skytteforening 150 / 7
2 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 149 / 6
3 11N-62558 Karin Jensen 003-Frederikssund IF 1864 148 / 7
4 11N-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 148 / 7
5 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 / 5
6 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 / 5
7 11N-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 147 / 4
8 11N-62569 Jens Evald Jensen 003-Frederikssund IF 1864 146 / 6
9 07N-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 146 / 5
10 10N-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 145 / 5
11 14N-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 3
12 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 2
13 14N-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 / 10
14 14N-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 143 / 5
15 10N-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 143 / 3
16 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 142 / 4
17 14N-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 141 / 3
18 03G-67459 Otto Reenberg 129-Tårnby Skytteforening 141 / 3
19 10N-57498 Carsten Iversen 033-Svinninge Skytteforening 141 / 2
20 14N-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 140 / 1
21 14N-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 138 / 3
22 10N-57469 Kaj Egebro Jensen 033-Svinninge Skytteforening 138 / 2
23 14N-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 136 / 3
24 14N-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 136 / 3
25 10N-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 132 / 2
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 14N-56284 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 145 / 4
2 03G-67792 Annie Jensen 129-Tårnby Skytteforening 144 / 4
3 03G-67653 Ida Elbek 129-Tårnby Skytteforening 144 / 2
4 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 141 / 4
5 10N-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 137 / 0
6 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 123 / 0
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 10N-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 150 / 11
2 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 149 / 12
3 12G-68206 Allan Henriksen 006-Ballerup Skytteforening 149 / 8
4 14N-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 149 / 6
5 14N-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 149 / 4
6 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 148 / 10
7 11N-62446 Anette Devald 003-Frederikssund IF 1864 148 / 7
8 14N-54312 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 148 / 7
9 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 / 7
10 14N-53798 Janni Krygermeier 007-Frejlev-Vantore Skytteforening 148 / 6
11 11N-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 148 / 3
12 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 6
13 10N-70238 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 147 / 5
14 14N-53137 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 4
15 01G-58091 Allan West 101-Kjøbenhavns Skytteforening 146 / 4
16 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 145 / 5
17 10N-79138 Bitten Nielsen 011-Højby Skytteforening 144 / 6
18 10N-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 144 / 3
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 14N-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 149 / 9
2 10N-59925 Allan Andersen 043-Glumsø Skytteforening 147 / 5
3 11N-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 145 / 5
4 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 2
5 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 144 / 4
6 14N-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 / 5
7 14N-53054 Per Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 / 3
8 11N-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 139 / 5
9 03G-67452 Per H Jensen 129-Tårnby Skytteforening 138 / 2
10 14N-80876 Ruddy Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 137 / 3
11 11N-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 130 / 1
12 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 / 1
13 14N-53470 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 123 / 0
 
  Nordisk gevær, 300m klasse UNG + 1 + 2
1 10N-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 329 / 89
2 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 326 / 90
3 11N-64413 Michael Hansen 002-Esrum Skytteforening 320 / 92
4 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 315 / 86
5 14N-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 310 / 86
6 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 306 / 86
7 03G-70823 Carsten S Jappe 129-Tårnby Skytteforening 299 / 81
8 12N-68853 Jon Luckmann Hansen 004-Stenløse Skf. 297 / 87
9 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 291 / 83
10 10N-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 291 / 78
11 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 282 / 79
12 11N-62284 Kim Devald 003-Frederikssund IF 1864 259 / 61
13 11N-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 227 / 60