StævneProgram

03-08-2008 19:04

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.7 Juni 2008

RESULTATLISTE FOR
Guldgåseskydning 2008

Børnehold 200m

1 Ornebjerg Skytteforening
BK 14-55413 Nicklas Lundberg 148 / 4
BK 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 144 / 3
JUN 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 141 / 2
  Total 433 / 9
2 Stege Ndr. Skytteforening
BK 14-55114 Sarah Garn Hansen 138 / 10
JUN 14-55200 Jonas Frimand 143 / 3
JUN 14-55221 Jakob Frimand 144 / 4
  Total 425 / 17
 

Børnehold 50m

1 Stege Ndr. Skytteforening
BK1 14-55114 Sarah Garn Hansen 149 / 6
BK2 14-55104 Tobias Garn 145 / 5
J1 14-55221 Jakob Frimand 148 / 7
J2 14-55200 Jonas Frimand 139 / 2
  Total 581 / 20
2 Ornebjerg Skytteforening
BK1 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 148 / 7
BK2 14-55413 Nicklas Lundberg 144 / 4
BK2 14-55581 Andreas Bremer 150 / 7
J2 14-55549 Dennis Jacobsen 139 / 2
  Total 581 / 20
3 Næstved Skytteforening
BK3 14-86869 Christina Nielsen 131 / 0
J1 14-55879 Mette Larsen 148 / 6
J1 14-73384 Peter Opfermann 148 / 5
J2 14-77309 Jacob Larsen 146 / 9
  Total 573 / 20
 

Seniorhold 200m

1 Tingsted Skytteforening
1 14-54457 Mikael Green 145 / 3
UNG 14-54267 Jacob Høegh 135 / 2
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 138 / 2
ÅK1 14-53137 Hanne Andersen 147 / 7
  Total 565 / 14
2 Stege Ndr. Skytteforening
1 14-55133 Peter Hansen 145 / 3
3 14-55123 Preben Villadsen 132 / 0
3 14-55222 Jacob Nielsen 134 / 1
ÅK2 14-55337 Kenneth Westergaard 143 / 3
  Total 554 / 7
3 Ornebjerg Skytteforening
2 14-55352 Verner Nielsen 136 / 2
2 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 135 / 1
2 14-56691 Kenneth Hansen 138 / 4
UNG 14-55568 Brian Romberg 139 / 3
  Total 548 / 10
 

Seniorhold 50m

1 Tingsted Skytteforening
2 14-54457 Mikael Green 146 / 5
UNG 14-54267 Jacob Høegh 136 / 3
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 139 / 3
ÅK1 14-53137 Hanne Andersen 147 / 7
  Total 568 / 18
2 Ornebjerg Skytteforening
1 14-55352 Verner Nielsen 143 / 1
2 14-56691 Kenneth Hansen 140 / 2
UNG 14-55476 Kewin Nielsen 134 / 3
V1 14-55750 Finn Corell 146 / 5
  Total 563 / 11
3 Stege Ndr. Skytteforening
1 14-55133 Peter Hansen 142 / 5
2 14-55222 Jacob Nielsen 129 / 2
3 14-55337 Kenneth Westergaard 131 / 4
ÅK2 14-55275 Anne B. Bertelsen 146 / 5
  Total 548 / 16
 
 
  200m Gevær - Finale, Senior og Ung
1 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 289 96 385
2 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 293 91 384
3 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 288 93 381
4 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 292 89 381
5 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 284 89 373
6 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 284 89 373
7 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 276 93 369
8 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 278 91 369
9 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 277 84 361
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse BK
1 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 148 149 297 / 12
2 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 144 150 294 / 15
3 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 148 146 294 / 10
4 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 147 291 / 10
5 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 150 288 / 19
6 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 143 142 285 / 7
7 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 132 138 270 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse JUN
1 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 145 148 293 / 12
2 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 145 289 / 8
3 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 141 141 282 / 9
4 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 142 280 / 3
5 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 136 277 / 5
6 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 136 273 / 6
7 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 128 271 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 138 140 278 / 5
2 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 139 138 277 / 3
3 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 135 141 276 / 8
4 14-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 130 264 / 3
5 14-55568 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 139 125 264 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 147 293 / 15
2 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 148 144 292 / 11
3 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 144 289 / 6
4 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 145 143 288 / 8
5 10-58145 Dorte Rasmussen 033-Svinninge Skytteforening 144 143 287 / 13
6 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 149 138 287 / 12
7 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 142 144 286 / 6
8 11-62100 Claus Pedersen 051-Jægerspris Skytteforening 139 142 281 / 8
9 13-66907 Torben Fischer 353-Kjøbenhavns Skytteforening 139 135 274 / 5
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 146 284 / 8
2 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 143 141 284 / 7
3 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 141 277 / 4
4 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 142 133 275 / 6
5 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 139 274 / 4
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 134 137 271 / 4
2 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 135 135 270 / 5
3 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 134 268 / 1
4 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 133 265 / 1
5 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 128 136 264 / 6
6 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 129 128 257 / 3
7 11-65132 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 131 126 257 / 4
8 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 106 110 216 / 1
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 148 149 297 / 13
2 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 150 296 / 9
3 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 146 147 293 / 14
4 14-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 148 145 293 / 15
5 10-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 146 145 291 / 9
6 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 144 291 / 9
7 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 143 147 290 / 9
8 14-54253 Kjeld Noergaard 012-Tingsted Skytteforening 144 144 288 / 6
9 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 143 288 / 7
10 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 145 142 287 / 10
11 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 145 139 284 / 9
12 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 141 136 277 / 7
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 147 143 290 / 7
2 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 140 146 286 / 11
3 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 140 139 279 / 5
4 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 134 143 277 / 3
5 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 140 132 272 / 3
6 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 133 133 266 / 1
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 150 298 / 20
2 12-68697 Steen Pedersen 004-Stenløse Skf. 150 148 298 / 17
3 12-61612 Poul Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 148 149 297 / 12
4 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 147 294 / 13
5 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 145 293 / 10
6 13-58091 Allan West 353-Kjøbenhavns Skytteforening 143 149 292 / 12
7 14-55531 Gitte Larsen 131-Østmøn SG&I 145 145 290 / 7
8 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 142 145 287 / 12
9 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 141 145 286 / 8
10 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 142 144 286 / 7
11 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 135 144 279 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 11-65934 Carsten Jakobsen 097-Helsingør Salonskytteforening 149 148 297 / 7
2 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 147 294 / 7
3 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 140 146 286 / 4
4 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 142 285 / 4
5 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 129 137 266 / 3
 
  200m Gevær - Klasse BK
1 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 148 / 5
2 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 4
3 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 144 / 6
4 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 3
5 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 143 / 4
6 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 / 10
7 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 1
8 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 132 / 2
 
  200m Gevær - Klasse JUN
1 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 145 / 5
2 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 / 4
3 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 3
4 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 141 / 3
5 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 2
6 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 / 1
7 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 / 2
 
  200m Gevær - Klasse UNG
1 14-55568 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 3
2 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 139 / 1
3 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 138 / 2
4 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 135 / 2
5 14-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 / 2
 
  200m Gevær - Klasse 1
1 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 149 / 7
2 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 148 / 4
3 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 / 7
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 / 3
5 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 145 / 3
6 10-58145 Dorte Rasmussen 033-Svinninge Skytteforening 144 / 7
7 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 142 / 4
8 11-62100 Claus Pedersen 051-Jægerspris Skytteforening 139 / 5
9 13-66907 Torben Fischer 353-Kjøbenhavns Skytteforening 139 / 4
 
  200m Gevær - Klasse 2
1 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 143 / 4
2 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 142 / 3
3 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 / 4
4 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 / 2
5 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 1
 
  200m Gevær - Klasse 3
1 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 135 / 2
2 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 134 / 2
3 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 / 1
4 13-67648 Jan Wybrandt 409-Tårnby Skytteforening 134 / 1
5 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 / 0
6 11-65132 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 131 / 1
7 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 129 / 1
8 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 128 / 1
9 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 116 / 2
10 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 106 / 0
 
  200m Gevær - Klasse V1
1 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 148 / 11
2 14-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 148 / 7
3 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 / 5
4 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 146 / 5
5 10-59037 Pelle R. Pedersen 003-Korsør Skytteforening 146 / 3
6 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 / 3
7 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 145 / 7
8 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 145 / 5
9 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 / 5
10 14-54253 Kjeld Noergaard 012-Tingsted Skytteforening 144 / 2
11 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 143 / 2
12 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 141 / 4
13 13-67653 Ida Elbek 409-Tårnby Skytteforening 135 / 2
14 14-56284 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 132 / 1
 
  200m Gevær - Klasse V2
1 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 147 / 5
2 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Hedehusene Skf. 140 / 4
3 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 140 / 2
4 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 140 / 2
5 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 134 / 1
6 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 133 / 1
7 13-67792 Annie Jensen 409-Tårnby Skytteforening 124 / 0
 
  200m Gevær - Klasse ÅK1
1 12-68697 Steen Pedersen 004-Stenløse Skf. 150 / 10
2 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 / 11
3 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 / 7
4 12-61612 Poul Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 148 / 5
5 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 7
6 14-55531 Gitte Larsen 131-Østmøn SG&I 145 / 3
7 13-58091 Allan West 353-Kjøbenhavns Skytteforening 143 / 6
8 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 142 / 8
9 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 142 / 3
10 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 141 / 3
11 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 135 / 1
 
  200m Gevær - Klasse ÅK2
1 11-65934 Carsten Jakobsen 097-Helsingør Salonskytteforening 149 / 1
2 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 3
3 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 3
4 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 140 / 2
5 13-67452 Per H Jensen 409-Tårnby Skytteforening 139 / 3
6 14-54249 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 135 / 3
7 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 131 / 1
8 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 129 / 1
 
  50m Gevær - Finale, Børn
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 298 99 397
2 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 298 99 397
3 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 297 99 396
4 14-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 297 98 395
5 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 295 96 391
6 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 295 95 390
7 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 288 94 382
 
  50m Gevær - Finale, Junior
1 14-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 300 100 400
2 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 297 100 397
3 14-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 295 98 393
4 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 294 97 391
5 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 294 97 391
6 14-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 297 94 391
7 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 294 95 389
8 13-70275 Gry Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 294 95 389
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 149 298 / 11
2 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 149 148 297 / 15
3 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 147 295 / 10
4 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 144 148 292 / 10
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 149 149 298 / 12
2 14-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 150 147 297 / 14
3 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 148 148 296 / 15
4 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 145 150 295 / 14
5 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 146 146 292 / 11
6 14-53261 Michael Olsen 012-Tingsted Skytteforening 143 146 289 / 10
7 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 144 144 288 / 8
8 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 142 287 / 8
9 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 142 144 286 / 6
10 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 143 142 285 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14-87001 Søren Jansen Sørensen 053-Fensmark Skytteforening 143 140 283 / 1
2 14-81811 Betina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 141 140 281 / 3
3 14-86824 Simon Børgesen 004-Maribo Skytteforening 137 141 278 / 2
4 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 139 138 277 / 6
5 14-55062 Patrick Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 138 137 275 / 2
6 14-86869 Christina Nielsen 006-Næstved Skytteforening 131 139 270 / 1
7 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 127 134 261 / 2
8 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 128 257 / 3
9 14-87152 Janus Larsen 004-Maribo Skytteforening 107 108 215 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 14-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 150 300 / 21
2 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 150 299 / 22
3 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 148 149 297 / 14
4 14-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 148 149 297 / 12
5 14-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 147 148 295 / 17
6 13-70275 Gry Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 145 149 294 / 11
7 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 148 146 294 / 15
8 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 146 294 / 12
9 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 149 145 294 / 11
10 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 147 293 / 7
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 146 148 294 / 15
2 14-56444 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 145 148 293 / 8
3 10-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 148 144 292 / 10
4 07-20614 Mette Maja Hansen 001-Horsens Skyttekreds 148 142 290 / 8
5 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 144 143 287 / 6
6 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 145 284 / 6
7 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 143 136 279 / 3
8 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 140 278 / 4
9 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 138 277 / 6
10 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 127 128 255 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 136 142 278 / 11
2 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 139 139 278 / 7
3 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 138 138 276 / 5
4 14-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 136 270 / 5
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 142 146 288 / 6
2 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 145 143 288 / 13
3 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 144 287 / 7
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 144 286 / 10
5 12-68697 Steen Pedersen 021-Greve Skf. 143 142 285 / 11
6 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 138 142 280 / 8
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 142 145 287 / 9
2 11-62100 Claus Pedersen 051-Jægerspris Skytteforening 142 143 285 / 10
3 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 146 138 284 / 6
4 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 143 139 282 / 8
5 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 140 138 278 / 6
6 13-66907 Torben Fischer 353-Kjøbenhavns Skytteforening 138 137 275 / 3
7 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 139 136 275 / 5
8 12-61612 Poul Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 139 134 273 / 6
9 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 143 272 / 4
10 13-70271 Ib Vejvad Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 131 136 267 / 1
11 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 126 135 261 / 4
12 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 130 130 260 / 3
13 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 123 128 251 / 2
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 139 138 277 / 7
2 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 134 139 273 / 3
3 11-65934 Carsten Jakobsen 097-Helsingør Salonskytteforening 138 131 269 / 1
4 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 133 135 268 / 3
5 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 131 133 264 / 8
6 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 128 132 260 / 1
7 11-65132 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 131 129 260 / 2
8 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 132 124 256 / 1
9 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 136 115 251 / 6
10 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 110 132 242 / 0
11 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 115 103 218 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 149 147 296 / 17
2 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 146 148 294 / 13
3 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 146 148 294 / 10
4 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 147 293 / 14
5 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 146 146 292 / 11
6 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 147 145 292 / 9
7 14-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 144 147 291 / 4
8 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 145 146 291 / 9
9 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 145 146 291 / 7
10 14-54253 Kjeld Noergaard 012-Tingsted Skytteforening 146 145 291 / 14
11 10-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 144 145 289 / 8
12 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 142 146 288 / 9
13 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 144 144 288 / 9
14 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 140 146 286 / 5
15 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 136 283 / 12
16 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 145 137 282 / 6
17 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 140 138 278 / 1
18 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 133 140 273 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 143 146 289 / 6
2 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 144 287 / 5
3 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 142 141 283 / 5
4 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 138 143 281 / 5
5 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 138 140 278 / 3
6 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 139 139 278 / 1
7 14-54443 Niels Dahl 012-Tingsted Skytteforening 136 140 276 / 3
8 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 132 142 274 / 6
9 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 137 137 274 / 5
10 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 129 133 262 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 148 150 298 / 12
2 15-61310 Svend E. Pihl 006-Ny-Vest 147 150 297 / 11
3 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 148 297 / 21
4 15-61483 Lene Pihl 006-Ny-Vest 146 149 295 / 11
5 15-61314 Susanne Pihl 006-Ny-Vest 147 148 295 / 12
6 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 148 147 295 / 20
7 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 148 294 / 14
8 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 147 294 / 12
9 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 149 145 294 / 8
10 12-61619 Marianne Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 146 147 293 / 9
11 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 145 292 / 11
12 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 144 144 288 / 9
13 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 144 143 287 / 4
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 145 291 / 10
2 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 145 291 / 9
3 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 145 290 / 9
4 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 145 145 290 / 6
5 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 140 143 283 / 9
6 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 138 143 281 / 5
7 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 137 135 272 / 0
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 6
2 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 149 / 6
3 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 7
4 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 144 / 4
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 14-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 150 / 7
2 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 149 / 5
3 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 148 / 7
4 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 146 / 4
5 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 / 5
6 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 3
7 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
8 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 4
9 14-53261 Michael Olsen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 3
10 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 142 / 3
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 14-87001 Søren Jansen Sørensen 053-Fensmark Skytteforening 143 / 1
2 14-81811 Betina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 141 / 2
3 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 139 / 3
4 14-55062 Patrick Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 138 / 1
5 14-86824 Simon Børgesen 004-Maribo Skytteforening 137 / 0
6 14-86869 Christina Nielsen 006-Næstved Skytteforening 131 / 0
7 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 / 2
8 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 127 / 1
9 14-87152 Janus Larsen 004-Maribo Skytteforening 107 / 0
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 14-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 / 12
2 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 149 / 9
3 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 149 / 6
4 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 148 / 8
5 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 / 7
6 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 148 / 6
7 14-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 148 / 5
8 14-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 147 / 11
9 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 / 4
10 13-70275 Gry Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 145 / 5
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 07-20614 Mette Maja Hansen 001-Horsens Skyttekreds 148 / 7
2 10-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 148 / 6
3 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 146 / 9
4 14-56444 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 145 / 4
5 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 144 / 3
6 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 143 / 1
7 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 / 2
8 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 2
9 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 / 3
10 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 127 / 0
 
  50m Gevær - Klasse UNG
1 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 139 / 3
2 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 138 / 4
3 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 136 / 3
4 14-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 / 3
 
  50m Gevær - Klasse 1
1 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 145 / 6
2 12-68697 Steen Pedersen 021-Greve Skf. 143 / 4
3 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 1
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 / 5
5 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 142 / 3
6 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 138 / 4
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 146 / 5
2 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 143 / 3
3 11-62100 Claus Pedersen 051-Jægerspris Skytteforening 142 / 4
4 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 142 / 1
5 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 140 / 2
6 12-61612 Poul Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 139 / 4
7 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 139 / 3
8 13-66907 Torben Fischer 353-Kjøbenhavns Skytteforening 138 / 3
9 13-70271 Ib Vejvad Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 131 / 0
10 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 130 / 0
11 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 / 2
12 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 126 / 2
13 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 123 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 139 / 3
2 11-65934 Carsten Jakobsen 097-Helsingør Salonskytteforening 138 / 0
3 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 136 / 1
4 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 134 / 0
5 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 133 / 2
6 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 132 / 1
7 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 131 / 4
8 11-65132 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 131 / 2
9 13-67648 Jan Wybrandt 409-Tårnby Skytteforening 130 / 0
10 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 128 / 1
11 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 115 / 1
12 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 110 / 0
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 149 / 6
2 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 / 8
3 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 147 / 6
4 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 146 / 9
5 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 146 / 7
6 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 146 / 7
7 14-54253 Kjeld Noergaard 012-Tingsted Skytteforening 146 / 7
8 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 5
9 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 145 / 7
10 13-67653 Ida Elbek 409-Tårnby Skytteforening 145 / 4
11 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 145 / 3
12 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 145 / 2
13 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 6
14 10-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 144 / 4
15 14-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 144 / 2
16 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 142 / 2
17 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 140 / 3
18 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 140 / 0
19 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 133 / 1
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 143 / 4
2 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 / 2
3 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 142 / 4
4 13-67792 Annie Jensen 409-Tårnby Skytteforening 140 / 3
5 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 139 / 0
6 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 138 / 2
7 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 138 / 2
8 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 137 / 3
9 14-54443 Niels Dahl 012-Tingsted Skytteforening 136 / 2
10 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 132 / 2
11 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 129 / 1
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 / 11
2 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 149 / 5
3 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 148 / 10
4 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 148 / 3
5 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 8
6 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 7
7 15-61314 Susanne Pihl 006-Ny-Vest 147 / 7
8 15-61310 Svend E. Pihl 006-Ny-Vest 147 / 4
9 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 / 7
10 12-61619 Marianne Lamhauge 002-Gundsølille SG&I 146 / 5
11 15-61483 Lene Pihl 006-Ny-Vest 146 / 5
12 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 144 / 3
13 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 144 / 1
14 13-58091 Allan West 353-Kjøbenhavns Skytteforening 125 / 2
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 / 5
2 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 / 4
3 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 4
4 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 2
5 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 140 / 5
6 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 138 / 1
7 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 137 / 0
8 13-67452 Per H Jensen 409-Tårnby Skytteforening 136 / 4
 
  Nordisk gevær, 300m klasse UNG + 1 + 2
1 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 323 / 95
2 11-62100 Claus Pedersen 051-Jægerspris Skytteforening 314 / 93
3 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 306 / 91
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 306 / 84
5 10-58145 Dorte Rasmussen 002-Holbæk Skytteforening 305 / 89
6 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 305 / 79
7 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 303 / 89
8 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 303 / 84
9 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 296 / 82
10 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 279 / 89
11 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 278 / 80
12 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 275 / 76
13 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 263 / 70
14 14-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 253 / 77
15 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 183 / 96

Resultat Hurtigskydning

1.

Bane 4 - Kenneth Hansen
10 skud / 8 træffere
  9 skud / 7 træffere 11 skud / 8 træffere 10 skud / 9 træffere

2.

Bane 6 - Kenneth D. Nielsen 9 skud / 7 træffere 9 skud / 8 træffere 10 skud / 8 træffere   11 skud / 7 træffere

3.

Bane 3 - Peter Hansen 8 skud / 7 træffere 9 skud / 9 træffere 10 skud / 7 træffere   9 skud / 7 træffere

4.

Bane 5 - Svend E. Pihl 7 skud / 7 træffere 6 skud / 6 træffere 7 skud / 7 træffere 7 skud / 7 træffere 8 skud / 6 træffere

5.

Bane 7 - Anders Pihl 10 skud / 5 træffere 9 skud / 6 træffere      

6.

Bane 9 - Hans O. Hansen 7 skud / 5 træffere 6 skud / 5 træffere      

7.

Bane 8 - Stine Mortensen 8 skud / 4 træffere        
  Første skydning:
alle mod alle
Anden skydning:
Bane 7 og 9 skyder
om 5.-6. pladsen

Bane 3, 5 og 6
i omskydning

Tredje skydning:
Bane 3 mod bane 6
Bane 4 mod bane 5
Fjerde skydning:
Omskydning bane
4 og 5
Femte skydning:
Bane 4 og 6 skyder
om 1.-2. pladsen

Bane 3 og 5 skyder
om 3.-4. pladsen