StævneProgram

09-08-2009 16:50

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.9 Oktober 2008

RESULTATLISTE FOR
Guldgåseskydning 2009 A

200m Børnehold

1 Stege Ndr. Skytteforening
BK 14-55104 Tobias Garn 150 / 7
JUN 14-55200 Jonas Frimand 144 / 3
JUN 14-55221 Jakob Frimand 143 / 5
  Total 437 / 15
2 Ornebjerg Skytteforening
BK 14-86870 Jesper Pedersen 145 / 4
JUN 14-55413 Nicklas Lundberg 143 / 5
JUN 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 144 / 1
  Total 432 / 10
3 Tingsted Skytteforening
BK 14-83818 Andreas Raae 128 / 2
JUN 14-54217 Stine Mortensen 150 / 9
JUN 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 136 / 1
  Total 414 / 12
 

200m Seniorhold

1 Vemmelev SG&I
1 10-59244 Søren Skov 144 / 5
1 10-59536 Johnny Olsen 143 / 6
1 10-60081 Søren Madsen 144 / 2
1 10-62263 Lasse T. Sukstorf 145 / 6
  Total 576 / 19
2 Tingsted Skytteforening
1 14-54457 Mikael Green 141 / 2
UNG 14-54267 Jacob Høegh 143 / 3
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 141 / 1
ÅK1 14-65934 Carsten Jakobsen 149 / 2
  Total 574 / 8
3 Ornebjerg Skytteforening
2 14-56691 Kenneth Hansen 136 / 2
UNG 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 135 / 2
UNG 14-55568 Brian Romberg 131 / 1
V2 14-56134 Tor O Riddervold 141 / 3
  Total 543 / 8
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 534 / 9
 

50m Børnehold

1 Næstved Skytteforening
BK2 14-87090 Mette Sønderstgård 148 / 5
BK2 14-88696 Marie-Cecilie Otterup Sørensen 147 / 9
BK2 14-88697 Kasper Danielsen 148 / 6
J1 14-77309 Jacob Larsen 148 / 5
  Total 591 / 25
2 Ravnsborg Skytteforening
BK1 14-83679 Sabine Madsen 147 / 10
BK2 14-53644 Meriam K. Nielsen 148 / 5
BK3 14-83686 Andreas Madsen 147 / 7
J1 14-53723 Mikkel Villadsen 144 / 3
  Total 586 / 25
3 Stege Ndr. Skytteforening
BK1 14-55114 Sarah Garn Hansen 147 / 4
BK3 14-92287 Julie Andersen 144 / 1
J1 14-55221 Jakob Frimand 146 / 6
J2 14-55200 Jonas Frimand 147 / 9
  Total 584 / 20
4 Sakskøbing Skytteforening
  Total 582 / 20
5 Nakskov Skytteforening
  Total 582 / 17
6 Ornebjerg Skytteforening
  Total 581 / 23
7 Tingsted Skytteforening
  Total 580 / 16
 

50m Seniorhold

1 Tingsted Skytteforening
2 14-54457 Mikael Green 142 / 6
UNG 14-54267 Jacob Høegh 140 / 5
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 138 / 5
ÅK2 14-53054 Per Andersen 149 / 2
  Total 569 / 18
2 Ornebjerg Skytteforening
3 14-55477 Kenneth Bremer 143 / 5
3 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 139 / 2
UNG 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 139 / 4
V1 14-55749 Hanne Corell 143 / 5
  Total 564 / 16
3 Stege Ndr. Skytteforening
1 14-55133 Peter Hansen 147 / 2
2 14-55178 Lars Nøhr 139 / 2
2 14-55222 Jacob Nielsen 139 / 2
3 14-55337 Kenneth Westergaard 137 / 4
  Total 562 / 10
 
 
  200m Gevær - Finale, Senior og Ung
1 10-62263 Lasse T. Sukstorf 006-Vemmelev SG&I 289 99 388
2 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 290 96 386
3 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 287 98 385
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 285 94 379
5 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 284 87 371
6 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 284 87 371
7 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 273 95 368
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse BK
1 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 150 147 297 / 11
2 14-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 146 146 292 / 9
3 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 141 286 / 5
4 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 138 279 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse JUN
1 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 150 149 299 / 17
2 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 149 298 / 18
3 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 146 289 / 10
4 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 145 289 / 8
5 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 146 288 / 6
6 11-64787 Hans V. F. Sørensen 002-Esrum Skytteforening 143 145 288 / 9
7 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 137 281 / 5
8 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 144 280 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 143 142 285 / 5
2 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 141 143 284 / 9
3 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 138 273 / 4
4 14-55568 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 131 134 265 / 4
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 144 147 291 / 8
2 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 144 146 290 / 7
3 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 144 146 290 / 7
4 10-62263 Lasse T. Sukstorf 006-Vemmelev SG&I 145 144 289 / 11
5 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 143 144 287 / 13
6 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 140 146 286 / 3
7 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 144 142 286 / 10
8 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 143 285 / 10
9 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 141 143 284 / 4
10 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 143 141 284 / 12
11 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 143 139 282 / 8
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 145 139 284 / 8
2 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 135 271 / 6
3 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 138 131 269 / 5
4 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 133 267 / 3
5 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 129 134 263 / 4
6 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 139 124 263 / 4
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 138 135 273 / 7
2 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 135 134 269 / 5
3 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 135 132 267 / 3
4 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 134 266 / 4
5 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 126 134 260 / 4
6 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 119 111 230 / 1
7 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 105 81 186 / 0
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 150 150 300 / 17
2 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 149 147 296 / 13
3 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 146 149 295 / 11
4 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 146 149 295 / 7
5 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 145 149 294 / 13
6 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 146 148 294 / 13
7 14-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 146 148 294 / 9
8 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 147 294 / 7
9 12-69365 Paul Groesmeyer 009-Fløng Skf. 144 149 293 / 15
10 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 144 291 / 8
11 12-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skf. 141 148 289 / 4
12 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 141 288 / 12
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 144 145 289 / 9
2 14-56134 Tor O Riddervold 003-Ornebjerg Skytteforening 141 145 286 / 7
3 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 138 138 276 / 5
4 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 133 127 260 / 2
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 149 299 / 20
2 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 148 148 296 / 13
3 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 147 296 / 16
4 12-80901 Anne Aaslev Olsen 004-Stenløse Skf. 149 146 295 / 11
5 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 148 146 294 / 14
6 14-65934 Carsten Jakobsen 012-Tingsted Skytteforening 149 143 292 / 8
7 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 148 291 / 13
8 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 147 144 291 / 15
9 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 147 143 290 / 13
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 146 146 292 / 8
2 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 144 146 290 / 8
3 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 145 141 286 / 8
4 11-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 143 136 279 / 7
5 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 126 132 258 / 2
 
  200m Gevær - Klasse BK
1 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 150 / 7
2 14-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 146 / 5
3 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 145 / 4
4 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 4
5 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 136 / 7
6 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 128 / 2
 
  200m Gevær - Klasse JUN
1 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 150 / 9
2 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 7
3 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 / 3
4 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 1
5 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 5
6 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 5
7 11-64787 Hans V. F. Sørensen 002-Esrum Skytteforening 143 / 4
8 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 3
9 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 / 3
10 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 136 / 1
 
  200m Gevær - Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 143 / 3
2 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 141 / 1
3 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 2
4 14-55568 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 131 / 1
 
  200m Gevær - Klasse 1
1 10-62263 Lasse T. Sukstorf 006-Vemmelev SG&I 145 / 6
2 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 144 / 5
3 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 144 / 4
4 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 144 / 3
5 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 144 / 2
6 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 143 / 6
7 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 143 / 6
8 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 143 / 5
9 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 / 5
10 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 141 / 2
11 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 140 / 2
 
  200m Gevær - Klasse 2
1 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 145 / 5
2 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 139 / 1
3 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 138 / 2
4 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 / 2
5 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 / 1
6 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 129 / 2
 
  200m Gevær - Klasse 3
1 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 138 / 4
2 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 135 / 2
3 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 135 / 0
4 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 / 2
5 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 126 / 1
6 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 119 / 1
7 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 105 / 0
8 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 98 / 0
 
  200m Gevær - Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 150 / 8
2 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 149 / 8
3 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 147 / 8
4 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 5
5 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 147 / 2
6 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 146 / 6
7 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 146 / 4
8 14-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 146 / 4
9 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 146 / 4
10 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 145 / 7
11 12-69365 Paul Groesmeyer 009-Fløng Skf. 144 / 5
12 12-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skf. 141 / 0
 
  200m Gevær - Klasse V2
1 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 144 / 6
2 14-56134 Tor O Riddervold 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 3
3 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 138 / 4
4 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 133 / 2
5 14-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 132 / 0
6 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 112 / 0
 
  200m Gevær - Klasse ÅK1
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 / 10
2 12-80901 Anne Aaslev Olsen 004-Stenløse Skf. 149 / 8
3 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 / 8
4 14-65934 Carsten Jakobsen 012-Tingsted Skytteforening 149 / 2
5 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 148 / 9
6 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 148 / 5
7 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 9
8 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 147 / 5
9 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 5
10 13-67648 Jan Wybrandt 409-Tårnby Skytteforening 141 / 3
 
  200m Gevær - Klasse ÅK2
1 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 146 / 2
2 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 5
3 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 144 / 2
4 11-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 143 / 4
5 14-54249 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 134 / 3
6 13-67452 Per H Jensen 409-Tårnby Skytteforening 129 / 1
7 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 126 / 1
 
  50m Gevær - Børn
1 14-88696 Marie-Cecilie Otterup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 295 99 394
2 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 296 98 394
3 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 294 99 393
4 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 294 99 393
5 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 294 97 391
6 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 296 95 391
7 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 294 97 391
8 14-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 294 95 389
9 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 294 95 389
 
  50m Gevær - Junior
1 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 299 98 397
2 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 297 98 395
3 14-53774 Katarina Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 299 96 395
4 14-53872 Anita Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 294 100 394
5 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 296 98 394
6 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 295 97 392
7 14-90160 Rasmus Jensen 006-Næstved Skytteforening 292 97 389
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 149 296 / 17
2 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 144 150 294 / 10
3 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 148 294 / 13
4 14-84860 Tobias Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 148 294 / 11
5 14-53088 Lotte Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 147 294 / 11
6 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 145 290 / 8
7 14-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 146 143 289 / 7
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 148 148 296 / 16
2 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 148 148 296 / 13
3 14-88696 Marie-Cecilie Otterup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 147 148 295 / 16
4 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 148 294 / 14
5 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 147 147 294 / 15
6 14-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 147 294 / 10
7 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 148 146 294 / 11
8 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 145 148 293 / 11
9 14-89465 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 146 146 292 / 11
10 14-53644 Meriam K. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 144 292 / 9
11 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 143 148 291 / 11
12 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 146 145 291 / 10
13 14-88119 Nicolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 146 145 291 / 10
14 14-82049 Marcus Kamper 004-Maribo Skytteforening 148 143 291 / 14
15 14-87028 Claes Jensen 040-Kongsted Skytteforening 144 144 288 / 5
16 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 142 145 287 / 6
17 14-55163 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 143 283 / 6
18 14-84871 Kamilla Andersen 025-Stensved Skytteforening 143 140 283 / 9
19 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 141 141 282 / 6
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 147 294 / 14
2 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 147 291 / 9
3 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 140 144 284 / 5
4 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 142 284 / 7
5 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 141 283 / 7
6 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 138 282 / 2
7 14-86419 Mikkel Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 138 280 / 6
8 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 140 139 279 / 4
9 10-90778 Simon Jørgensen 009-Ringsted Skytteforening 142 137 279 / 0
10 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 146 132 278 / 2
11 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 133 135 268 / 2
12 14-89994 Victor Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 138 130 268 / 3
13 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 135 264 / 1
14 14-900001 Benjamin Winter Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 112 128 240 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 149 150 299 / 17
2 14-53774 Katarina Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 149 150 299 / 14
3 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 148 149 297 / 14
4 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 144 147 291 / 10
5 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 142 148 290 / 10
6 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 144 290 / 11
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 150 296 / 17
2 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 147 148 295 / 10
3 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 147 294 / 16
4 14-53872 Anita Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 147 147 294 / 9
5 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 145 292 / 10
6 14-90160 Rasmus Jensen 006-Næstved Skytteforening 147 145 292 / 8
7 14-80875 Signe Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 143 148 291 / 9
8 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 145 146 291 / 11
9 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 143 147 290 / 11
10 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 147 143 290 / 10
11 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 141 147 288 / 7
12 14-81434 Mikkel B. Andersen 032-Damsholte Skytteforening 142 146 288 / 12
13 14-54262 Joakim Ring Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 142 288 / 5
14 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 145 287 / 5
15 14-53118 Jesper Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 143 287 / 8
16 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 144 143 287 / 7
17 14-53750 Lasse Eriksen 018-Nakskov Skytteforening 144 143 287 / 6
18 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 146 141 287 / 9
19 14-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 140 146 286 / 6
20 14-53662 Thomas Nielsen 018-Nakskov Skytteforening 142 143 285 / 7
21 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 143 285 / 7
22 14-53032 Uffe Hjaltelin Bressing 010-Sakskøbing Skytteforening 142 140 282 / 4
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 140 146 286 / 8
2 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 143 141 284 / 7
3 14-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 137 146 283 / 5
4 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 136 275 / 5
5 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 138 136 274 / 9
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 147 146 293 / 7
2 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 145 146 291 / 13
3 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 144 146 290 / 11
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 142 289 / 6
5 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 140 144 284 / 8
6 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 140 141 281 / 11
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 139 143 282 / 7
2 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 142 138 280 / 9
3 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 141 138 279 / 6
4 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 140 138 278 / 3
5 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 138 277 / 4
6 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 137 276 / 4
7 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 137 138 275 / 2
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 143 142 285 / 9
2 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 146 139 285 / 5
3 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 140 142 282 / 6
4 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 136 143 279 / 6
5 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 133 143 276 / 5
6 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 137 276 / 2
7 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 135 272 / 6
8 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 132 137 269 / 3
9 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 135 269 / 4
10 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 136 265 / 5
11 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 130 262 / 3
12 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 128 128 256 / 2
13 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 79 78 157 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 149 149 298 / 14
2 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 148 149 297 / 14
3 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 149 148 297 / 17
4 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 148 148 296 / 9
5 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 147 148 295 / 11
6 14-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 145 149 294 / 6
7 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 149 145 294 / 14
8 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 146 147 293 / 9
9 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 143 149 292 / 12
10 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 146 292 / 12
11 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 141 150 291 / 7
12 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 145 146 291 / 12
13 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 144 290 / 7
14 14-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 147 143 290 / 10
15 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 144 288 / 6
16 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 141 146 287 / 8
17 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 143 143 286 / 10
18 10-59013 Birthe M. Tranegaard 006-Vemmelev SG&I 145 140 285 / 6
19 14-53053 Per Henriksen 010-Sakskøbing Skytteforening 140 144 284 / 4
20 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 143 140 283 / 5
21 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 139 141 280 / 4
22 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 141 139 280 / 8
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 145 148 293 / 9
2 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 146 289 / 8
3 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 144 143 287 / 4
4 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 142 141 283 / 6
5 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 141 283 / 5
6 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 138 144 282 / 8
7 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 141 141 282 / 6
8 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 141 138 279 / 4
9 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 138 138 276 / 4
10 14-53141 Gert Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 134 139 273 / 5
11 14-81869 Leif Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 130 136 266 / 2
12 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 129 136 265 / 1
13 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 125 130 255 / 1
14 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 110 109 219 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 150 149 299 / 16
2 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 149 149 298 / 16
3 12-68035 Poul Kristensen 073-Ballerup Skf. 150 148 298 / 16
4 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 149 297 / 16
5 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 148 149 297 / 10
6 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 148 148 296 / 13
7 14-53860 Birgitte Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 148 295 / 16
8 14-53865 Belinda B. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 147 295 / 18
9 14-58727 Michael Andresen 053-Fensmark Skytteforening 145 148 293 / 12
10 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 146 147 293 / 3
11 14-55682 Jørgen Kelberg 006-Næstved Skytteforening 146 146 292 / 16
12 14-55978 Joan Christensen 006-Næstved Skytteforening 149 143 292 / 8
13 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 145 146 291 / 4
14 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 147 143 290 / 9
15 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 139 148 287 / 9
16 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 145 137 282 / 5
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 148 148 296 / 9
2 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 149 146 295 / 7
3 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 146 147 293 / 7
4 14-54899 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 146 146 292 / 8
5 14-91945 Jimmi Michael Larsen 022-Vestfalster Skytteforening 144 146 290 / 13
6 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 146 143 289 / 7
7 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 140 145 285 / 6
8 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 141 144 285 / 3
9 14-82045 Kim Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 142 142 284 / 8
10 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 141 283 / 5
11 11-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 142 141 283 / 3
12 14-84724 Manuela Jørgensen 022-Vestfalster Skytteforening 135 144 279 / 8
13 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 144 135 279 / 3
14 14-55366 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 141 137 278 / 5
15 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 131 146 277 / 3
16 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 135 135 270 / 4
17 10-92122 Karina Lund 009-Ringsted Skytteforening 132 136 268 / 4
18 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 133 133 266 / 1
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 / 10
2 14-53088 Lotte Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 8
3 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 4
4 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 146 / 6
5 14-84860 Tobias Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 5
6 14-53171 Anna With 029-Søllested Skytteforening 146 / 4
7 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 3
8 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 144 / 4
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 14-82049 Marcus Kamper 004-Maribo Skytteforening 148 / 8
2 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 148 / 6
3 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 148 / 6
4 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 148 / 5
5 14-53644 Meriam K. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 / 5
6 14-88696 Marie-Cecilie Otterup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 147 / 9
7 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 147 / 8
8 14-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 / 7
9 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 7
10 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 146 / 6
11 14-89465 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 146 / 6
12 14-88119 Nicolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 146 / 5
13 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 145 / 6
14 14-87028 Claes Jensen 040-Kongsted Skytteforening 144 / 3
15 14-84871 Kamilla Andersen 025-Stensved Skytteforening 143 / 6
16 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 143 / 5
17 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 142 / 4
18 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 141 / 1
19 14-55163 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 / 2
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 / 7
2 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 146 / 2
3 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 / 4
4 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 / 1
5 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 / 5
6 14-86419 Mikkel Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 142 / 4
7 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 4
8 10-90778 Simon Jørgensen 009-Ringsted Skytteforening 142 / 0
9 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 140 / 2
10 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 140 / 1
11 14-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 140 / 1
12 14-89994 Victor Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 138 / 2
13 14-92295 Patrick Bruun Jensen 025-Stensved Skytteforening 135 / 4
14 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 133 / 2
15 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 / 1
16 14-900001 Benjamin Winter Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 112 / 0
17 14-89142 Oliver Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 91 / 0
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 149 / 8
2 14-53774 Katarina Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 149 / 8
3 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 148 / 5
4 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 / 6
5 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 144 / 3
6 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 2
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 9
2 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 147 / 7
3 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 5
4 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 5
5 14-53872 Anita Dalsig 018-Nakskov Skytteforening 147 / 4
6 14-90160 Rasmus Jensen 006-Næstved Skytteforening 147 / 2
7 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 7
8 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 146 / 5
9 14-54262 Joakim Ring Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 2
10 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 145 / 6
11 14-53118 Jesper Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 144 / 3
12 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 144 / 3
13 14-53750 Lasse Eriksen 018-Nakskov Skytteforening 144 / 2
14 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 143 / 3
15 14-80875 Signe Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 143 / 2
16 14-81434 Mikkel B. Andersen 032-Damsholte Skytteforening 142 / 6
17 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 4
18 14-53662 Thomas Nielsen 018-Nakskov Skytteforening 142 / 3
19 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 2
20 14-53032 Uffe Hjaltelin Bressing 010-Sakskøbing Skytteforening 142 / 1
21 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 141 / 1
22 14-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 140 / 2
 
  50m Gevær - Klasse UNG
1 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 143 / 4
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 140 / 5
3 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 4
4 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 138 / 5
5 14-53091 Line N. With 029-Søllested Skytteforening 137 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 1
1 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 147 / 4
2 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 2
3 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 145 / 9
4 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 144 / 7
5 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 144 / 5
6 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 140 / 5
7 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 140 / 1
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 142 / 6
2 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 141 / 2
3 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 140 / 3
4 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 / 2
5 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 / 2
6 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 139 / 2
7 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 137 / 2
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 146 / 3
2 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 5
3 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 140 / 3
4 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 2
5 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 / 4
6 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 136 / 2
7 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 134 / 0
8 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 133 / 1
9 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 / 1
10 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 132 / 0
11 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 129 / 3
12 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 128 / 0
13 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 79 / 0
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 149 / 10
2 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 149 / 9
3 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 149 / 6
4 05-25302 Knud Møller 940-Samsø Skytteforening 148 / 7
5 14-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 148 / 2
6 14-53189 Børge Hansen 029-Søllested Skytteforening 147 / 5
7 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 147 / 4
8 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 5
9 11-61802 Peder Pilgaard 003-Frederikssund IF 1864 146 / 4
10 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 4
11 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 145 / 5
12 10-59013 Birthe M. Tranegaard 006-Vemmelev SG&I 145 / 3
13 14-53420 Johnny Johansson 029-Søllested Skytteforening 145 / 2
14 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 / 2
15 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 5
16 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 143 / 3
17 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 143 / 2
18 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 141 / 4
19 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 141 / 2
20 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 2
21 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 141 / 0
22 14-53053 Per Henriksen 010-Sakskøbing Skytteforening 140 / 1
23 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 139 / 2
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 145 / 4
2 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 144 / 2
3 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 / 3
4 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 / 4
5 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 142 / 4
6 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 141 / 4
7 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 141 / 2
8 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 140 / 4
9 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 138 / 2
10 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 138 / 2
11 14-53141 Gert Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 134 / 4
12 11-64765 Jens Christian Sørensen 002-Esrum Skytteforening 134 / 0
13 14-81869 Leif Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 130 / 1
14 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 129 / 0
15 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 125 / 0
16 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 110 / 0
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 12-68035 Poul Kristensen 073-Ballerup Skf. 150 / 11
2 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 150 / 7
3 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 149 / 7
4 14-55978 Joan Christensen 006-Næstved Skytteforening 149 / 6
5 14-53865 Belinda B. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 / 10
6 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 / 6
7 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 148 / 6
8 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 148 / 4
9 14-53860 Birgitte Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 147 / 6
10 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 5
11 14-55682 Jørgen Kelberg 006-Næstved Skytteforening 146 / 7
12 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 2
13 14-58727 Michael Andresen 053-Fensmark Skytteforening 145 / 5
14 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 145 / 4
15 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 145 / 4
16 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 139 / 4
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 149 / 2
2 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 148 / 6
3 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 146 / 4
4 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 146 / 4
5 14-54899 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 146 / 3
6 14-91945 Jimmi Michael Larsen 022-Vestfalster Skytteforening 144 / 6
7 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 144 / 2
8 14-82045 Kim Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 142 / 4
9 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 / 3
10 11-64692 Maja Freiberg 002-Esrum Skytteforening 142 / 1
11 14-55366 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 141 / 4
12 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 141 / 2
13 13-67648 Jan Wybrandt 409-Tårnby Skytteforening 141 / 1
14 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 140 / 1
15 14-84724 Manuela Jørgensen 022-Vestfalster Skytteforening 135 / 3
16 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 135 / 1
17 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 133 / 0
18 10-92122 Karina Lund 009-Ringsted Skytteforening 132 / 2
19 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 131 / 1
 
  300m Nordisk Program - Alle Klasser Samlet
1 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 324 / 94
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 322 / 96
3 14-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 320 / 92
4 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 316 / 89
5 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 314 / 90
6 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 312 / 93
7 12-69622 Peter B. Frandsen 073-Ballerup Skf. 310 / 85
8 12-69477 Gert Poulsen 018-Hedehusene Skf. 309 / 85
9 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 305 / 83
10 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 305 / 82
11 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 302 / 81
12 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 298 / 86
13 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 291 / 91
14 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 290 / 80
15 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 290 / 74
16 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 289 / 76
17 12-66636 Anja Hagengaard 073-Ballerup Skf. 285 / 80
18 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 282 / 87
19 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 256 / 74
20 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 227 / 51
21 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 121 / 31