StævneProgram

08-08-2010 17:08

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.21 Januar 2010

RESULTATLISTE FOR
Guldgåseskydning 2010

200m Børnehold

1 Ornebjerg Skytteforening
JUN 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 143 / 3
JUN 14-55549 Dennis Jacobsen 144 / 4
JUN 14-90163 Jonas Jørgensen 143 / 5
  Total 430 / 12
 

200m Seniorhold

1 Tingsted Skytteforening
1 14-54457 Mikael Green 139 / 1
UNG 14-54267 Jacob Høegh 144 / 6
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 146 / 4
ÅK1 14-54713 Per Christensen 150 / 7
  Total 579 / 18
2 Vemmelev SG&I
1 10-59244 Søren Skov 141 / 3
1 10-59650 Allan Hansen 145 / 3
1 10-60081 Søren Madsen 146 / 5
1 10-62263 Lasse T. Sukstorf 143 / 5
  Total 575 / 16
3 Ornebjerg Skytteforening
1 14-55352 Verner Nielsen 147 / 7
2 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 136 / 3
3 14-55628 Lars Pedersen 135 / 3
UNG 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 140 / 5
  Total 558 / 18
4 Fløng-Hedehusene Skf.
  Total 557 / 13
5 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 550 / 8
 

50m Børnehold

1 Næstved Skytteforening
BK1 14-87090 Mette Sønderstgård 150 / 5
BK1 14-87091 Tanja R. Wriedt 149 / 9
BK1 14-88697 Kasper Danielsen 150 / 2
J2 14-84839 Jan Sønderstgård 148 / 3
  Total 597 / 19
2 Nykøbing F. Skytteforening
BK2 14-90663 Camilla Kristensen 148 / 7
BK2 14-92857 Kristian Jensen 147 / 4
BK3 14-86063 Freja Pedersen 147 / 7
J2 14-56313 Rasmus Pedersen 149 / 3
  Total 591 / 21
3 Tingsted Skytteforening
BK2 14-54446 Nicklas Krog 145 / 8
BK2 14-83818 Andreas Raae 147 / 9
BK2 14-88407 Simone Lund Hansen 149 / 8
J2 14-84837 Katrine Lund Hansen 146 / 5
  Total 587 / 30
4 Ornebjerg Skytteforening
  Total 587 / 23
5 Maribo Skytteforening
  Total 574 / 21
 

50m Seniorhold

1 Ornebjerg Skytteforening
2 14-55352 Verner Nielsen 144 / 4
2 14-56691 Kenneth Hansen 142 / 3
UNG 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 144 / 4
V2 14-55328 Sven Ørrild 146 / 5
  Total 576 / 16
2 Tingsted Skytteforening
2 14-54434 Palle Henriksen 141 / 4
UNG 14-54217 Stine Stangholt 141 / 4
UNG 14-54285 Andreas Christiansen 142 / 4
ÅK1 14-54713 Per Christensen 146 / 6
  Total 570 / 18
3 Stege Ndr. Skytteforening
1 14-55133 Peter Hansen 141 / 3
2 14-55178 Lars Nøhr 140 / 2
3 14-55222 Jacob Nielsen 143 / 3
ÅK1 14-55275 Anne B. Bertelsen 145 / 3
  Total 569 / 11
4 Stenløse Skf.
  Total 558 / 17
5 Fensmark Skytteforening
  Total 531 / 12
 
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse BK
1 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 147 294 / 8
2 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 147 136 283 / 10
3 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 137 145 282 / 5
4 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 131 141 272 / 5
5 14-54446 Nicklas Krog 012-Tingsted Skytteforening 134 136 270 / 2
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse JUN
1 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 147 295 / 9
2 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 145 288 / 6
3 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 146 285 / 7
4 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 141 284 / 6
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 144 145 289 / 10
2 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 146 142 288 / 8
3 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 140 144 284 / 7
4 14-54217 Stine Stangholt 012-Tingsted Skytteforening 138 142 280 / 10
5 12-61992 Nanna Hother 073-Ballerup Skf. 141 132 273 / 7
6 12-69334 Stine Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 127 138 265 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 146 147 293 / 15
2 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 146 293 / 12
3 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 145 147 292 / 11
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 145 288 / 10
5 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 145 143 288 / 6
6 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 146 142 288 / 6
7 10-62263 Lasse T. Sukstorf 006-Vemmelev SG&I 143 144 287 / 8
8 12-95000 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 144 143 287 / 10
9 12-69477 Gert Poulsen 018-Fløng-Hedehusene Skf. 141 144 285 / 10
10 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 143 141 284 / 11
11 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 141 141 282 / 10
12 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 139 141 280 / 5
13 13-68731 Egon Kristensen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 138 138 276 / 7
14 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 137 138 275 / 9
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 12-69501 Birger Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 142 144 286 / 11
2 13-70823 Carsten S Jappe 343-Hvidovre Skyttekreds 141 138 279 / 5
3 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 143 273 / 7
4 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 135 270 / 3
5 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 128 138 266 / 2
6 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 133 266 / 4
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 136 134 270 / 6
2 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 138 268 / 2
3 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 131 137 268 / 5
4 14-55327 Thomas Czubaniuk 003-Ornebjerg Skytteforening 132 127 259 / 4
5 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 127 256 / 3
6 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 107 127 234 / 2
7 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 104 107 211 / 1
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 150 149 299 / 11
2 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 149 148 297 / 11
3 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 149 296 / 10
4 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 149 147 296 / 8
5 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 149 146 295 / 7
6 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 147 146 293 / 13
7 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 145 147 292 / 8
8 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 146 292 / 13
9 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 147 144 291 / 8
10 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 143 147 290 / 11
11 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 143 143 286 / 7
12 12-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skf. 146 140 286 / 11
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 145 146 291 / 9
2 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 142 142 284 / 4
3 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 139 136 275 / 1
4 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 132 141 273 / 3
5 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 126 116 242 / 3
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 149 299 / 16
2 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 150 149 299 / 14
3 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 148 296 / 16
4 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 146 149 295 / 12
5 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 148 147 295 / 6
6 12-69303 Anders Sode 073-Ballerup Skf. 147 146 293 / 9
7 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 149 292 / 12
8 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 144 148 292 / 13
9 12-69404 Lisa Graversen 004-Stenløse Skf. 147 145 292 / 8
10 12-68206 Allan Henriksen 073-Ballerup Skf. 144 146 290 / 6
11 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 142 146 288 / 9
 
  200m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 147 140 287 / 8
2 11-91811 Jørgen Eskildsen 001-Hillerød Skytteforening 139 140 279 / 5
3 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 133 271 / 5
4 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 136 134 270 / 5
5 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 133 135 268 / 1
 
  200m Gevær - Klasse BK
1 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 147 / 6
2 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 147 / 2
3 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 137 / 1
4 14-54446 Nicklas Krog 012-Tingsted Skytteforening 134 / 0
5 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 131 / 2
 
  200m Gevær - Klasse JUN
1 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 / 5
2 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
3 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 5
4 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 143 / 3
5 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 4
6 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 134 / 0
 
  200m Gevær - Klasse UNG
1 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 4
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 144 / 6
3 12-61992 Nanna Hother 073-Ballerup Skf. 141 / 4
4 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 140 / 5
5 14-54217 Stine Stangholt 012-Tingsted Skytteforening 138 / 3
6 12-69334 Stine Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 127 / 1
 
  200m Gevær - Klasse 1
1 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 7
2 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 146 / 7
3 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 146 / 5
4 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 145 / 7
5 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 145 / 3
6 12-95000 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 144 / 4
7 10-62263 Lasse T. Sukstorf 006-Vemmelev SG&I 143 / 5
8 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 143 / 3
9 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 2
10 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 141 / 3
11 12-69477 Gert Poulsen 018-Fløng-Hedehusene Skf. 141 / 3
12 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 139 / 1
13 13-68731 Egon Kristensen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 138 / 3
14 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 137 / 5
 
  200m Gevær - Klasse 2
1 12-69501 Birger Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 142 / 6
2 13-70823 Carsten S Jappe 343-Hvidovre Skyttekreds 141 / 2
3 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 136 / 3
4 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 1
5 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 133 / 1
6 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 / 3
7 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 128 / 0
 
  200m Gevær - Klasse 3
1 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 136 / 3
2 14-55628 Lars Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 3
3 14-55327 Thomas Czubaniuk 003-Ornebjerg Skytteforening 132 / 2
4 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 131 / 3
5 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 130 / 0
6 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 129 / 2
7 12-62408 Christian Mortensen 004-Stenløse Skf. 126 / 1
8 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 107 / 0
9 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 104 / 1
 
  200m Gevær - Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 150 / 5
2 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 149 / 6
3 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 149 / 4
4 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 149 / 4
5 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 147 / 7
6 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 5
7 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 147 / 3
8 12-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skf. 146 / 7
9 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 / 5
10 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 145 / 4
11 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 143 / 5
12 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 143 / 4
 
  200m Gevær - Klasse V2
1 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 145 / 5
2 14-55237 Frank Larsen 131-Østmøn SG&I 142 / 1
3 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 139 / 0
4 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 132 / 0
5 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 126 / 1
6 14-55328 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 125 / 0
 
  200m Gevær - Klasse ÅK1
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 / 9
2 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 150 / 7
3 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 148 / 8
4 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 148 / 3
5 12-69303 Anders Sode 073-Ballerup Skf. 147 / 5
6 12-69404 Lisa Graversen 004-Stenløse Skf. 147 / 4
7 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 146 / 6
8 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 144 / 6
9 12-68206 Allan Henriksen 073-Ballerup Skf. 144 / 2
10 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 4
11 12-80901 Anne Aaslev Olsen 004-Stenløse Skf. 142 / 3
12 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 2
 
  200m Gevær - Klasse ÅK2
1 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 147 / 5
2 11-91811 Jørgen Eskildsen 001-Hillerød Skytteforening 139 / 2
3 14-54249 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 139 / 1
4 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 138 / 2
5 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 136 / 3
6 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 133 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 150 300 / 11
2 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 150 150 300 / 7
3 10-91095 Mads C. Larsen 033-Svinninge Skytteforening 150 149 299 / 19
4 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 150 149 299 / 15
5 14-88696 Marie-Cecilie Odderup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 148 150 298 / 18
6 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 149 298 / 20
7 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 149 149 298 / 15
8 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 148 296 / 12
9 14-55168 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 148 296 / 11
10 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 147 296 / 14
11 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 147 148 295 / 15
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 149 150 299 / 17
2 10-85447 Ditte Skov 003-Korsør Skytteforening 147 150 297 / 8
3 14-87028 Claes Jensen 040-Kongsted Skytteforening 149 147 296 / 10
4 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 147 148 295 / 10
5 14-90663 Camilla Kristensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 147 295 / 14
6 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 147 147 294 / 15
7 14-92857 Kristian Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 147 294 / 9
8 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 145 148 293 / 15
9 14-96371 Oliver Sørensen 006-Næstved Skytteforening 149 144 293 / 13
10 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 146 292 / 8
11 14-55139 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 150 291 / 11
12 14-88406 Andrè Kappe Larsen 012-Tingsted Skytteforening 142 148 290 / 10
13 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 144 290 / 10
14 10-95589 Morten Jespersen 010-Egebjerg Skytteforening 141 148 289 / 7
15 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 142 147 289 / 11
16 14-54446 Nicklas Krog 012-Tingsted Skytteforening 145 142 287 / 12
17 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 142 143 285 / 7
18 14-82817 Rasmus Gammeljord 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 143 142 285 / 6
19 14-86057 Emil Edelberg Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 141 284 / 6
20 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 141 283 / 5
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14-91184 Thor H. Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 149 295 / 7
2 14-86063 Freja Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 146 293 / 13
3 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 147 292 / 10
4 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 145 142 287 / 12
5 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 139 146 285 / 6
6 14-93567 Sara Hansen 008-Ravnsborg Skytteforening 139 145 284 / 6
7 14-83034 Jens Jakobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 130 268 / 4
8 14-89142 Oliver Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 124 108 232 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 10-83921 Kenneth Sieck 003-Korsør Skytteforening 149 148 297 / 17
2 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 146 292 / 9
3 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 143 147 290 / 11
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14-84860 Tobias Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 150 296 / 13
2 14-56313 Rasmus Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 149 147 296 / 9
3 14-53108 Jonas Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 148 295 / 15
4 12-75222 Mads Hansen 073-Ballerup Skf. 145 149 294 / 12
5 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 147 147 294 / 13
6 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 148 145 293 / 9
7 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 145 291 / 10
8 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 143 291 / 12
9 14-86824 Simon Børgesen 004-Maribo Skytteforening 144 145 289 / 13
10 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 142 289 / 9
11 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 143 144 287 / 8
12 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 140 286 / 7
13 14-87154 Rene Bonde 004-Maribo Skytteforening 144 141 285 / 8
14 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 143 139 282 / 10
15 14-88119 Nikolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 137 135 272 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 143 289 / 10
2 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 140 146 286 / 11
3 12-61992 Nanna Hother 073-Ballerup Skf. 141 145 286 / 5
4 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 142 143 285 / 7
5 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 141 143 284 / 8
6 14-54217 Stine Stangholt 012-Tingsted Skytteforening 141 142 283 / 7
7 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 139 283 / 8
8 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 137 138 275 / 6
9 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 133 267 / 2
10 10-80894 Daniel Olesen 003-Korsør Skytteforening 130 133 263 / 6
11 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 121 126 247 / 3
12 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 110 130 240 / 4
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 144 148 292 / 15
2 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 146 292 / 13
3 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 146 146 292 / 9
4 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 144 146 290 / 9
5 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 144 144 288 / 6
6 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 145 143 288 / 9
7 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 138 148 286 / 12
8 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 145 286 / 10
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 142 286 / 9
2 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 142 282 / 5
3 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 140 282 / 8
4 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 137 144 281 / 7
5 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 137 144 281 / 5
6 12-69501 Birger Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 144 137 281 / 5
7 12-69404 Lisa Graversen 004-Stenløse Skf. 139 141 280 / 9
8 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 141 139 280 / 3
9 14-90251 Jens Taarnborg Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 137 142 279 / 7
10 12-69477 Gert Poulsen 018-Fløng-Hedehusene Skf. 137 142 279 / 6
11 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 141 135 276 / 6
12 12-95000 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 136 139 275 / 2
13 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 135 272 / 5
14 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 125 128 253 / 4
15 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 123 126 249 / 1
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 141 284 / 5
2 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 141 142 283 / 10
3 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 136 139 275 / 4
4 13-68731 Egon Kristensen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 136 138 274 / 8
5 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 130 141 271 / 4
6 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 139 271 / 6
7 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 131 137 268 / 3
8 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 127 266 / 5
9 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 128 127 255 / 1
10 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 122 118 240 / 0
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 150 150 300 / 19
2 14-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 149 149 298 / 21
3 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 147 150 297 / 14
4 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 149 296 / 17
5 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 150 146 296 / 13
6 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 146 294 / 11
7 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 147 146 293 / 12
8 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 147 146 293 / 12
9 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 144 148 292 / 7
10 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 147 145 292 / 11
11 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 143 148 291 / 10
12 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 145 146 291 / 10
13 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 145 290 / 15
14 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 144 145 289 / 8
15 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 145 287 / 3
16 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 142 143 285 / 7
17 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 139 285 / 3
18 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 146 138 284 / 2
19 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 144 139 283 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 145 147 292 / 5
2 14-55828 Poul Hansen 006-Næstved Skytteforening 144 145 289 / 9
3 14-55328 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 146 143 289 / 9
4 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 143 145 288 / 7
5 14-85764 Erik Hudlebusch 053-Fensmark Skytteforening 146 141 287 / 7
6 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 142 144 286 / 5
7 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 142 286 / 8
8 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 144 142 286 / 6
9 14-55844 Ove Hansen 053-Fensmark Skytteforening 140 143 283 / 6
10 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 138 144 282 / 10
11 14-55911 Leif Johansen 006-Næstved Skytteforening 143 139 282 / 4
12 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 138 141 279 / 7
13 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 138 141 279 / 4
14 14-88006 Henning Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 141 137 278 / 6
15 14-92855 Leif Andreasen 001-Nykøbing F. Skytteforening 139 138 277 / 3
16 14-54965 Britta Frederiksen 001-Nykøbing F. Skytteforening 136 138 274 / 3
17 14-56448 Knud Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 137 134 271 / 3
18 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 133 134 267 / 3
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 150 150 300 / 22
2 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 150 150 300 / 19
3 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 149 150 299 / 15
4 14-53865 Belinda B. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 149 299 / 21
5 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 149 298 / 18
6 12-69303 Anders Sode 073-Ballerup Skf. 149 149 298 / 17
7 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 148 297 / 15
8 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 146 150 296 / 15
9 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 148 295 / 13
10 14-55682 Jørgen Kelberg 006-Næstved Skytteforening 149 146 295 / 17
11 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 146 148 294 / 10
12 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 148 146 294 / 13
13 14-53860 Birgitte Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 145 294 / 15
14 14-53784 Jonas Knudsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 145 293 / 12
15 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 145 147 292 / 8
16 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 148 291 / 7
17 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 146 291 / 9
18 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 145 291 / 7
19 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 146 144 290 / 10
20 14-55908 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 145 144 289 / 12
 
  50m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 147 297 / 13
2 14-54774 Max Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 148 295 / 12
3 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 147 293 / 12
4 14-56090 Bjarne Christensen 006-Næstved Skytteforening 144 148 292 / 4
5 14-95344 Michael Kristensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 149 143 292 / 9
6 14-56017 Henrik Pedersen 006-Næstved Skytteforening 146 145 291 / 7
7 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 146 290 / 7
8 14-94863 Henrik Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 145 290 / 8
9 11-91811 Jørgen Eskildsen 001-Hillerød Skytteforening 143 145 288 / 9
10 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 143 287 / 9
11 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 144 143 287 / 5
12 14-96141 Allan Stryhn 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 142 285 / 6
13 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 141 143 284 / 8
14 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 142 141 283 / 7
15 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 140 140 280 / 3
16 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 139 138 277 / 2
17 10-95552 Torben C. Larsen 033-Svinninge Skytteforening 134 136 270 / 1
18 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 132 135 267 / 5
19 14-92856 Morten Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 124 138 262 / 4
20 14-90284 Bent Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 132 120 252 / 0
 
  50m Gevær - Klasse BK1
1 10-91095 Mads C. Larsen 033-Svinninge Skytteforening 150 / 9
2 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 150 / 5
3 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 / 4
4 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 150 / 2
5 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 10
6 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 149 / 9
7 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 7
8 14-88696 Marie-Cecilie Odderup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 148 / 10
9 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 / 8
10 14-55168 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 148 / 5
11 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 147 / 8
 
  50m Gevær - Klasse BK2
1 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 149 / 8
2 14-96371 Oliver Sørensen 006-Næstved Skytteforening 149 / 7
3 14-87028 Claes Jensen 040-Kongsted Skytteforening 149 / 7
4 14-90663 Camilla Kristensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 / 7
5 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 147 / 9
6 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 147 / 5
7 14-92857 Kristian Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 4
8 10-85447 Ditte Skov 003-Korsør Skytteforening 147 / 2
9 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 5
10 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 146 / 4
11 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 145 / 8
12 14-54446 Nicklas Krog 012-Tingsted Skytteforening 145 / 8
13 14-86057 Emil Edelberg Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 / 3
14 14-82817 Rasmus Gammeljord 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 143 / 3
15 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 142 / 4
16 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 3
17 14-88406 Andrè Kappe Larsen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 3
18 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 142 / 3
19 10-95589 Morten Jespersen 010-Egebjerg Skytteforening 141 / 3
20 14-55139 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 / 2
 
  50m Gevær - Klasse BK3
1 14-86063 Freja Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 7
2 14-91184 Thor H. Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 3
3 11-87138 Sofie Amalie Christensen 003-Frederikssund IF 1864 145 / 7
4 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 5
5 14-93567 Sara Hansen 008-Ravnsborg Skytteforening 139 / 2
6 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 139 / 1
7 14-83034 Jens Jakobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 138 / 2
8 14-89142 Oliver Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 124 / 0
 
  50m Gevær - Klasse J1
1 10-83921 Kenneth Sieck 003-Korsør Skytteforening 149 / 10
2 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 4
3 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 143 / 4
 
  50m Gevær - Klasse J2
1 14-56313 Rasmus Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 149 / 3
2 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 148 / 8
3 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 148 / 3
4 14-53108 Jonas Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 147 / 8
5 07-20655 Kasper Hansen 001-Horsens Skyttekreds 147 / 6
6 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 147 / 5
7 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 6
8 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 5
9 14-84860 Tobias Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 4
10 12-75222 Mads Hansen 073-Ballerup Skf. 145 / 8
11 14-86824 Simon Børgesen 004-Maribo Skytteforening 144 / 6
12 14-87154 Rene Bonde 004-Maribo Skytteforening 144 / 6
13 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
14 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 143 / 5
15 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 143 / 4
16 14-88119 Nikolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 137 / 0
 
  50m Gevær - Klasse UNG
1 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 146 / 7
2 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
3 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 142 / 4
4 14-54217 Stine Stangholt 012-Tingsted Skytteforening 141 / 4
5 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 141 / 4
6 12-61992 Nanna Hother 073-Ballerup Skf. 141 / 1
7 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 140 / 5
8 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 137 / 3
9 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 134 / 1
10 10-80894 Daniel Olesen 003-Korsør Skytteforening 130 / 3
11 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 121 / 2
12 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 110 / 0
 
  50m Gevær - Klasse 1
1 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 146 / 6
2 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 146 / 5
3 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 145 / 4
4 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 144 / 6
5 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 144 / 4
6 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 144 / 3
7 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 141 / 3
8 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 138 / 5
 
  50m Gevær - Klasse 2
1 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
2 12-69501 Birger Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 144 / 2
3 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 142 / 3
4 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 141 / 4
5 07-20734 Anders Pihl 001-Horsens Skyttekreds 141 / 2
6 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 140 / 2
7 12-69404 Lisa Graversen 004-Stenløse Skf. 139 / 6
8 12-62408 Christian Mortensen 004-Stenløse Skf. 138 / 5
9 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 137 / 3
10 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 137 / 3
11 12-69477 Gert Poulsen 018-Fløng-Hedehusene Skf. 137 / 3
12 14-90251 Jens Taarnborg Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 137 / 3
13 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 137 / 1
14 12-95000 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 136 / 0
15 14-55628 Lars Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 135 / 3
16 11-62145 Uffe Christensen 003-Frederikssund IF 1864 125 / 1
17 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 123 / 0
 
  50m Gevær - Klasse 3
1 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 143 / 3
2 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 141 / 5
3 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 139 / 5
4 14-55327 Thomas Czubaniuk 003-Ornebjerg Skytteforening 139 / 3
5 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 136 / 3
6 13-68731 Egon Kristensen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 136 / 1
7 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 134 / 3
8 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 132 / 3
9 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 131 / 1
10 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 130 / 1
11 11-63017 Poul Rohlin Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 128 / 0
12 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 122 / 0
 
  50m Gevær - Klasse V1
1 13-66318 Per Westh-Henrichsen 353-Kjøbenhavns Skytteforening 150 / 10
2 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 150 / 8
3 14-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 149 / 10
4 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 148 / 7
5 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 147 / 8
6 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 147 / 7
7 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 147 / 6
8 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 147 / 5
9 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 147 / 5
10 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 146 / 1
11 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 1
12 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 145 / 6
13 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 145 / 6
14 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 144 / 4
15 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 144 / 3
16 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 144 / 0
17 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 143 / 3
18 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 142 / 3
19 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 142 / 1
20 12-57006 Kristian Ebbensgaard 071-Herfølge Skf. 141 / 4
 
  50m Gevær - Klasse V2
1 14-55328 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 146 / 5
2 14-85764 Erik Hudlebusch 053-Fensmark Skytteforening 146 / 4
3 12-69365 Paul Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 145 / 4
4 14-55828 Poul Hansen 006-Næstved Skytteforening 144 / 5
5 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 144 / 4
6 14-53229 Kaj Pedersen 029-Søllested Skytteforening 144 / 4
7 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 143 / 4
8 14-55911 Leif Johansen 006-Næstved Skytteforening 143 / 2
9 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 142 / 1
10 14-88006 Henning Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 141 / 4
11 14-55844 Ove Hansen 053-Fensmark Skytteforening 140 / 2
12 14-92855 Leif Andreasen 001-Nykøbing F. Skytteforening 139 / 2
13 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 138 / 4
14 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 138 / 3
15 11-63406 Tage Jensen 001-Hillerød Skytteforening 138 / 3
16 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 138 / 1
17 14-56448 Knud Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 137 / 2
18 14-54965 Britta Frederiksen 001-Nykøbing F. Skytteforening 136 / 1
19 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 133 / 1
 
  50m Gevær - Klasse ÅK1
1 14-53865 Belinda B. Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 150 / 11
2 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 150 / 11
3 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 150 / 8
4 12-69703 Bent Kruse 073-Ballerup Skf. 149 / 12
5 14-55682 Jørgen Kelberg 006-Næstved Skytteforening 149 / 10
6 12-69303 Anders Sode 073-Ballerup Skf. 149 / 9
7 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 149 / 7
8 14-53860 Birgitte Nielsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 7
9 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 149 / 6
10 14-53784 Jonas Knudsen 008-Ravnsborg Skytteforening 148 / 9
11 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 148 / 6
12 14-54883 Jane Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 5
13 14-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 6
14 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 146 / 5
15 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 146 / 5
16 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 146 / 4
17 14-55908 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 145 / 7
18 11-63572 Karin Bay 001-Hillerød Skytteforening 145 / 3
19 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 145 / 3
20 14-54312 Bjarne Larsen 012-Tingsted Skytteforening 143 / 2
 
  50m Gevær - Klasse ÅK2
1 11-64535 Charlotte F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 150 / 8
2 14-95344 Michael Kristensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 149 / 5
3 14-54774 Max Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 147 / 6
4 14-56017 Henrik Pedersen 006-Næstved Skytteforening 146 / 4
5 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 146 / 4
6 14-94863 Henrik Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 145 / 4
7 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 / 5
8 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 144 / 4
9 14-56090 Bjarne Christensen 006-Næstved Skytteforening 144 / 3
10 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 144 / 0
11 11-91811 Jørgen Eskildsen 001-Hillerød Skytteforening 143 / 5
12 14-96141 Allan Stryhn 001-Nykøbing F. Skytteforening 143 / 3
13 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 142 / 3
14 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 141 / 4
15 14-55723 Hans-Jørgen Andersen 040-Kongsted Skytteforening 140 / 0
16 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 139 / 2
17 10-95552 Torben C. Larsen 033-Svinninge Skytteforening 134 / 1
18 11-63707 Elin Larsen 001-Hillerød Skytteforening 132 / 1
19 14-90284 Bent Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 132 / 0
20 14-92856 Morten Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 124 / 2
 
  300m Nordisk Program - Alle Klasser
1 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 326 / 92
2 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 321 / 89
3 10-59244 Søren Skov 006-Vemmelev SG&I 320 / 91
4 11-80900 Kim Nørager Bay 001-Hillerød Skytteforening 315 / 90
5 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 314 / 93
6 12-69501 Birger Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 312 / 87
7 12-95000 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 312 / 85
8 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 307 / 88
9 12-76641 Jonas Hansen 073-Ballerup Skf. 306 / 85
10 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 305 / 87
11 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 305 / 86
12 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 304 / 90
13 11-64413 Michael F. Hansen 002-Esrum Skytteforening 304 / 87
14 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 304 / 86
15 14-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 303 / 87
16 12-69477 Gert Poulsen 018-Fløng-Hedehusene Skf. 303 / 85
17 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 301 / 86
18 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 294 / 85
19 14-54217 Stine Stangholt 012-Tingsted Skytteforening 289 / 75
20 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds 280 / 75
21 11-66082 Finn Petersen 001-Hillerød Skytteforening 275 / 73
22 14-55327 Thomas Czubaniuk 003-Ornebjerg Skytteforening 266 / 71
23 12-69334 Stine Groesmeyer 018-Fløng-Hedehusene Skf. 251 / 67
24 11-63737 Christian Larsen 026-Ramløse SG&I 182 / 42