07-08-2011 17:33:40 - DDS SP v.3.11.7.12

RESULTATLISTE
Guldgåseskydning 2011

 

 

Holdkonkurrence: 200m Børnehold

1Ornebjerg Skytteforening
55466Kristina Dollerup NielsenKlasse: JUN149/06
90163Jonas JørgensenKlasse: JUN146/03
86870Jesper PedersenKlasse: JUN144/02
Total439/11

2Stege Ndr. Skytteforening
55163Louise NøhrKlasse: BK147/05
55114Sarah Garn HansenKlasse: JUN144/05
55139Oline Cecilie S. AndkjærKlasse: BK143/00
Total434/10

 

 

Holdkonkurrence: 200m Seniorhold

1Tingsted Skytteforening
54312Bjarne LarsenKlasse: ÅK1148/09
54267Jacob HøeghKlasse: UNG143/03
54217Stine StangholtKlasse: UNG142/04
54457Mikael GreenKlasse: 1137/05
Total570/21

2Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: 1145/07
55109Stefan RasmussenKlasse: ÅK2140/03
86418Lars AndersenKlasse: 2139/03
55222Jacob NielsenKlasse: 3135/01
Total559/14

3Ornebjerg Skytteforening
56691Kenneth HansenKlasse: 2144/03
55352Verner NielsenKlasse: 1143/07
55479Kenneth Dollerup NielsenKlasse: UNG139/05
55327Thomas CzubaniukKlasse: 3128/02
Total554/17

 

 

Holdkonkurrence: 50m Børnehold

1Stege Ndr. Skytteforening
55104Tobias Garn HansenKlasse: BK1150/10
55163Louise NøhrKlasse: BK1149/06
84865Nanna KristiansenKlasse: J2149/07
101723Stine R.D. JensenKlasse: BK3148/05
Total596/28

2Næstved Skytteforening
87091Tanja R. WriedtKlasse: BK1149/11
84839Jan SønderstgårdKlasse: J1148/05
96675Regitze Harslund SancoeurKlasse: BK2148/07
88120Løkke PetersenKlasse: BK1147/07
Total592/30

3Tingsted Skytteforening
54446Nicklas KrogKlasse: BK2149/04
84837Katrine Lund HansenKlasse: J1148/05
94928Sara Kaufmann VenøboKlasse: BK3147/03
83818Andreas RaaeKlasse: J2146/04
Total590/16

4Ravnsborg Skytteforening
90666Magnus Vesterlund GustavsenKlasse: BK2149/09
53738Martin VilladsenKlasse: BK1147/08
93567Sara HansenKlasse: J2147/07
83679Sabine MadsenKlasse: J2146/05
Total589/29

5Ornebjerg Skytteforening
55466Kristina Dollerup NielsenKlasse: J1148/05
90163Jonas JørgensenKlasse: J1148/06
86870Jesper PedersenKlasse: J2146/02
100365Natashia HansenKlasse: BK3142/00
Total584/13

6Nykøbing F. Skytteforening
56313Rasmus PedersenKlasse: J1146/04
84860Tobias PetersenKlasse: J1146/02
91184Thor H. JensenKlasse: J2146/05
86057Emil Edelberg FogedKlasse: J2143/02
Total581/13

7Stensved Skytteforening
98996Emma CarstensenKlasse: BK1148/05
94858Josephine Z.H. HallingKlasse: BK3144/01
98995Benjamin KorfitzenKlasse: BK3142/05
81722Rasmus LarsenKlasse: J2121/00
Total555/11

 

 

Holdkonkurrence: 50m Seniorhold

1Tingsted Skytteforening
54713Per ChristensenKlasse: ÅK1148/04
54217Stine StangholtKlasse: UNG145/07
54267Jacob HøeghKlasse: UNG140/01
54457Mikael GreenKlasse: 2140/01
Total573/13

2Næstved Skytteforening
56001Jan MortensenKlasse: ÅK1149/04
55879Mette LarsenKlasse: UNG141/04
56183Martin FrederiksenKlasse: UNG141/01
77309Jacob LarsenKlasse: UNG141/03
Total572/12

3Stege Ndr. Skytteforening
55275Anne B. BertelsenKlasse: ÅK1148/04
86418Lars AndersenKlasse: 2143/04
55114Sarah Garn HansenKlasse: UNG139/02
55123Preben VilladsenKlasse: 3139/01
Total569/11

4Ornebjerg Skytteforening
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: 2146/06
55328Sven ØrrildKlasse: V1144/02
56691Kenneth HansenKlasse: 2140/04
55479Kenneth Dollerup NielsenKlasse: UNG138/02
Total568/14

5Hillerød Skytteforening
64535Charlotte Frimodt HansenKlasse: ÅK1150/09
64413Michael F. HansenKlasse: 2139/04
66082Finn PetersenKlasse: 3128/04
63017Poul Rohlin NielsenKlasse: 3124/01
Total541/18

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Finaleskydning 50m - Børneklasser
155104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening300    104.6    404.6
288648Magnus Nielsen12-043 Vallensbæk IF af 1939300    104.3    404.3
387091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening298    102.6    400.6
494928Sara Kaufmann Venøbo14-012 Tingsted Skytteforening297    101.2    398.2
598996Emma Carstensen14-025 Stensved Skytteforening298     98.8    396.8
655163Louise Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening297     99.3    396.3
788697Kasper Danielsen14-006 Næstved Skytteforening296    100.0    396.0
854446Nicklas Krog14-012 Tingsted Skytteforening298     97.8    395.8

 

 

Gevær, 50m. - Finaleskydning 50m - Juniorklasser
184839Jan Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening298    98.7    396.7
284054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening292   103.0    395.0
390163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening295    98.7    393.7
488694Jesper Bo Nielsen14-006 Næstved Skytteforening293    97.8    390.8
586870Jesper Pedersen14-003 Ornebjerg Skytteforening293    96.8    389.8
684865Nanna Kristiansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening294    94.7    388.7

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
188648Magnus Nielsen12-043 Vallensbæk IF af 1939150/13    150/07    300/20
255104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening150/10    150/05    300/15
398996Emma Carstensen14-025 Stensved Skytteforening148/05    150/09    298/14
487091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening149/11    149/08    298/19
555163Louise Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening149/06    148/06    297/12
688697Kasper Danielsen14-006 Næstved Skytteforening147/06    149/04    296/10
792287Julie Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening147/04    148/08    295/12
853171Anna With14-029 Søllested Skytteforening147/07    147/08    294/15
988120Løkke Petersen14-006 Næstved Skytteforening147/07    147/05    294/12
1053738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/08    147/04    294/12
1188524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening144/03    146/03    290/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
154446Nicklas Krog14-012 Tingsted Skytteforening149/04    149/07    298/11
296675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening148/07    147/07    295/14
390666Magnus Vesterlund Gustavsen14-008 Ravnsborg Skytteforening149/09    146/06    295/15
490155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening145/07    149/07    294/14
596354Nicolai Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939147/08    147/04    294/12
655235Frederik Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/05    145/06    293/11
799341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening146/04    146/05    292/09
855139Oline Cecilie S. Andkjær14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/03    147/03    291/06
993367Asger W. Bertelsen12-043 Vallensbæk IF af 1939145/06    146/07    291/13
1082817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening145/05    146/04    291/09
1192515Rikke Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening145/08    144/03    289/11
1299278Christian Høgsgaard14-108 Lundby og Omegns Skytteforening148/04    140/07    288/11
1389994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening139/02    144/01    283/03
1494695Mikkel Kaup14-001 Nykøbing F. Skytteforening136/03    140/02    276/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
194928Sara Kaufmann Venøbo14-012 Tingsted Skytteforening147/03    150/09    297/12
2101723Stine R.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/05    143/04    291/09
399280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening140/00    146/07    286/07
494858Josephine Z.H. Halling14-025 Stensved Skytteforening144/01    142/02    286/03
597866Frederik Thøgersen Synnest12-043 Vallensbæk IF af 1939147/03    138/02    285/05
6100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening142/00    142/02    284/02
7101724Mathilde L.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/01    143/01    283/02
853047Rasmus Løje14-001 Nykøbing F. Skytteforening141/02    141/01    282/03
998995Benjamin Korfitzen14-025 Stensved Skytteforening142/05    139/02    281/07
1091182Theis H. Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening137/01    138/02    275/03
1190286Tor Jørgensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening138/01    137/01    275/02
12101518Anna Danielsen14-025 Stensved Skytteforening129/04    136/03    265/07
13101150Mathias Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening133/00    132/01    265/01
1489142Oliver Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening123/01    132/02    255/03
1599187Andreas Frank Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening073/01    087/00    160/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
184839Jan Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening148/05    150/07    298/12
290163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening148/06    147/08    295/14
353381Nicolai Henriksen14-004 Maribo Skytteforening149/07    144/05    293/12
487090Mette Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening146/07    146/09    292/16
556313Rasmus Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/04    146/04    292/08
684860Tobias Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/02    146/05    292/07
784837Katrine Lund Hansen14-012 Tingsted Skytteforening148/05    144/03    292/08
855466Kristina Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening148/05    143/00    291/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
184865Nanna Kristiansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening149/07    145/05    294/12
288694Jesper Bo Nielsen14-006 Næstved Skytteforening146/08    147/06    293/14
386870Jesper Pedersen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/02    147/08    293/10
484054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening145/05    147/07    292/12
591184Thor H. Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05    145/03    291/08
693567Sara Hansen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/07    144/04    291/11
786057Emil Edelberg Foged14-001 Nykøbing F. Skytteforening143/02    147/05    290/07
886426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening146/05    144/07    290/12
983818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening146/04    144/07    290/11
1083679Sabine Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening146/05    143/05    289/10
11101748Robert Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening142/02    146/06    288/08
1296690Hans Fabricius-Rahbek10-037 Tuse Skytteforening143/06    145/04    288/10
1387028Claes Jensen14-040 Kongsted Skytteforening144/03    144/05    288/08
1455447Mads Tu14-003 Ornebjerg Skytteforening139/02    147/03    286/05
1587154Rene Bonde14-004 Maribo Skytteforening143/03    143/02    286/05
1688696Marie-Cecilie Odderup Sørensen14-006 Næstved Skytteforening138/09    144/03    282/12
1798432Lizett Heitmann14-008 Ravnsborg Skytteforening141/02    140/05    281/07
1879922Didde Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01    140/05    279/06
1999431Mikkel Andersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening122/00    136/00    258/00
2081722Rasmus Larsen14-025 Stensved Skytteforening121/00    126/01    247/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
154217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening145/07    145/05    290/12
255879Mette Larsen14-006 Næstved Skytteforening141/04    143/05    284/09
356183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening141/01    140/01    281/02
477309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening141/03    139/04    280/07
555479Kenneth Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening138/02    137/04    275/06
654267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening140/01    135/03    275/04
759919Andreas Andersen10-037 Tuse Skytteforening136/00    135/04    271/04
853091Line N. With14-029 Søllested Skytteforening131/04    138/03    269/07
955114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/02    130/03    269/05
1056444Lærke Baumann Petersen14-006 Næstved Skytteforening137/01    124/02    261/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
169622Peter B. Frandsen12-073 Ballerup Skf.147/07    145/06    292/13
259536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I144/05    146/05    290/10
359650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I145/05    143/02    288/07
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening137/04    145/04    282/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
169501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.143/03    140/02    283/05
264413Michael F. Hansen11-001 Hillerød Skytteforening139/04    143/05    282/09
390251Jens Taarnborg Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening141/03    140/03    281/06
455222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening137/05    143/02    280/07
554434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening138/01    142/03    280/04
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening140/01    140/02    280/03
755178Lars Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening136/02    140/03    276/05
886418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/04    133/04    276/08
956691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening140/04    135/03    275/07
1055337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening135/01    138/04    273/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
155123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/01    136/01    275/02
255698Karsten Larsen14-032 Damsholte Skytteforening137/05    137/00    274/05
353137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening130/05    135/02    265/07
470823Carsten S Jappe13-409 Tårnby Skytteforening130/02    131/01    261/03
566082Finn Petersen11-001 Hillerød Skytteforening128/04    128/01    256/05
663017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening124/01    127/00    251/01
763737Christian Larsen11-026 Ramløse SG&I087/01    110/02    197/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
157419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening149/09    149/07    298/16
266318Per Westh-Henrichsen13-353 Kjøbenhavns Skytteforening147/03    150/10    297/13
365179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I148/07    149/10    297/17
454113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening149/06    147/04    296/10
554902Hans Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening148/06    147/04    295/10
653166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening146/03    147/06    293/09
754116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening148/08    145/05    293/13
857255Kurt Møller Petersen10-011 Højby Skytteforening149/09    144/06    293/15
953201Sv. Erik Frederiksen14-029 Søllested Skytteforening146/03    146/05    292/08
1020681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds144/06    147/06    291/12
1155328Sven Ørrild14-003 Ornebjerg Skytteforening144/02    146/05    290/07
1256055Egon Olsen14-006 Næstved Skytteforening142/01    147/03    289/04
1353420Johnny Johansson14-029 Søllested Skytteforening143/04    146/08    289/12
1454180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening146/03    143/04    289/07
1555770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening144/05    144/05    288/10
1655844Ove Hansen14-053 Fensmark Skytteforening138/01    149/04    287/05
1754678Tage Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening140/01    147/04    287/05
1855789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening142/05    145/05    287/10
1956096Birthe Skytte14-006 Næstved Skytteforening145/05    142/06    287/11
2056284Benny Christiansen14-040 Kongsted Skytteforening143/05    142/03    285/08
2159981Jørgen Søndergård14-006 Næstved Skytteforening140/04    140/02    280/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
154808Lisbeth Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/06    147/05    293/11
255865Mogens Andersen14-053 Fensmark Skytteforening146/04    144/05    290/09
385764Erik Hudlebusch14-053 Fensmark Skytteforening141/05    147/09    288/14
454814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening145/06    143/03    288/09
560164Jørgen Arne Hansen10-009 Ringsted Skytteforening146/04    142/01    288/05
656057Ebbe Kristensen14-053 Fensmark Skytteforening144/02    142/04    286/06
765024Teresa Rasmussen11-035 Helsinge SG&I146/04    140/03    286/07
856448Knud Nielsen14-040 Kongsted Skytteforening141/03    142/03    283/06
955911Leif Johansen14-006 Næstved Skytteforening142/02    141/02    283/04
1055299Gert W. Olsen14-006 Næstved Skytteforening144/03    139/03    283/06
1156827Niels Müller14-040 Kongsted Skytteforening141/04    140/03    281/07
1297642Flemming Larsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening145/05    136/00    281/05
1365008Viggo Rasmussen11-035 Helsinge SG&I138/02    139/02    277/04
1463406Tage Jensen11-001 Hillerød Skytteforening135/01    140/03    275/04
1555090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening134/00    139/01    273/01
1656455Jørgen Jensen14-040 Kongsted Skytteforening136/02    133/02    269/04
1755241Finn Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening110/00    111/00    221/00

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
168035Poul Kristensen12-073 Ballerup Skf.150/09    149/08    299/17
255884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening148/05    150/09    298/14
354751Morten Banke14-001 Nykøbing F. Skytteforening149/05    149/12    298/17
496140Glen Kaup14-001 Nykøbing F. Skytteforening149/05    149/08    298/13
556001Jan Mortensen14-006 Næstved Skytteforening149/04    149/08    298/12
669703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.150/09    148/07    298/16
754713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening148/04    149/11    297/15
856017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening148/08    149/06    297/14
953860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening148/09    148/07    296/16
1056324Niels Erik Hansen14-053 Fensmark Skytteforening149/07    147/05    296/12
1153865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/07    148/07    295/14
1256391Elisabeth Toftvad14-053 Fensmark Skytteforening147/07    148/05    295/12
1355275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/04    147/07    295/11
1464535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening150/09    145/06    295/15
1553784Jonas Knudsen14-008 Ravnsborg Skytteforening146/06    148/07    294/13
1653723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/04    147/07    294/11
1757407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening147/05    146/06    293/11
1858727Michael Andresen14-053 Fensmark Skytteforening147/05    146/05    293/10
1963572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening145/05    146/05    291/10
2055908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening146/05    145/05    291/10
2120655Kasper Hansen07-001 Horsens Skyttekreds148/10    141/04    289/14
2254883Jane Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening143/05    144/04    287/09
2380901Anne Aaslev Olsen12-004 Stenløse Skf.144/04    142/05    286/09
2487542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/05    141/02    286/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
154312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening146/08    148/07    294/15
295724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I146/04    148/05    294/09
396800Lars Jacobsen14-053 Fensmark Skytteforening145/06    148/06    293/12
454142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening149/08    143/01    292/09
596141Allan Stryhn14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/04    145/02    291/06
669524Sanne Kjær12-002 Gundsølille SG&I147/04    144/04    291/08
753054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening147/02    144/02    291/04
898309Michael Larsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/05    142/01    289/06
987324Michael Kristansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/05    145/03    288/08
1096645Søs Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939144/03    144/06    288/09
1155109Stefan Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/07    142/03    286/10
1280876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening141/05    144/06    285/11
1384055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening146/03    139/04    285/07
1456316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening139/01    142/05    281/06
1520603Mona Hansen07-001 Horsens Skyttekreds140/03    135/03    275/06
1690284Bent Foged14-001 Nykøbing F. Skytteforening138/00    136/01    274/01
1763707Elin Larsen11-001 Hillerød Skytteforening133/02    131/01    264/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
188648Magnus Nielsen12-043 Vallensbæk IF af 1939150/13
255104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening150/10
387091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening149/11
455163Louise Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening149/06
598996Emma Carstensen14-025 Stensved Skytteforening148/05
653738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/08
753171Anna With14-029 Søllested Skytteforening147/07
788120Løkke Petersen14-006 Næstved Skytteforening147/07
988697Kasper Danielsen14-006 Næstved Skytteforening147/06
1092287Julie Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening147/04
1188524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening144/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
190666Magnus Vesterlund Gustavsen14-008 Ravnsborg Skytteforening149/09
254446Nicklas Krog14-012 Tingsted Skytteforening149/04
396675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening148/07
455235Frederik Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/05
599278Christian Høgsgaard14-108 Lundby og Omegns Skytteforening148/04
696354Nicolai Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939147/08
799341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening146/04
892515Rikke Lindegaard14-044 Faxe Skytteforening145/08
990155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening145/07
1093367Asger W. Bertelsen12-043 Vallensbæk IF af 1939145/06
1182817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening145/05
1255139Oline Cecilie S. Andkjær14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/03
1389994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening139/02
1494695Mikkel Kaup14-001 Nykøbing F. Skytteforening136/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1101723Stine R.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/05
294928Sara Kaufmann Venøbo14-012 Tingsted Skytteforening147/03
297866Frederik Thøgersen Synnest12-043 Vallensbæk IF af 1939147/03
494858Josephine Z.H. Halling14-025 Stensved Skytteforening144/01
598995Benjamin Korfitzen14-025 Stensved Skytteforening142/05
6100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening142/00
753047Rasmus Løje14-001 Nykøbing F. Skytteforening141/02
8101724Mathilde L.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/01
999280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening140/00
1090286Tor Jørgensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening138/01
1191182Theis H. Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening137/01
12101150Mathias Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening133/00
13101518Anna Danielsen14-025 Stensved Skytteforening129/04
1489142Oliver Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening123/01
1599187Andreas Frank Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening073/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
153381Nicolai Henriksen14-004 Maribo Skytteforening149/07
290163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening148/06
355466Kristina Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening148/05
384837Katrine Lund Hansen14-012 Tingsted Skytteforening148/05
384839Jan Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening148/05
687090Mette Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening146/07
756313Rasmus Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/04
884860Tobias Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
184865Nanna Kristiansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening149/07
293567Sara Hansen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/07
388694Jesper Bo Nielsen14-006 Næstved Skytteforening146/08
491184Thor H. Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/05
583679Sabine Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening146/05
586426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening146/05
783818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening146/04
886870Jesper Pedersen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/02
984054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening145/05
1087028Claes Jensen14-040 Kongsted Skytteforening144/03
1196690Hans Fabricius-Rahbek10-037 Tuse Skytteforening143/06
1287154Rene Bonde14-004 Maribo Skytteforening143/03
1386057Emil Edelberg Foged14-001 Nykøbing F. Skytteforening143/02
14101748Robert Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening142/02
1598432Lizett Heitmann14-008 Ravnsborg Skytteforening141/02
1687540Nicholai Skov Jørgensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/03
1755447Mads Tu14-003 Ornebjerg Skytteforening139/02
1879922Didde Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01
1988696Marie-Cecilie Odderup Sørensen14-006 Næstved Skytteforening138/09
2099431Mikkel Andersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening122/00
2181722Rasmus Larsen14-025 Stensved Skytteforening121/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
154217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening145/07
255879Mette Larsen14-006 Næstved Skytteforening141/04
377309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening141/03
456183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening141/01
554267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening140/01
655114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/02
755479Kenneth Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening138/02
856444Lærke Baumann Petersen14-006 Næstved Skytteforening137/01
959919Andreas Andersen10-037 Tuse Skytteforening136/00
1053091Line N. With14-029 Søllested Skytteforening131/04
1155360Tobias Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening128/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
169622Peter B. Frandsen12-073 Ballerup Skf.147/07
259650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I145/05
359536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I144/05
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening137/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
155571Birthe Holm Thomsen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/06
286418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/04
369501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.143/03
490251Jens Taarnborg Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening141/03
556691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening140/04
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening140/01
764413Michael F. Hansen11-001 Hillerød Skytteforening139/04
854434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening138/01
955222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening137/05
1055178Lars Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening136/02
1155337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening135/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
155123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/01
255698Karsten Larsen14-032 Damsholte Skytteforening137/05
353137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening130/05
470823Carsten S Jappe13-409 Tårnby Skytteforening130/02
566082Finn Petersen11-001 Hillerød Skytteforening128/04
663017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening124/01
763737Christian Larsen11-026 Ramløse SG&I087/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
157255Kurt Møller Petersen10-011 Højby Skytteforening149/09
157419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening149/09
354113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening149/06
454116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening148/08
565179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I148/07
654902Hans Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening148/06
766318Per Westh-Henrichsen13-353 Kjøbenhavns Skytteforening147/03
853201Sv. Erik Frederiksen14-029 Søllested Skytteforening146/03
953166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening146/03
954180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening146/03
1169365Paul Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.146/02
1256096Birthe Skytte14-006 Næstved Skytteforening145/05
1320681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds144/06
1455770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening144/05
1555328Sven Ørrild14-003 Ornebjerg Skytteforening144/02
1656284Benny Christiansen14-040 Kongsted Skytteforening143/05
1753420Johnny Johansson14-029 Søllested Skytteforening143/04
1855789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening142/05
1956055Egon Olsen14-006 Næstved Skytteforening142/01
2059981Jørgen Søndergård14-006 Næstved Skytteforening140/04
2154678Tage Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening140/01
2255844Ove Hansen14-053 Fensmark Skytteforening138/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
154808Lisbeth Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/06
255865Mogens Andersen14-053 Fensmark Skytteforening146/04
260164Jørgen Arne Hansen10-009 Ringsted Skytteforening146/04
265024Teresa Rasmussen11-035 Helsinge SG&I146/04
554814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening145/06
697642Flemming Larsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening145/05
755299Gert W. Olsen14-006 Næstved Skytteforening144/03
856057Ebbe Kristensen14-053 Fensmark Skytteforening144/02
955911Leif Johansen14-006 Næstved Skytteforening142/02
1085764Erik Hudlebusch14-053 Fensmark Skytteforening141/05
1156827Niels Müller14-040 Kongsted Skytteforening141/04
1256448Knud Nielsen14-040 Kongsted Skytteforening141/03
1365008Viggo Rasmussen11-035 Helsinge SG&I138/02
1456455Jørgen Jensen14-040 Kongsted Skytteforening136/02
1563406Tage Jensen11-001 Hillerød Skytteforening135/01
1655090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening134/00
1755241Finn Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening110/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
164535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening150/09
168035Poul Kristensen12-073 Ballerup Skf.150/09
169703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.150/09
456324Niels Erik Hansen14-053 Fensmark Skytteforening149/07
554751Morten Banke14-001 Nykøbing F. Skytteforening149/05
596140Glen Kaup14-001 Nykøbing F. Skytteforening149/05
756001Jan Mortensen14-006 Næstved Skytteforening149/04
820655Kasper Hansen07-001 Horsens Skyttekreds148/10
953860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening148/09
1056017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening148/08
1155884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening148/05
1254713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening148/04
1255275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening148/04
1453865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/07
1456391Elisabeth Toftvad14-053 Fensmark Skytteforening147/07
1657407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening147/05
1658727Michael Andresen14-053 Fensmark Skytteforening147/05
1853723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/04
1953784Jonas Knudsen14-008 Ravnsborg Skytteforening146/06
2055908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening146/05
2187541Per Jørgensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening146/04
2263572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening145/05
2287542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/05
2480901Anne Aaslev Olsen12-004 Stenløse Skf.144/04
2554883Jane Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening143/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
154142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening149/08
298309Michael Larsen14-008 Ravnsborg Skytteforening147/05
369524Sanne Kjær12-002 Gundsølille SG&I147/04
453054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening147/02
554312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening146/08
695724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I146/04
696141Allan Stryhn14-001 Nykøbing F. Skytteforening146/04
884055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening146/03
996800Lars Jacobsen14-053 Fensmark Skytteforening145/06
1055109Stefan Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/07
1196645Søs Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939144/03
1287324Michael Kristansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/05
1380876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening141/05
1420603Mona Hansen07-001 Horsens Skyttekreds140/03
1556316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening139/01
1690284Bent Foged14-001 Nykøbing F. Skytteforening138/00
1763707Elin Larsen11-001 Hillerød Skytteforening133/02
1855657Bøje Nielsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening123/01

 

 

Gevær, 200m. - Finaleskydning 200m - UNG/1-3
155133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening288    97    385
259536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I290    94    384
359650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I286    95    381
470823Carsten S Jappe13-343 Hvidovre Skyttekreds282    90    372
569501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.278    89    367
656691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening282    83    365
755178Lars Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening271    86    357
855222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening269    85    354

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
188648Magnus Nielsen12-043 Vallensbæk IF af 1939149/11    150/11    299/22
253171Anna With14-029 Søllested Skytteforening146/04    148/05    294/09
355163Louise Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening147/05    143/03    290/08
455139Oline Cecilie S. Andkjær14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/00    146/06    289/06
555104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening138/06    146/08    284/14
696354Nicolai Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939137/04    143/03    280/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
155466Kristina Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening149/06    149/06    298/12
284860Tobias Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening148/07    146/11    294/18
396690Hans Fabricius-Rahbek10-037 Tuse Skytteforening147/06    146/06    293/12
455114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/05    146/05    290/10
590163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/03    144/03    290/06
686870Jesper Pedersen14-003 Ornebjerg Skytteforening144/02    143/02    287/04
756313Rasmus Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01    144/04    283/05
883818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening140/02    133/01    273/03
955447Mads Tu14-003 Ornebjerg Skytteforening116/01    139/03    255/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG
154217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening142/04    144/04    286/08
254267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening143/03    141/06    284/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1
159536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I143/03    147/04    290/07
255133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/07    143/02    288/09
349823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening141/03    146/05    287/08
459650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I141/02    145/07    286/09
569501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.137/02    141/04    278/06
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening137/05    140/02    277/07
755352Verner Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening143/07    133/01    276/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 2
170823Carsten S Jappe13-343 Hvidovre Skyttekreds143/03    139/01    282/04
256691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening144/03    138/01    282/04
364413Michael F. Hansen11-001 Hillerød Skytteforening138/01    143/01    281/02
486418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/03    139/02    278/05
555178Lars Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening133/02    138/03    271/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3
166082Finn Petersen11-001 Hillerød Skytteforening133/01    136/03    269/04
255222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening135/01    134/02    269/03
354434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening134/02    133/01    267/03
455123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening126/02    136/02    262/04
555327Thomas Czubaniuk14-003 Ornebjerg Skytteforening128/02    128/00    256/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
153420Johnny Johansson14-029 Søllested Skytteforening149/03    150/07    299/10
265179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I149/08    148/09    297/17
354180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening149/06    148/06    297/12
420681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds147/05    149/09    296/14
569365Paul Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.145/04    150/10    295/14
666318Per Westh-Henrichsen13-353 Kjøbenhavns Skytteforening147/08    148/08    295/16
757419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening148/06    147/08    295/14
853166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening146/05    147/08    293/13
954113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening146/09    144/06    290/15
1057255Kurt Møller Petersen10-011 Højby Skytteforening140/04    146/04    286/08
1153201Sv. Erik Frederiksen14-029 Søllested Skytteforening140/03    146/04    286/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
154814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening143/02    140/02    283/04
255844Ove Hansen14-053 Fensmark Skytteforening140/00    140/03    280/03
363017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening141/01    139/01    280/02
456057Ebbe Kristensen14-053 Fensmark Skytteforening137/02    142/03    279/05
563406Tage Jensen11-001 Hillerød Skytteforening135/01    139/00    274/01
695110Flemming Ravn14-053 Fensmark Skytteforening112/00    129/00    241/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
168697Steen Pedersen12-004 Stenløse Skf.149/07    150/07    299/14
257407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening149/10    149/07    298/17
354713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening148/07    149/10    297/17
469703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.149/09    148/09    297/18
553137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening148/07    148/08    296/15
664535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening148/09    145/03    293/12
754312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening148/09    143/04    291/13
853054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening134/01    133/03    267/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
153091Line N. With14-029 Søllested Skytteforening148/06    149/05    297/11
259919Andreas Andersen10-037 Tuse Skytteforening146/04    145/04    291/08
363572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening140/02    144/05    284/07
454142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening140/01    143/04    283/05
555109Stefan Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/03    136/02    276/05
684055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening133/02    138/02    271/04
799282Niels Lauge Hermansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening135/01    135/02    270/03
856316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening120/02    125/01    245/03
986812Geert Jensen10-009 Ringsted Skytteforening104/01    125/02    229/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
188648Magnus Nielsen12-043 Vallensbæk IF af 1939149/11
255163Louise Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening147/05
353171Anna With14-029 Søllested Skytteforening146/04
455139Oline Cecilie S. Andkjær14-035 Stege Ndr. Skytteforening143/00
555104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening138/06
696354Nicolai Haynes12-043 Vallensbæk IF af 1939137/04
792287Julie Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening125/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
155466Kristina Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening149/06
284860Tobias Petersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening148/07
396690Hans Fabricius-Rahbek10-037 Tuse Skytteforening147/06
490163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/03
555114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening144/05
686870Jesper Pedersen14-003 Ornebjerg Skytteforening144/02
783818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening140/02
856313Rasmus Pedersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening139/01
955447Mads Tu14-003 Ornebjerg Skytteforening116/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG
154267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening143/03
254217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening142/04
355479Kenneth Dollerup Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening139/05
455360Tobias Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening117/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1
155133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/07
255352Verner Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening143/07
359536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I143/03
449823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening141/03
559650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I141/02
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening137/05
769501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.137/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 2
156691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening144/03
270823Carsten S Jappe13-343 Hvidovre Skyttekreds143/03
386418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/03
464413Michael F. Hansen11-001 Hillerød Skytteforening138/01
555178Lars Nøhr14-035 Stege Ndr. Skytteforening133/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3
155222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening135/01
254434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening134/02
366082Finn Petersen11-001 Hillerød Skytteforening133/01
455327Thomas Czubaniuk14-003 Ornebjerg Skytteforening128/02
555123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening126/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
165179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I149/08
254180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening149/06
353420Johnny Johansson14-029 Søllested Skytteforening149/03
457419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening148/06
566318Per Westh-Henrichsen13-353 Kjøbenhavns Skytteforening147/08
620681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds147/05
754113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening146/09
853166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening146/05
969365Paul Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.145/04
1057255Kurt Møller Petersen10-011 Højby Skytteforening140/04
1153201Sv. Erik Frederiksen14-029 Søllested Skytteforening140/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
154814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening143/02
263017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening141/01
355844Ove Hansen14-053 Fensmark Skytteforening140/00
456057Ebbe Kristensen14-053 Fensmark Skytteforening137/02
563406Tage Jensen11-001 Hillerød Skytteforening135/01
695110Flemming Ravn14-053 Fensmark Skytteforening112/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
157407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening149/10
269703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.149/09
368697Steen Pedersen12-004 Stenløse Skf.149/07
454312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening148/09
464535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening148/09
653137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening148/07
654713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening148/07
853054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening134/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
153091Line N. With14-029 Søllested Skytteforening148/06
259919Andreas Andersen10-037 Tuse Skytteforening146/04
355109Stefan Rasmussen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/03
463572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening140/02
554142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening140/01
699282Niels Lauge Hermansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening135/01
784055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening133/02
820655Kasper Hansen07-001 Horsens Skyttekreds128/03
956316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening120/02
1086812Geert Jensen10-009 Ringsted Skytteforening104/01

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Alle klasser
149823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening318/88
259536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I314/90
359650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I310/82
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening308/85
569501Birger Groesmeyer12-018 Fløng-Hedehusene Skf.307/88
664413Michael F. Hansen11-001 Hillerød Skytteforening300/85
754217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening298/77
854457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening297/92
955114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening290/87
1054434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening282/85
1154713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening276/65
1256691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening272/77
1366082Finn Petersen11-001 Hillerød Skytteforening261/70