04-08-2013 17:33:09 - DDS SP v.3.13.6.1

RESULTATLISTE
Guldgåseskydning 2013

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 200m Børnehold

1Tingsted Skytteforening
83818Andreas RaaeKlasse: JUN144/04
81811Betina PetersenKlasse: JUN140/02
88406Andrè Kappe LarsenKlasse: JUN136/04
Total420/10

2Ornebjerg Skytteforening
100365Natashia HansenKlasse: BK141/05
72629Simon FærregaardKlasse: BK141/02
55481Kasper LarsenKlasse: JUN123/02
Total405/09

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 200m Seniorhold

1Tingsted Skytteforening
54713Per ChristensenKlasse: ÅK1149/09
54457Mikael GreenKlasse: 1143/05
54267Jacob HøeghKlasse: UNG136/02
54434Palle HenriksenKlasse: 3133/02
Total561/18

2Stege Ndr. Skytteforening
87542Claus FrederiksenKlasse: ÅK1145/02
55222Jacob NielsenKlasse: 2140/01
55133Peter HansenKlasse: 1139/04
55123Preben VilladsenKlasse: 3136/01
Total560/08

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 50m Børnehold

1Næstved Skytteforening
87091Tanja R. WriedtKlasse: J1199/11
88524Bo SønderstgårdKlasse: BK1199/11
88120Løkke PedersenKlasse: J1197/07
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: J1196/09
Total791/38

2Ravnsborg Skytteforening
53738Martin VilladsenKlasse: J1199/08
90666Magnus Vesterlund GustafsenKlasse: BK1197/08
111722Line Munk-KnudsenKlasse: BK2196/08
102879Jonas AndersenKlasse: BK2195/07
Total787/31

3Stege Ndr. Skytteforening
55168Line P. BertelsenKlasse: J1197/12
86426Frederikke FrederiksenKlasse: J1197/13
84865Nanna KristiansenKlasse: J1195/08
55104Tobias Garn HansenKlasse: J2193/08
Total782/41

4Tingsted Skytteforening
88406Andrè Kappe LarsenKlasse: J1198/11
83818Andreas RaaeKlasse: J1196/12
81811Betina PetersenKlasse: J1194/03
94930Elisabeth OlsenKlasse: J2194/07
Total782/33

5Kongsted Skytteforening
108974Kamilla JacobsenKlasse: BK2197/09
108975Rasmus CaspersenKlasse: BK2197/07
100140Mette HansenKlasse: BK1195/03
97648Mathilde PedersenKlasse: J2192/07
Total781/26

6Lundby og Omegns Skytteforening
103632Rune SabroKlasse: J2196/10
99280Emil Egelund PetersenKlasse: BK1195/05
102943Andreas JakobsenKlasse: BK2194/09
104400Mads Karrebæk MortensenKlasse: BK1194/08
Total779/32

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 50m Seniorhold

1Tingsted Skytteforening
101056Børge JørgensenKlasse: V1200/10
54267Jacob HøeghKlasse: UNG194/04
54434Palle HenriksenKlasse: 3189/04
54457Mikael GreenKlasse: 1188/06
Total771/24

2Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: 1194/07
87542Claus FrederiksenKlasse: ÅK1192/07
55222Jacob NielsenKlasse: 2191/07
55337Kenneth WestergaardKlasse: 2186/05
Total763/26

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
172629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening199/12    199/11    398/23
2106369Emma Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04    199/10    398/14
388524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening199/11    198/14    397/25
464893Marinus Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning197/10    199/10    396/20
5103908Marcus Sehested14-003 Ornebjerg Skytteforening197/07    198/13    395/20
690666Magnus Vesterlund Gustafsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    198/08    395/16
795424René Emil B. Andersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening197/03    198/12    395/15
883686Andreas Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    200/13    394/17
9100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening193/09    199/07    392/16
1099434Kristian Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    195/07    392/13
1199341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening194/04    197/06    391/10
12100140Mette Hansen14-040 Kongsted Skytteforening195/03    195/03    390/06
1399280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/05    194/09    389/14
14101150Mathias Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08    190/05    388/13
15104400Mads Karrebæk Mortensen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/08    191/05    385/13
16101228Philip Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening189/05    192/06    381/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1108974Kamilla Jacobsen14-040 Kongsted Skytteforening197/09    198/07    395/16
2111722Line Munk-Knudsen14-008 Ravnsborg Skytteforening196/08    195/06    391/14
3108975Rasmus Caspersen14-040 Kongsted Skytteforening197/07    193/04    390/11
4108972Lucas Christfort14-040 Kongsted Skytteforening194/06    194/04    388/10
5108009Frederik Christoffersen14-008 Ravnsborg Skytteforening193/05    194/08    387/13
6102879Jonas Andersen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/07    192/04    387/11
793797Mikkel Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening192/06    194/02    386/08
8102943Andreas Jakobsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/09    192/11    386/20
999433Alexander Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    192/06    386/11
10109282Simone Lindhardt Carlsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04    196/08    385/12
11108973Tobias Ellehøj14-040 Kongsted Skytteforening191/05    194/05    385/10
12102820Alexander Erik Meulengracht14-006 Næstved Skytteforening193/08    192/06    385/14
13103952Mads Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening189/04    195/07    384/11
14110239Xenia Munch Kjær Rasmussen14-008 Ravnsborg Skytteforening193/06    190/05    383/11
15107878Katrine Kræsing14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/02    190/03    377/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1110883Magnus Jacobsen14-006 Næstved Skytteforening194/04    194/04    388/08
255409Nikolaj Overgaard14-003 Ornebjerg Skytteforening175/03    169/02    344/05
383034Jens Jakobsen14-003 Ornebjerg Skytteforening170/00    173/01    343/01
499187Andreas Frank Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening171/02    170/03    341/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
187091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening199/11    198/10    397/21
255168Line P. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/12    199/07    396/19
383818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening196/12    199/07    395/19
488120Løkke Pedersen14-006 Næstved Skytteforening197/07    198/09    395/16
586426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/13    197/11    394/24
688406Andrè Kappe Larsen14-012 Tingsted Skytteforening198/11    196/08    394/19
753738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    195/05    394/13
884054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening196/09    197/11    393/20
984865Nanna Kristiansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening195/08    195/03    390/11
1081811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening194/03    195/06    389/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1103632Rune Sabro14-108 Lundby og Omegns Skytteforening196/10    197/10    393/20
294930Elisabeth Olsen14-012 Tingsted Skytteforening194/07    197/09    391/16
3104814Kasper Pedersen14-044 Faxe Skytteforening197/08    194/07    391/15
489994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening192/06    197/07    389/13
575089Marcus G. Poulsen12-073 Ballerup Skf.194/07    195/08    389/15
682817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/04    196/07    388/11
755104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening193/08    193/06    386/14
8102817Magnus Matthisen12-021 Greve Skf.196/05    189/03    385/08
997648Mathilde Pedersen14-040 Kongsted Skytteforening192/07    191/05    383/12
1090155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening190/06    191/06    381/12
1196675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening190/02    191/07    381/09
1295589Morten Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening185/04    191/03    376/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
154267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening194/04    191/06    385/10
277309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening188/08    194/06    382/14
356183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening190/08    192/12    382/20
454217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening182/06    189/04    371/10
587090Mette Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening185/06    184/06    369/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
162263Lasse T. Sukstorf12-004 Stenløse Skf.199/05    198/03    397/08
254958Carsten Klich14-004 Maribo Skytteforening194/07    198/07    392/14
360136Lisbeth Iversen10-033 Svinninge Skytteforening195/06    192/04    387/10
454457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening188/06    188/05    376/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
155222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/07    194/06    385/13
290251Jens Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening190/06    192/05    382/11
395000Jon Luckmann Hansen12-021 Greve Skf.194/10    187/07    381/17
453431Ib Henriksen14-004 Maribo Skytteforening186/08    194/03    380/11
555571Birthe Holm Thomsen14-003 Ornebjerg Skytteforening190/10    189/04    379/14
655337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening186/05    185/05    371/10
769477Gert Poulsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.189/08    182/08    371/16
855123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening181/02    185/02    366/04
956691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening194/07    169/02    363/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
154713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening187/08    190/07    377/15
254434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening189/04    184/05    373/09
353137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening182/04    185/01    367/05
454142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening182/02    182/04    364/06
562145Uffe Christensen11-003 Frederikssund IF 1864183/06    180/02    363/08
694703Henrik Johansen14-012 Tingsted Skytteforening175/01    186/05    361/06
755698Karsten Larsen14-032 Damsholte Skytteforening177/04    175/01    352/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1101056Børge Jørgensen14-012 Tingsted Skytteforening200/10    198/09    398/19
268845Kaj Hansen12-021 Greve Skf.200/12    197/11    397/23
354113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening199/12    197/06    396/18
425302Knud Møller05-940 Samsø Skytteforening199/08    196/06    395/14
565179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I196/09    197/09    393/18
653166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening195/07    196/08    391/15
754902Hans Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    195/08    390/14
861802Peder Pilgaard11-003 Frederikssund IF 1864196/07    194/08    390/15
953420Johnny Johansson14-004 Maribo Skytteforening198/06    192/09    390/15
1054116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening196/11    193/08    389/19
1154808Lisbeth Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12    189/06    387/18
1254253Kjeld Noergaard14-012 Tingsted Skytteforening190/04    196/06    386/10
1355328Sven Ørrild14-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    192/03    386/06
1456284Benny Christiansen14-040 Kongsted Skytteforening191/06    194/04    385/10
1568747Tove Rasmussen12-021 Greve Skf.191/05    193/06    384/11
1653159Carsten Andersen14-010 Sakskøbing Skytteforening193/08    191/03    384/11
1797642Flemming Larsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05    189/02    383/07
1857006Kristian Ebbensgaard12-071 Herfølge Skf.188/05    194/09    382/14
1920681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds189/03    193/06    382/09
2055789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening185/02    193/05    378/07
2154892Ingelise Steen14-012 Tingsted Skytteforening191/04    187/06    378/10
2259402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I189/07    188/03    377/10
2354180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening194/05    181/07    375/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
154916Freddy Clausen14-012 Tingsted Skytteforening196/06    197/10    393/16
260680Steffen Nicolaisen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.193/10    193/06    386/16
385764Erik Hudlebusch14-006 Næstved Skytteforening189/05    196/04    385/09
499427Bent Christensen14-040 Kongsted Skytteforening190/02    195/06    385/08
554678Tage Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04    194/08    383/12
655770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening190/03    193/03    383/06
791964Laszlo Szabo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening193/06    190/04    383/10
8100212Mogens Tonny Bonde14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04    192/02    381/06
955090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/07    189/01    380/08
1020603Mona Hansen07-001 Horsens Skyttekreds190/06    189/02    379/08
1163017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening190/03    189/01    379/04
1265156Ebbe B. Andersen11-035 Helsinge SG&I191/03    188/06    379/09
1354814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening185/04    193/08    378/12
14111440Tom Wilkki14-012 Tingsted Skytteforening187/04    188/02    375/06
1553229Kaj Pedersen14-029 Søllested Skytteforening189/04    183/03    372/07
1653053Per Henriksen14-010 Sakskøbing Skytteforening186/04    180/02    366/06
1756739Poul Madsen14-040 Kongsted Skytteforening170/01    182/02    352/03
1863737Christian Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning175/01    172/00    347/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
169303Anders Sode12-073 Ballerup Skf.199/14    200/13    399/27
269703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.199/10    200/15    399/25
353723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    200/14    399/23
455884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening199/11    199/12    398/23
553865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/12    199/10    398/22
664535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening198/10    197/10    395/20
756391Elisabeth Toftvad14-006 Næstved Skytteforening197/09    197/07    394/16
853644Meriam K. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    197/05    394/13
953860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    196/09    393/17
1090163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening196/11    196/08    392/19
1195724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I194/04    197/08    391/12
1280876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening195/10    196/12    391/22
1355908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening192/06    197/08    389/14
1453119Jens Peter Hansen14-001 Nykøbing F. Skytteforening195/08    194/04    389/12
1556017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening192/07    195/04    387/11
1654312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening195/07    191/04    386/11
1787542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening192/07    192/05    384/12
1884055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/05    190/06    382/11
1963572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening194/03    186/02    380/05
2055275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening188/09    181/01    369/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1104891Martin Elnebo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening197/10    193/03    390/13
2102458Henrik Hansen14-044 Faxe Skytteforening191/05    192/02    383/07
3102107Vibeke Pedersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/06    190/06    382/12
455109Stefan Rasmussen14-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    187/06    378/10
554829Kirsten Jakobsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening186/03    185/04    371/07
655657Bøje Nielsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/03    180/03    367/06
7106685Ole Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening182/02    182/04    364/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
172629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening199/12
288524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening199/11
3106369Emma Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening199/04
4101150Mathias Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening198/08
564893Marinus Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning197/10
690666Magnus Vesterlund Gustafsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
7103908Marcus Sehested14-003 Ornebjerg Skytteforening197/07
899434Kristian Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
995424René Emil B. Andersen14-001 Nykøbing F. Skytteforening197/03
1099280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/05
11100140Mette Hansen14-040 Kongsted Skytteforening195/03
12104400Mads Karrebæk Mortensen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/08
1383686Andreas Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
1399341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening194/04
15100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening193/09
16101228Philip Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening189/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1108974Kamilla Jacobsen14-040 Kongsted Skytteforening197/09
2108975Rasmus Caspersen14-040 Kongsted Skytteforening197/07
3111722Line Munk-Knudsen14-008 Ravnsborg Skytteforening196/08
4102879Jonas Andersen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/07
5102943Andreas Jakobsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/09
6108972Lucas Christfort14-040 Kongsted Skytteforening194/06
799433Alexander Nørholm Koch14-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
8102820Alexander Erik Meulengracht14-006 Næstved Skytteforening193/08
9110239Xenia Munch Kjær Rasmussen14-008 Ravnsborg Skytteforening193/06
10108009Frederik Christoffersen14-008 Ravnsborg Skytteforening193/05
1193797Mikkel Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening192/06
12108973Tobias Ellehøj14-040 Kongsted Skytteforening191/05
13103952Mads Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening189/04
13109282Simone Lindhardt Carlsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04
15107878Katrine Kræsing14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1110883Magnus Jacobsen14-006 Næstved Skytteforening194/04
255409Nikolaj Overgaard14-003 Ornebjerg Skytteforening175/03
399187Andreas Frank Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening171/02
483034Jens Jakobsen14-003 Ornebjerg Skytteforening170/00
5106742Natalia Frank Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening130/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
187091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening199/11
253738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
388406Andrè Kappe Larsen14-012 Tingsted Skytteforening198/11
486426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/13
555168Line P. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/12
688120Løkke Pedersen14-006 Næstved Skytteforening197/07
783818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening196/12
884054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening196/09
984865Nanna Kristiansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening195/08
1081811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening194/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1104814Kasper Pedersen14-044 Faxe Skytteforening197/08
2103632Rune Sabro14-108 Lundby og Omegns Skytteforening196/10
3102817Magnus Matthisen12-021 Greve Skf.196/05
475089Marcus G. Poulsen12-073 Ballerup Skf.194/07
494930Elisabeth Olsen14-012 Tingsted Skytteforening194/07
655104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening193/08
797648Mathilde Pedersen14-040 Kongsted Skytteforening192/07
889994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening192/06
982817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/04
1090155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening190/06
1196675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening190/02
1295589Morten Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening185/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
154267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening194/04
256183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening190/08
377309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening188/08
487090Mette Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening185/06
554217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening182/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
162263Lasse T. Sukstorf12-004 Stenløse Skf.199/05
260136Lisbeth Iversen10-033 Svinninge Skytteforening195/06
354958Carsten Klich14-004 Maribo Skytteforening194/07
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening194/07
560081Søren Madsen10-033 Svinninge Skytteforening192/06
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening188/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
195000Jon Luckmann Hansen12-021 Greve Skf.194/10
256691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening194/07
355222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/07
455571Birthe Holm Thomsen14-003 Ornebjerg Skytteforening190/10
590251Jens Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening190/06
662229Mette T. Sukstorf12-004 Stenløse Skf.190/05
769477Gert Poulsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.189/08
853431Ib Henriksen14-004 Maribo Skytteforening186/08
955337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening186/05
1055123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening181/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
154434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening189/04
254713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening187/08
362145Uffe Christensen11-003 Frederikssund IF 1864183/06
453137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening182/04
554142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening182/02
655698Karsten Larsen14-032 Damsholte Skytteforening177/04
794703Henrik Johansen14-012 Tingsted Skytteforening175/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
168845Kaj Hansen12-021 Greve Skf.200/12
2101056Børge Jørgensen14-012 Tingsted Skytteforening200/10
354113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening199/12
425302Knud Møller05-940 Samsø Skytteforening199/08
554808Lisbeth Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12
653420Johnny Johansson14-004 Maribo Skytteforening198/06
754116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening196/11
865179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I196/09
961802Peder Pilgaard11-003 Frederikssund IF 1864196/07
1053166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening195/07
1154902Hans Pil14-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06
1256001Jan Mortensen14-006 Næstved Skytteforening194/08
1354180Finn Munksbo14-005 Væggerløse Skytteforening194/05
1497642Flemming Larsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening194/05
1555328Sven Ørrild14-003 Ornebjerg Skytteforening194/03
1653159Carsten Andersen14-010 Sakskøbing Skytteforening193/08
1756284Benny Christiansen14-040 Kongsted Skytteforening191/06
1868747Tove Rasmussen12-021 Greve Skf.191/05
1954892Ingelise Steen14-012 Tingsted Skytteforening191/04
2054253Kjeld Noergaard14-012 Tingsted Skytteforening190/04
2159402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I189/07
2220681Hans O. Hansen07-001 Horsens Skyttekreds189/03
2357006Kristian Ebbensgaard12-071 Herfølge Skf.188/05
2460164Jørgen Arne Hansen10-009 Ringsted Skytteforening185/05
2555789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening185/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
154916Freddy Clausen14-012 Tingsted Skytteforening196/06
260680Steffen Nicolaisen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.193/10
391964Laszlo Szabo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening193/06
455090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/07
565156Ebbe B. Andersen11-035 Helsinge SG&I191/03
620603Mona Hansen07-001 Horsens Skyttekreds190/06
755770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening190/03
763017Poul Rohlin Nielsen11-001 Hillerød Skytteforening190/03
999427Bent Christensen14-040 Kongsted Skytteforening190/02
1085764Erik Hudlebusch14-006 Næstved Skytteforening189/05
11100212Mogens Tonny Bonde14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04
1253229Kaj Pedersen14-029 Søllested Skytteforening189/04
1354678Tage Jensen14-001 Nykøbing F. Skytteforening189/04
14111440Tom Wilkki14-012 Tingsted Skytteforening187/04
1553053Per Henriksen14-010 Sakskøbing Skytteforening186/04
1654814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening185/04
1763737Christian Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning175/01
1856739Poul Madsen14-040 Kongsted Skytteforening170/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
169303Anders Sode12-073 Ballerup Skf.199/14
253865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/12
355884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening199/11
469703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.199/10
553723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
664535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening198/10
756391Elisabeth Toftvad14-006 Næstved Skytteforening197/09
853644Meriam K. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
853860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
1090163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening196/11
1180876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening195/10
1253119Jens Peter Hansen14-001 Nykøbing F. Skytteforening195/08
1354312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening195/07
1495724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I194/04
1563572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening194/03
1687542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening192/07
1756017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening192/07
1855908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening192/06
1984055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/05
2055275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening188/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1104891Martin Elnebo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening197/10
2102107Vibeke Pedersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening192/06
3102458Henrik Hansen14-044 Faxe Skytteforening191/05
455109Stefan Rasmussen14-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
555657Bøje Nielsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/03
654829Kirsten Jakobsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening186/03
7108983Sten Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening184/06
8106685Ole Jespersen10-009 Ringsted Skytteforening182/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
164893Marinus Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning145/06    146/09    291/15
2100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening141/05    136/02    277/07
372629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening141/02    121/05    262/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
183818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening144/04    141/03    285/07
275089Marcus G. Poulsen12-073 Ballerup Skf.144/01    141/05    285/06
381811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening140/02    143/07    283/09
489994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening136/00    136/03    272/03
588406Andrè Kappe Larsen14-012 Tingsted Skytteforening136/04    132/01    268/05
655481Kasper Larsen14-003 Ornebjerg Skytteforening123/02    107/00    230/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG
154267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening136/02    139/05    275/07
254217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening132/03    138/06    270/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1
149823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/05    147/08    291/13
254457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening143/05    144/06    287/11
360081Søren Madsen10-033 Svinninge Skytteforening144/05    143/04    287/09
460136Lisbeth Iversen10-033 Svinninge Skytteforening143/04    142/02    285/06
555133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/04    142/03    281/07
662263Lasse T. Sukstorf10-006 Vemmelev SG&I132/03    144/06    276/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 2
195000Jon Luckmann Hansen12-021 Greve Skf.143/04    141/02    284/06
255222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/01    136/03    276/04
369477Gert Poulsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.131/02    141/05    272/07
456691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening139/04    128/01    267/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3
155123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening136/01    130/00    266/01
254434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening133/02    132/01    265/03
362145Uffe Christensen11-003 Frederikssund IF 1864129/01    125/00    254/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
153420Johnny Johansson14-131 Østmøn SG&I150/07    148/05    298/12
225302Knud Møller05-940 Samsø Skytteforening145/07    150/10    295/17
365179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I149/06    146/06    295/12
461802Peder Pilgaard11-003 Frederikssund IF 1864147/02    147/07    294/09
554113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening146/02    146/08    292/10
668845Kaj Hansen12-021 Greve Skf.145/05    145/01    290/06
754253Kjeld Noergaard14-012 Tingsted Skytteforening145/00    143/06    288/06
853166Berrit Carlsen14-131 Østmøn SG&I142/04    145/05    287/09
957006Kristian Ebbensgaard12-071 Herfølge Skf.141/00    144/03    285/03
1060680Steffen Nicolaisen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.134/02    141/06    275/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
154180Finn Munksbo14-131 Østmøn SG&I144/06    146/01    290/07
259402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I138/02    146/06    284/08
353053Per Henriksen14-131 Østmøn SG&I142/03    142/03    284/06
454814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening140/02    139/01    279/03
565156Ebbe B. Andersen11-035 Helsinge SG&I135/01    137/03    272/04
653229Kaj Pedersen14-131 Østmøn SG&I130/02    132/01    262/03
763737Christian Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning123/00    129/01    252/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
169303Anders Sode12-073 Ballerup Skf.150/07    150/09    300/16
254713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening149/09    150/08    299/17
354312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening146/06    149/08    295/14
453137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening148/06    147/05    295/11
564535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening147/08    147/05    294/13
653054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening147/08    145/04    292/12
787542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/02    144/02    289/04
890163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/03    143/03    289/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
199282Niels Lauge Hermansen14-131 Østmøn SG&I140/02    142/01    282/03
263572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening139/03    137/00    276/03
354142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening139/03    131/00    270/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
164893Marinus Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning145/06
2100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening141/05
372629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening141/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
183818Andreas Raae14-012 Tingsted Skytteforening144/04
275089Marcus G. Poulsen12-073 Ballerup Skf.144/01
393345Christian Hagemann14-022 Vestfalster Skytteforening142/04
481811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening140/02
588406Andrè Kappe Larsen14-012 Tingsted Skytteforening136/04
689994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening136/00
755481Kasper Larsen14-003 Ornebjerg Skytteforening123/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG
154267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening136/02
254217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening132/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1
149823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/05
160081Søren Madsen10-033 Svinninge Skytteforening144/05
354457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening143/05
460136Lisbeth Iversen10-033 Svinninge Skytteforening143/04
555133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening139/04
662263Lasse T. Sukstorf10-006 Vemmelev SG&I132/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 2
195000Jon Luckmann Hansen12-021 Greve Skf.143/04
255222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening140/01
356691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening139/04
469477Gert Poulsen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.131/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3
155123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening136/01
254434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening133/02
362145Uffe Christensen11-003 Frederikssund IF 1864129/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
153420Johnny Johansson14-131 Østmøn SG&I150/07
265179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I149/06
361802Peder Pilgaard11-003 Frederikssund IF 1864147/02
454113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening146/02
525302Knud Møller05-940 Samsø Skytteforening145/07
668845Kaj Hansen12-021 Greve Skf.145/05
754253Kjeld Noergaard14-012 Tingsted Skytteforening145/00
853166Berrit Carlsen14-131 Østmøn SG&I142/04
957006Kristian Ebbensgaard12-071 Herfølge Skf.141/00
1060680Steffen Nicolaisen12-018 Fløng-Hedehusene Skf.134/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
154180Finn Munksbo14-131 Østmøn SG&I144/06
253053Per Henriksen14-131 Østmøn SG&I142/03
354814Leif Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening140/02
459402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I138/02
565156Ebbe B. Andersen11-035 Helsinge SG&I135/01
653229Kaj Pedersen14-131 Østmøn SG&I130/02
763737Christian Larsen11-026 Ramløse IF - Skydning123/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
169303Anders Sode12-073 Ballerup Skf.150/07
254713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening149/09
369703Bent Kruse12-073 Ballerup Skf.148/07
453137Hanne Andersen14-012 Tingsted Skytteforening148/06
553054Per Andersen14-012 Tingsted Skytteforening147/08
564535Charlotte Frimodt Hansen11-001 Hillerød Skytteforening147/08
762229Mette T. Sukstorf12-004 Stenløse Skf.147/07
854312Bjarne Larsen14-012 Tingsted Skytteforening146/06
990163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening146/03
1087542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening145/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
199282Niels Lauge Hermansen14-131 Østmøn SG&I140/02
254142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening139/03
263572Karin Bay11-001 Hillerød Skytteforening139/03

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Nordisk Program
160081Søren Madsen10-033 Svinninge Skytteforening320/94
262263Lasse T. Sukstorf12-004 Stenløse Skf.320/93
349823Per Christiansen09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening319/92
454267Jacob Høegh14-012 Tingsted Skytteforening306/86
595000Jon Luckmann Hansen12-021 Greve Skf.303/82
654457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening300/89
754217Stine Stangholt14-012 Tingsted Skytteforening293/77
854713Per Christensen14-012 Tingsted Skytteforening290/79
953420Johnny Johansson14-004 Maribo Skytteforening286/79
1056691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening255/56