03-08-2014 17:02:13 - DDS SP v.3.14.3.1

RESULTATLISTE
Guldgåseskydning 2014

 

 

Holdkonkurrence: 200m Børnehold

1Vestfalster Skytteforening
99458Michael HansenKlasse: BK146/06
92040Marc JensenKlasse: JUN145/02
99457Dennis HansenKlasse: JUN144/04
Total435/12

 

 

Holdkonkurrence: 200m Seniorhold

1Vemmelev SG&I
59536Johnny OlsenKlasse: 1147/07
60025Morten PetersenKlasse: 1142/05
62263Lasse T. SukstorfKlasse: 1142/01
59650Allan HansenKlasse: 1140/05
Total571/18

2Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: 1145/06
55114Sarah Garn HansenKlasse: UNG140/05
55222Jacob NielsenKlasse: 3140/05
55178Lars NøhrKlasse: 3138/00
Total563/16

3Tingsted Skytteforening
54713Per ChristensenKlasse: ÅK1148/07
54267Jacob HøeghKlasse: 2140/01
54457Mikael GreenKlasse: 2137/02
54217Stine StangholtKlasse: UNG134/01
Total559/11

 

 

Holdkonkurrence: 50m Børnehold

1Kongsted Skytteforening
108974Kamilla JacobsenKlasse: BK1200/12
108973Tobias EllehøjKlasse: BK1199/13
97648Mathilde PedersenKlasse: J2199/11
100140Mette HansenKlasse: BK1198/08
Total796/44

2Vestfalster Skytteforening
115106Laust DengsøeKlasse: BK1199/11
99458Michael HansenKlasse: BK1199/10
106258Annika EnglerKlasse: BK2197/11
99457Dennis HansenKlasse: J2197/11
Total792/43

3Nykøbing F. Skytteforening
106369Emma Nørholm KochKlasse: BK1199/08
114025Kristian ErlandsenKlasse: BK1198/12
115406Mads PehrsonKlasse: BK2198/07
86426Frederikke FrederiksenKlasse: J1197/06
Total792/33

4Næstved Skytteforening
114901Mads H. AndreasenKlasse: BK2199/07
88120Løkke PedersenKlasse: J1199/07
87091Tanja R. WriedtKlasse: J1198/07
110883Magnus JacobsenKlasse: BK1195/06
Total791/27

5Stege Ndr. Skytteforening
55104Tobias Garn HansenKlasse: J1198/10
55139Oline Cecilie S. AndkjærKlasse: J1197/09
106031Andrea AndkjærKlasse: BK1195/05
106128Sigurd Arnsdorf DamKlasse: BK1195/06
Total785/30

6Ravnsborg Skytteforening
111722Line Munk-KnudsenKlasse: BK1198/14
113898Kevin RejKlasse: BK2198/08
110239Xenia Munch Kjær RasmussenKlasse: BK1195/06
53738Martin VilladsenKlasse: J1189/08
Total780/36

7Ornebjerg Skytteforening
72629Simon FærregaardKlasse: BK1198/11
100365Natashia HansenKlasse: BK1195/10
103908Marcus SehestedKlasse: J2183/00
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK3181/00
Total757/21

 

 

Holdkonkurrence: 50m Seniorhold

1Stege Ndr. Skytteforening
55275Anne B. BertelsenKlasse: ÅK2196/09
55114Sarah Garn HansenKlasse: UNG195/06
55133Peter HansenKlasse: 1192/06
55222Jacob NielsenKlasse: 2190/04
Total773/25

2Næstved Skytteforening
93566Jens FrimannKlasse: ÅK1200/11
77309Jacob LarsenKlasse: 1190/06
55915Lasse R. PedersenKlasse: 3188/04
56183Martin FrederiksenKlasse: 2188/05
Total766/26

3Tingsted Skytteforening
101056Børge JørgensenKlasse: V1194/05
54457Mikael GreenKlasse: 2193/09
81811Betina PetersenKlasse: UNG192/05
53137Hanne AndersenKlasse: 3184/04
Total763/23

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Finale 50m Gevær - BK
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening399    103.5    502.5
2108974Kamilla Jacobsen23-040 Kongsted Skytteforening398    103.7    501.7
399458Michael Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening399    102.5    501.5
4108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening398    102.6    500.6
5106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.396    104.4    500.4
6108972Lucas Christfort23-040 Kongsted Skytteforening397    102.5    499.5
7114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening395    104.2    499.2
8109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening396    103.1    499.1
9112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening395    102.5    497.5
1072629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening395    102.4    497.4
11107498Christine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening395    99.4    494.4
12114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening395    98.2    493.2

 

 

Gevær, 50m. - Finale 50m Gevær - JUN
188120Løkke Pedersen23-006 Næstved Skytteforening397    102.4    499.4
297648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening397    101.8    498.8
386426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening393    101.9    494.9
487091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening393    96.5    489.5
599434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening389    99.0    488.0
682817Rasmus Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening389    98.7    487.7
769410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.389    95.7    484.7
899457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening393    89.4    482.4

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08    200/15    399/23
299458Michael Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening199/10    200/09    399/19
3108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening199/13    199/08    398/21
4108974Kamilla Jacobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/12    198/12    398/24
5108972Lucas Christfort23-040 Kongsted Skytteforening198/05    199/09    397/14
6109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    200/11    396/19
7106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.199/10    197/10    396/20
8107498Christine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening196/12    199/10    395/22
9112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07    199/12    395/19
10114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12    197/13    395/25
1172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/11    197/06    395/17
12104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06    196/10    393/16
13103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening197/07    196/06    393/13
14100140Mette Hansen23-040 Kongsted Skytteforening198/08    195/07    393/15
15108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/07    198/10    392/17
16110883Magnus Jacobsen23-006 Næstved Skytteforening195/06    196/10    391/16
17111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/14    193/07    391/21
18115106Laust Dengsøe23-022 Vestfalster Skytteforening199/11    192/06    391/17
1983686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/05    195/08    390/13
20106031Andrea Andkjær23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/05    195/08    390/13
21100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10    193/07    388/17
22110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06    192/03    387/09
23106128Sigurd Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06    191/05    386/11
2464893Marinus Larsen18-026 Ramløse IF Skydning195/03    191/03    386/06
2590666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/05    193/05    384/10
2688524Bo Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/02    193/07    383/09
27100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.186/01    193/05    379/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/07    196/06    395/13
2115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    196/09    394/16
3113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/08    195/05    393/13
4106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening197/11    193/03    390/14
5111317Rasmus Kristiansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05    196/10    389/15
6109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening190/06    195/07    385/13
7111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03    193/06    384/09
8111559Frederik Tauber23-006 Næstved Skytteforening191/04    187/04    378/08
9114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening188/06    189/03    377/09
10105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening188/04    189/05    377/09
11114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening187/02    185/02    372/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04    196/10    388/14
2115684Kevin Hagberg17-369 Køge Skf.193/08    195/05    388/13
3111558Nicolas Tauber23-006 Næstved Skytteforening189/02    195/08    384/10
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening187/03    189/05    376/08
5116715Alex Arnholtz23-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/03    183/00    370/03
655409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening181/00    187/05    368/05
7114903Alexander Smidt23-006 Næstved Skytteforening183/05    183/02    366/07
899187Andreas Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening186/03    179/01    365/04
9115614Michael Lynge Laursen23-108 Lundby og Omegns Skytteforening178/04    185/02    363/06
10114896Søren Bojer Jensen23-006 Næstved Skytteforening183/04    177/00    360/04
11106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening174/01    183/02    357/03
12115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening173/02    181/04    354/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
188120Løkke Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/07    198/07    397/14
286426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    196/05    393/11
387091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening198/07    195/09    393/16
455139Oline Cecilie S. Andkjær23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09    195/10    392/19
555104Tobias Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/10    194/04    392/14
682817Rasmus Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/06    195/07    389/13
799434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06    192/05    389/11
896675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening192/04    196/10    388/14
953738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/08    195/05    384/13
10101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/02    191/03    384/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
197648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening199/11    198/11    397/22
299457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/11    196/09    393/20
369410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.195/05    194/05    389/10
499433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/08    192/04    383/12
590155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening189/02    193/09    382/11
6101150Mathias Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06    191/03    382/09
792040Marc Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening190/03    191/07    381/10
899280Emil Egelund Petersen23-108 Lundby og Omegns Skytteforening189/06    191/05    380/11
994931Trine Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening186/03    190/05    376/08
10102879Jonas Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/04    189/02    375/06
1199341Julie Schæffer23-008 Ravnsborg Skytteforening181/03    189/04    370/07
12103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/02    180/04    370/06
13101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening178/00    190/05    368/05
14103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening183/00    184/04    367/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
155114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06    192/08    387/14
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening192/05    190/06    382/11
353381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening187/05    192/06    379/11
489994Victor Mortensen23-012 Tingsted Skytteforening173/02    180/02    353/04
555163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening181/04    170/04    351/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I197/05    197/11    394/16
262263Lasse T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening195/05    192/05    387/10
355133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06    191/05    383/11
477309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening190/06    191/07    381/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
160025Morten Petersen17-006 Vemmelev SG&I193/08    192/07    385/15
255222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04    193/06    383/10
354457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening193/09    190/03    383/12
456183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening188/05    193/03    381/08
569431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.188/04    189/01    377/05
690251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening187/06    188/05    375/11
755571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04    183/08    374/12
855337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/03    189/07    372/10
955178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/05    183/04    361/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening188/04    190/05    378/09
255123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04    184/03    373/07
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/04    188/08    372/12
454434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening173/04    192/03    365/07
555698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01    175/04    357/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09    196/08    394/17
2101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening194/05    199/10    393/15
353420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/06    197/10    392/16
457006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skf.197/09    195/08    392/17
556284Benny Christiansen23-040 Kongsted Skytteforening194/06    196/07    390/13
6109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening195/10    195/08    390/18
768845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.197/09    193/06    390/15
865179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF194/06    195/05    389/11
953054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06    193/06    389/12
1054298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening196/05    193/02    389/07
1153166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/09    195/10    388/19
1225302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening193/06    195/07    388/13
1320681Hans O. Hansen10-001 Horsens Skyttekreds193/03    195/06    388/09
1497642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09    193/07    388/16
1559402Torben Kaalund-Ram17-074 Gimlinge SG&I193/05    194/04    387/09
1654902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/09    194/08    386/17
1754547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/04    194/03    386/07
1899427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening194/09    189/01    383/10
1968747Tove Rasmussen17-321 Greve Skf.190/03    191/04    381/07
2055789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/04    188/03    381/07
2169127Lis Sode17-373 Ballerup Skf.193/04    185/02    378/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
155090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04    197/06    387/10
254180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/06    195/05    386/11
355770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening192/04    194/07    386/11
4108276Mogens Graarup Hoven17-369 Køge Skf.192/06    192/08    384/14
554186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05    191/06    384/11
653053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/05    189/06    381/11
753229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening192/05    188/02    380/07
863406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening194/05    185/02    379/07
959981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening188/02    190/07    378/09
1096610Flemming Stig Sode17-373 Ballerup Skf.190/05    187/02    377/07
1163017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening186/06    189/06    375/12
1254631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening185/01    188/03    373/04
1385764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening189/03    184/01    373/04
1463737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning180/01    174/00    354/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10    199/09    398/19
256391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening199/08    198/11    397/19
393566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/11    197/08    397/19
453865Belinda B. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10    200/10    396/20
584054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/06    199/13    396/19
653119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10    198/09    396/19
755884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/09    197/11    396/20
869303Anders Sode17-373 Ballerup Skf.195/06    200/11    395/17
969703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.198/09    197/12    395/21
1064535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening195/06    199/10    394/16
1195724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I199/10    194/07    393/17
1284055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/09    195/08    392/17
1380876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening197/08    195/03    392/11
1453644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/07    198/09    391/16
15101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08    197/08    391/16
1687542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08    195/09    391/17
1756017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/03    193/08    390/11
1853860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/13    192/07    390/20
1953042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/07    196/05    388/12
2096800Lars Jacobsen23-004 Maribo Skytteforening195/08    193/05    388/13
21104891Martin Elnebo23-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/06    193/04    388/10
2290163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/06    192/03    385/09
2354883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/08    191/01    382/09
2492288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02    183/03    372/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
155275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/09    193/05    389/14
2102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening193/07    193/05    386/12
355657Bøje Nielsen23-006 Næstved Skytteforening194/05    189/06    383/11
455109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04    193/07    381/11
5108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/09    188/05    381/14
6106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening187/02    188/03    375/05
763572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening188/01    187/07    375/08
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening185/02    184/03    369/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1108974Kamilla Jacobsen23-040 Kongsted Skytteforening200/12
2108973Tobias Ellehøj23-040 Kongsted Skytteforening199/13
3115106Laust Dengsøe23-022 Vestfalster Skytteforening199/11
4106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.199/10
499458Michael Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening199/10
6106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/08
7111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/14
8114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/12
972629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening198/11
10100140Mette Hansen23-040 Kongsted Skytteforening198/08
11108972Lucas Christfort23-040 Kongsted Skytteforening198/05
12103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening197/07
13104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening197/06
14107498Christine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening196/12
15109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
16112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/07
17100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/10
18110883Magnus Jacobsen23-006 Næstved Skytteforening195/06
19106128Sigurd Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06
19110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/06
21106031Andrea Andkjær23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/05
2183686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/05
2364893Marinus Larsen18-026 Ramløse IF Skydning195/03
24108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening194/07
2590666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/05
2688524Bo Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening190/02
27100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.186/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1114901Mads H. Andreasen23-006 Næstved Skytteforening199/07
2113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening198/08
3115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
4106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening197/11
5111317Rasmus Kristiansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05
6111559Frederik Tauber23-006 Næstved Skytteforening191/04
7111324William Arnsdorf Dam23-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03
8109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening190/06
9114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening188/06
10105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening188/04
11114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening187/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1115684Kevin Hagberg17-369 Køge Skf.193/08
2114506Marius Funck Oddermose23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/04
3111558Nicolas Tauber23-006 Næstved Skytteforening189/02
4108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening187/03
5116715Alex Arnholtz23-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/03
699187Andreas Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening186/03
7114903Alexander Smidt23-006 Næstved Skytteforening183/05
8114896Søren Bojer Jensen23-006 Næstved Skytteforening183/04
955409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening181/00
10115614Michael Lynge Laursen23-108 Lundby og Omegns Skytteforening178/04
11106742Natalia Frank Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening174/01
12115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening173/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
188120Løkke Pedersen23-006 Næstved Skytteforening199/07
255104Tobias Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening198/10
387091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening198/07
455139Oline Cecilie S. Andkjær23-035 Stege Ndr. Skytteforening197/09
586426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
599434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/06
782817Rasmus Gammeljord23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/06
8101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening193/02
996675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening192/04
1053738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
197648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening199/11
299457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening197/11
369410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.195/05
499433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/08
5101150Mathias Jensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/06
692040Marc Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening190/03
7103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening190/02
899280Emil Egelund Petersen23-108 Lundby og Omegns Skytteforening189/06
990155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening189/02
10102879Jonas Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening186/04
1194931Trine Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening186/03
12103908Marcus Sehested23-003 Ornebjerg Skytteforening183/00
1399341Julie Schæffer23-008 Ravnsborg Skytteforening181/03
14101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening178/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
155114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/06
281811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening192/05
353381Nicolai Henriksen23-004 Maribo Skytteforening187/05
455163Louise Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening181/04
589994Victor Mortensen23-012 Tingsted Skytteforening173/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I197/05
262263Lasse T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening195/05
355133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening192/06
477309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening190/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
162229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening195/10
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening193/09
360025Morten Petersen17-006 Vemmelev SG&I193/08
455571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening191/04
555222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04
656183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening188/05
769431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.188/04
890251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening187/06
955337Kenneth Westergaard23-035 Stege Ndr. Skytteforening183/03
1055178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening178/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
155123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04
255915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening188/04
353137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening184/04
455698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01
554434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening173/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/09
257006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skf.197/09
268845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.197/09
453054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/06
554298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening196/05
6109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening195/10
797642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/09
853420Johnny Johansson23-004 Maribo Skytteforening195/06
999427Bent Christensen23-040 Kongsted Skytteforening194/09
1056284Benny Christiansen23-040 Kongsted Skytteforening194/06
1065179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF194/06
12101056Børge Jørgensen23-012 Tingsted Skytteforening194/05
1353166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening193/09
1425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening193/06
1559402Torben Kaalund-Ram17-074 Gimlinge SG&I193/05
1655789Svend Erik Reckeweg23-006 Næstved Skytteforening193/04
1669127Lis Sode17-373 Ballerup Skf.193/04
1820681Hans O. Hansen10-001 Horsens Skyttekreds193/03
1954902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/09
2054547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening192/04
2168747Tove Rasmussen17-321 Greve Skf.190/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
163406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening194/05
254186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05
3108276Mogens Graarup Hoven17-369 Køge Skf.192/06
453053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening192/05
453229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening192/05
655770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening192/04
754180Finn Munksbo23-005 Væggerløse Skytteforening191/06
896610Flemming Stig Sode17-373 Ballerup Skf.190/05
955090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening190/04
1085764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening189/03
1159981Jørgen Søndergård23-006 Næstved Skytteforening188/02
1263017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening186/06
1354631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening185/01
1463737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning180/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
193566Jens Frimann23-006 Næstved Skytteforening200/11
254774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/10
295724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I199/10
455884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening199/09
556391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening199/08
653860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/13
753119Jens Peter Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/10
869703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.198/09
984055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/09
1080876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening197/08
1184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening197/06
1256017Henrik Pedersen23-006 Næstved Skytteforening197/03
1353865Belinda B. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/10
1487542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/08
1596800Lars Jacobsen23-004 Maribo Skytteforening195/08
16104891Martin Elnebo23-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/06
1664535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening195/06
1669303Anders Sode17-373 Ballerup Skf.195/06
19101748Robert Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening194/08
2053644Miriam K. Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/07
2190163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening193/06
2253042Simone Hansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening192/07
2354883Jane Pedersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening191/08
2492288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
155275Anne B. Bertelsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening196/09
255657Bøje Nielsen23-006 Næstved Skytteforening194/05
3108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening193/09
4102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening193/07
555109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening188/04
663572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening188/01
7106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening187/02
856316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening185/02

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Finale UNG + SEN 1-3
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I292    89.8    381.8
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening293    88.7    381.7
362263Lasse T. Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I287    89.0    376.0
460025Morten Petersen17-006 Vemmelev SG&I289    84.8    373.8
559650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I281    92.3    373.3
695000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.278    88.6    366.6

 

 

Gevær, 200m. - Gevær, 200m, Finale ÅKL + VET
154713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening297    100    397
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I293    99    392
320681Hans O. Hansen10-001 Horsens Skyttekreds293    97    390
425302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening294    95    389
590251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening291    95    386
668845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.290    94    384
753054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening290    93    383
853137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening293    89    382

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.148/06    149/07    297/13
272629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening149/08    146/08    295/16
399458Michael Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening146/06    148/03    294/09
464893Marinus Larsen18-026 Ramløse IF Skydning144/04    144/03    288/07
5107498Christine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening141/03    146/07    287/10
6100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening145/06    138/04    283/10
7106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening140/03    139/03    279/06
8105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening139/00    134/01    273/01
9100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.115/00    119/02    234/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.148/08    149/08    297/16
299457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening144/04    142/01    286/05
392040Marc Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening145/02    140/02    285/04
4101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening144/07    124/04    268/11
589994Victor Mortensen23-012 Tingsted Skytteforening112/00    137/00    249/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab UNG
155114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening140/05    143/03    283/08
254217Stine Stangholt23-012 Tingsted Skytteforening134/01    142/03    276/04
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening131/02    132/00    263/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening145/06    148/05    293/11
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I147/07    145/04    292/11
360025Morten Petersen17-006 Vemmelev SG&I142/05    147/05    289/10
462263Lasse T. Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I142/01    145/05    287/06
549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening143/05    142/07    285/12
659650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I140/05    141/05    281/10

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 2
154267Jacob Høegh23-012 Tingsted Skytteforening140/01    139/02    279/03
295000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.139/02    139/02    278/04
369431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.136/00    139/03    275/03
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening137/02    138/03    275/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3
154434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening133/01    140/02    273/03
255178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening138/00    133/02    271/02
355222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening140/05    129/01    269/06
464909Jesper Larsen18-026 Ramløse IF Skydning135/03    132/04    267/07
555915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening138/02    128/02    266/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
156302Tage Andersen06-026 Kjellerup Skytteforening146/02    148/07    294/09
225302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening148/07    146/06    294/13
320681Hans O. Hansen10-001 Horsens Skyttekreds145/03    148/05    293/08
465179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF146/05    147/02    293/07
553166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I148/06    145/03    293/09
668845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.145/04    145/04    290/08
753420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I144/03    145/05    289/08
853053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I146/03    143/04    289/07
959402Torben Kaalund-Ram17-074 Gimlinge SG&I142/02    144/00    286/02
1057006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skf.134/03    137/03    271/06
1154180Finn Munksbo23-131 Østmøn SG&I137/01    126/00    263/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
154298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening143/04    146/03    289/07
254547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening143/03    144/04    287/07
397642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/05    143/04    287/09
453229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I139/01    134/00    273/01
554631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening135/00    137/02    272/02
656090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening131/02    133/02    264/04
756316Per Lund Pedersen23-131 Østmøn SG&I131/01    131/01    262/02
863737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning131/00    128/00    259/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
154958Carsten Klich23-001 Nykøbing F. Skytteforening150/10    150/08    300/18
254713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening148/07    149/08    297/15
368697Steen Pedersen17-321 Greve Skf.148/11    148/10    296/21
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening147/06    146/05    293/11
553054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening145/04    145/02    290/06
690163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening146/08    144/06    290/14
787542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/03    146/06    289/09
864535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening143/05    146/02    289/07
955884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening141/05    145/04    286/09

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
190251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening144/05    147/06    291/11
265934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening144/02    144/06    288/08
363572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening139/02    145/06    284/08
455698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I146/02    138/03    284/05
577309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening143/04    140/01    283/05
654774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening147/03    136/04    283/07
756183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening140/02    142/01    282/03
854186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/03    137/02    282/05
999282Niels Lauge Hermansen23-131 Østmøn SG&I137/04    141/01    278/05
1080876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening144/03    134/02    278/05
1184055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening141/02    129/01    270/03
1296800Lars Jacobsen23-014 Holmegaard Skytteforening113/01    141/04    254/05
1392288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening098/01    096/00    194/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening149/08
2106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.148/06
399458Michael Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening146/06
4100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening145/06
564893Marinus Larsen18-026 Ramløse IF Skydning144/04
6107498Christine Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening141/03
7106258Annika Engler23-022 Vestfalster Skytteforening140/03
8105053Anne M. Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening139/00
9100110Maria Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.115/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.148/08
292040Marc Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening145/02
3101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening144/07
499457Dennis Hansen23-022 Vestfalster Skytteforening144/04
589994Victor Mortensen23-012 Tingsted Skytteforening112/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse UNG
155114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening140/05
254217Stine Stangholt23-012 Tingsted Skytteforening134/01
381811Betina Petersen23-012 Tingsted Skytteforening131/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I147/07
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening145/06
349823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening143/05
460025Morten Petersen17-006 Vemmelev SG&I142/05
562263Lasse T. Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I142/01
659650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I140/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 2
154267Jacob Høegh23-012 Tingsted Skytteforening140/01
295000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.139/02
354457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening137/02
469431Karsten Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.136/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3
155222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening140/05
255915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening138/02
355178Lars Nøhr23-035 Stege Ndr. Skytteforening138/00
464909Jesper Larsen18-026 Ramløse IF Skydning135/03
554434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening133/01
655360Tobias Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening124/02
755123Preben Villadsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening102/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
125302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening148/07
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I148/06
365179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF146/05
453053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I146/03
556302Tage Andersen06-026 Kjellerup Skytteforening146/02
668845Kaj Hansen17-321 Greve Skf.145/04
720681Hans O. Hansen10-001 Horsens Skyttekreds145/03
853420Johnny Johansson23-131 Østmøn SG&I144/03
959402Torben Kaalund-Ram17-074 Gimlinge SG&I142/02
1054180Finn Munksbo23-131 Østmøn SG&I137/01
1157006Kristian Ebbensgaard17-371 Herfølge Skf.134/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
197642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/05
254298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening143/04
354547Jette Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening143/03
453229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I139/01
554631Bjarne Skov Pedersen23-022 Vestfalster Skytteforening135/00
656090Bjarne Christensen23-006 Næstved Skytteforening131/02
756316Per Lund Pedersen23-131 Østmøn SG&I131/01
863737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning131/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
154958Carsten Klich23-001 Nykøbing F. Skytteforening150/10
268697Steen Pedersen17-321 Greve Skf.148/11
354713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening148/07
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening147/06
569703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.147/03
662229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening147/02
790163Jonas Jørgensen23-003 Ornebjerg Skytteforening146/08
853054Per Andersen23-012 Tingsted Skytteforening145/04
964535Charlotte Frimodt Hansen18-001 Hillerød Skytteforening143/05
1087542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/03
1155884Martin Christensen23-006 Næstved Skytteforening141/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
154774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening147/03
255698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I146/02
354186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/03
490251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening144/05
580876Ruddy Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening144/03
665934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening144/02
777309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening143/04
884055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening141/02
956183Martin Frederiksen23-006 Næstved Skytteforening140/02
1063572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening139/02
1199282Niels Lauge Hermansen23-131 Østmøn SG&I137/04
1254249Lis Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening134/02
1396800Lars Jacobsen23-014 Holmegaard Skytteforening113/01
1492288Anders Danielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening098/01

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Nordisk Program Gevær 300m
159536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I320/90
262263Lasse T. Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I311/82
349823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening310/89
459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I308/82
555114Sarah Garn Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening304/87
655133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening303/86
754713Per Christensen23-012 Tingsted Skytteforening302/82
895000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.295/80
954457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening294/81
1054434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening255/74