24-08-2015 19:51:35 - DDS SP v.3.15.6.1

RESULTATLISTE
Guldgåseskydning 2015

 

 

Holdkonkurrence: 200m Børnehold

1Ornebjerg Skytteforening
72629Simon FærregaardKlasse: JUN142/02
102943Andreas JakobsenKlasse: JUN140/04
100365Natashia HansenKlasse: JUN135/03
Total417/09

 

 

Holdkonkurrence: 50m Børnehold

1Nykøbing F. Skytteforening
114025Kristian ErlandsenKlasse: BK1200/12
106369Emma Nørholm KochKlasse: BK1199/05
115406Mads PehrsonKlasse: BK1199/09
99433Alexander Nørholm KochKlasse: J1197/11
Total795/37

2Ravnsborg Skytteforening
101228Philip PetersenKlasse: J2200/08
118509Karina NielsenKlasse: BK1199/11
111722Line Munk-KnudsenKlasse: J2198/10
83686Andreas MadsenKlasse: J1198/07
Total795/36

3Næstved Skytteforening
109735Rasmus DalgaardKlasse: BK2199/09
87091Tanja R. WriedtKlasse: J1199/13
96675Regitze Harslund SancoeurKlasse: J1199/12
M0001Laurits MandrupKlasse: BK3197/09
Total794/43

4Kongsted Skytteforening
108975Rasmus CaspersenKlasse: BK1199/10
108974Kamilla JakobsenKlasse: BK1197/12
119740Cindy DahlKlasse: BK2195/07
104721Peter H. NielsenKlasse: J2190/04
Total781/33

5Ringsted Skytteforening
103952Mads JespersenKlasse: J1200/08
95589Morten JespersenKlasse: J1199/12
117439Benjamin PedersenKlasse: BK1193/05
118771Oliver l. HansenKlasse: BK3186/02
Total778/27

6Ornebjerg Skytteforening
100365Natashia HansenKlasse: J2197/11
107878Katrine KræsingKlasse: BK2195/08
102943Andreas JakobsenKlasse: J2194/03
55409Nikolaj OvergaardKlasse: BK2192/02
Total778/24

 

 

Holdkonkurrence: 50m Seniorhold

1Næstved Skytteforening
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: ÅK1200/15
55879Mette LarsenKlasse: 1192/09
77309Jacob LarsenKlasse: 2192/09
55915Lasse R. PedersenKlasse: 3191/07
Total775/40

2Ornebjerg Skytteforening
104891Martin ElneboKlasse: ÅK1198/09
55571Birthe Holm ThomsenKlasse: 2195/06
55698Karsten LarsenKlasse: 3190/06
55352Verner NielsenKlasse: 2189/05
Total772/26

3Tingsted Skytteforening
96141Allan StryhnKlasse: ÅK1198/06
53137Hanne AndersenKlasse: 3189/04
54457Mikael GreenKlasse: 2189/03
54434Palle HenriksenKlasse: 3185/04
Total761/17

4Stege Ndr. Skytteforening
55133Peter HansenKlasse: 1195/11
55090Børge PehrsonKlasse: V2194/03
55222Jacob NielsenKlasse: 2189/04
101877Kenneth Bonell-BuskbjergKlasse: UNG162/05
Total740/23

5Nykøbing F. Skytteforening
54186Tønnes KochKlasse: V1198/13
84860Tobias PetersenKlasse: UNG184/08
55139Oline Cecilie S. AndkjærKlasse: UNG177/03
99434Kristian Nørholm KochKlasse: UNG172/03
Total731/27

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - 50m Finale Børn
1104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF399    104.7    503.7
2118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    102.6    500.6
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening398    102.1    500.1
4114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening397    102.3    499.3
5115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening397    101.5    498.5
6106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening395    101.4    496.4
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening394    101.7    495.7
8111317Rasmus Kristiansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening394    100.0    494.0

 

 

Gevær, 50m. - 50m Finale Junior
183686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening398    103.8    501.8
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening397    104.6    501.6
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening396    104.2    500.2
495589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening397    102.9    499.9
196675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening397    102.9    499.9
699433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening396    102.7    498.7
7100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening397    101.4    498.4
8106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.395    103.1    498.1
9101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening397    100.6    497.6

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF199/14    200/12    399/26
2118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11    199/11    398/22
3108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/10    199/08    398/18
4115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09    198/07    397/16
5114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12    197/09    397/21
6106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/05    196/08    395/13
7111317Rasmus Kristiansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10    198/07    394/17
893321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11    197/10    394/21
9108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/12    197/06    394/18
10114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/07    194/05    389/12
11110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/05    193/08    389/13
12113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08    192/06    389/14
13109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening191/03    194/08    385/11
14117439Benjamin Pedersen17-009 Ringsted Skytteforening193/05    191/02    384/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/09    198/12    397/21
2114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/07    196/05    393/12
3119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05    197/07    390/12
4107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08    195/08    390/16
5111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening195/06    194/07    389/13
6119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening195/07    193/04    388/11
7108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening192/04    195/09    387/13
8119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06    192/08    386/14
9120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10    190/05    385/15
10117034Sebastian Christensen17-327 Osted/Lejre Skf.187/03    196/09    383/12
11114908Bastian Drøger23-006 Næstved Skytteforening192/07    191/04    383/11
1255409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02    191/06    383/08
13120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/03    193/05    382/08
14116715Alex Arnholtz23-003 Ornebjerg Skytteforening181/02    187/02    368/04
15108366Elmer Wagner17-009 Ringsted Skytteforening182/01    186/03    368/04
16118772Emil L. Hansen17-009 Ringsted Skytteforening183/05    179/04    362/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1M0001Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/09    196/05    393/14
2119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening190/04    198/08    388/12
3121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening197/07    186/03    383/10
4118771Oliver l. Hansen17-009 Ringsted Skytteforening186/02    183/03    369/05
5121000Matthias W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening181/03    186/03    367/06
6115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01    184/01    366/02
7117954Jonas Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening158/01    169/01    327/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
183686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07    200/08    398/15
295589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening199/12    198/12    397/24
387091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/13    198/11    397/24
496675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening199/12    198/05    397/17
599433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11    199/15    396/26
6103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening200/08    192/05    392/13
7106535Simon Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/06    190/05    385/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/11    200/11    397/22
2101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/08    197/10    397/18
3111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10    198/07    396/17
4106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.197/09    198/11    395/20
590666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/04    198/11    391/15
6112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03    196/07    390/10
7114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening195/05    192/06    387/11
8103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening191/03    195/05    386/08
9109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03    192/06    386/09
10102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03    191/03    385/06
1172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05    191/06    381/11
1294931Trine Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening191/04    187/03    378/07
13104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening190/04    187/04    377/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
1104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening194/07    186/06    380/13
286426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/06    188/05    378/11
384860Tobias Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/08    192/08    376/16
455139Oline Cecilie S. Andkjær23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/03    174/06    351/09
5101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening162/05    175/01    337/06
699434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/03    164/01    336/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/11    196/10    391/21
262263Lasse Tranegaard Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening195/08    196/09    391/17
355879Mette Larsen23-006 Næstved Skytteforening192/09    187/05    379/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06    191/05    386/11
268949Claus Bruun17-321 Greve Skf.192/06    192/10    384/16
377309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening192/09    189/05    381/14
454457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03    191/05    380/08
555222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04    189/04    378/08
655352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05    187/05    376/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
162229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening192/00    194/08    386/08
253137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening189/04    196/06    385/10
355915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening191/07    193/07    384/14
495000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.187/03    190/07    377/10
554434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening185/04    190/05    375/09
655698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06    184/01    374/07
756691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/03    188/05    372/08
862145Uffe Christensen18-003 Frederikssund IF 1864164/02    175/02    339/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
154808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    198/06    396/13
254116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/07    198/08    394/15
325302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening196/06    198/07    394/13
454186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13    196/08    394/21
559402Torben Kaalund-Ramm17-074 Gimlinge SG&I194/03    199/12    393/15
6109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening195/07    198/10    393/17
765179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/09    196/10    393/19
861802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864192/07    200/10    392/17
954312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening194/07    197/06    391/13
1064634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/08    196/05    391/13
1153054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06    196/05    391/11
1254902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06    193/03    391/09
1397642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07    193/02    391/09
1420681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/05    194/06    390/11
1555328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08    193/07    388/15
1657006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.195/05    193/06    388/11
1753166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/03    195/05    383/08
1856284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening192/06    190/03    382/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
155090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/03    197/04    391/07
285764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening191/07    196/11    387/18
355237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I192/04    194/05    386/09
481869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening190/03    195/02    385/05
553053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/06    188/06    384/12
6106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening192/04    190/06    382/10
754928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening192/05    189/06    381/11
853229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening187/03    190/04    377/07
965156Ebbe B. Andersen18-035 Helsinge Skytte- & IF183/03    190/04    373/07
1063406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening185/03    185/02    370/05
1155770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening185/02    185/03    370/05
12120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening186/02    184/03    370/05
1363017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening180/01    184/01    364/02
1463737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning176/01    175/01    351/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/15    200/12    400/27
269703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.199/11    200/12    399/23
369303Anders Sode17-373 Ballerup Skf.200/12    199/14    399/26
487542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09    199/14    396/23
554774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11    198/11    396/22
656391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/11    198/09    396/20
796141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening198/06    198/10    396/16
895724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I200/10    196/10    396/20
953738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/09    199/08    395/17
1084055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening196/07    198/10    394/17
1153860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/07    197/10    394/17
12104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09    195/08    393/17
1397648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening194/06    198/12    392/18
14102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening198/10    194/07    392/17
1590251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening194/07    197/08    391/15
1653865Belinda B. Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07    196/09    391/16
1796800Lars Jacobsen23-014 Holmegaard Skytteforening197/08    194/06    391/14
18104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF198/08    193/04    391/12
19116716Betina Arnholtz23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02    196/09    386/11
20103972Mikael Henrik Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF188/04    191/04    379/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05    198/06    393/11
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07    194/07    388/14
390155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/08    194/05    387/13
4116986Anja Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/04    192/07    382/11
5118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03    190/02    381/05
6112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/04    192/05    379/09
7119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/04    192/01    377/05
863572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening186/04    191/01    377/05
956316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening187/04    190/03    377/07
10108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening183/01    192/06    375/07
1155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening176/02    181/02    357/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1114025Kristian Erlandsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening200/12
2104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF199/14
3118509Karina Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening199/11
4108975Rasmus Caspersen23-040 Kongsted Skytteforening199/10
5115406Mads Pehrson23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/09
6106369Emma Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening199/05
7108974Kamilla Jakobsen23-040 Kongsted Skytteforening197/12
893321Mikkel Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11
9113898Kevin Rej23-008 Ravnsborg Skytteforening197/08
10111317Rasmus Kristiansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening196/10
11110239Xenia Munch Kjær Rasmussen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/05
12114020Mette Ottosen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/07
13117439Benjamin Pedersen17-009 Ringsted Skytteforening193/05
14109719Jonas R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening191/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1109735Rasmus Dalgaard23-006 Næstved Skytteforening199/09
2114905Frederik Lauenberg23-006 Næstved Skytteforening197/07
3120321Mathias Hedengran23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/10
4107878Katrine Kræsing23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08
5119740Cindy Dahl23-040 Kongsted Skytteforening195/07
6111726Fredrik Hansen23-014 Holmegaard Skytteforening195/06
7119509Mads Mossin23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/06
8119510Martin Nielsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening193/05
9114908Bastian Drøger23-006 Næstved Skytteforening192/07
10108971Jannik Grouleff23-040 Kongsted Skytteforening192/04
1155409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening192/02
12120122Melika Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening189/03
13117034Sebastian Christensen17-327 Osted/Lejre Skf.187/03
14118772Emil L. Hansen17-009 Ringsted Skytteforening183/05
15108366Elmer Wagner17-009 Ringsted Skytteforening182/01
16116715Alex Arnholtz23-003 Ornebjerg Skytteforening181/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1M0001Laurits Mandrup23-006 Næstved Skytteforening197/09
2121883Mads W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening197/07
3119919Louise Eriksen23-008 Ravnsborg Skytteforening190/04
4118771Oliver l. Hansen17-009 Ringsted Skytteforening186/02
5115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening182/01
6121000Matthias W. Hansen23-032 Damsholte Skytteforening181/03
7117954Jonas Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening158/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1103952Mads Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening200/08
287091Tanja R. Wriedt23-006 Næstved Skytteforening199/13
396675Regitze Harslund Sancoeur23-006 Næstved Skytteforening199/12
495589Morten Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening199/12
583686Andreas Madsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/07
699433Alexander Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/11
7106535Simon Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/06
896351Louise Petersen17-332 Kirke Hyllinge Skf.192/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1101228Philip Petersen23-008 Ravnsborg Skytteforening200/08
2111722Line Munk-Knudsen23-008 Ravnsborg Skytteforening198/10
3100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening197/11
4106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.197/09
5114906Josefine J.E. Clausen23-006 Næstved Skytteforening195/05
6102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening194/03
7109282Simone Lindhardt Carlsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03
7112871Anton Jørgensen23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/03
990666Magnus Vesterlund Gustafsen23-008 Ravnsborg Skytteforening193/04
1094931Trine Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening191/04
11103958Tobias Nielsen23-006 Næstved Skytteforening191/03
1272629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening190/05
13104721Peter H. Nielsen23-040 Kongsted Skytteforening190/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
1104814Kasper Pedersen23-044 Faxe Skytteforening194/07
286426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/06
384860Tobias Petersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening184/08
455139Oline Cecilie S. Andkjær23-001 Nykøbing F. Skytteforening177/03
599434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening172/03
6101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening162/05
755481Kasper Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening162/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening195/11
262263Lasse Tranegaard Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening195/08
355879Mette Larsen23-006 Næstved Skytteforening192/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
155571Birthe Holm Thomsen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/06
277309Jacob Larsen23-006 Næstved Skytteforening192/09
368949Claus Bruun17-321 Greve Skf.192/06
455352Verner Nielsen23-003 Ornebjerg Skytteforening189/05
555222Jacob Nielsen23-035 Stege Ndr. Skytteforening189/04
654457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening189/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
162229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening192/00
255915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening191/07
355698Karsten Larsen23-003 Ornebjerg Skytteforening190/06
453137Hanne Andersen23-012 Tingsted Skytteforening189/04
595000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.187/03
654434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening185/04
756691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening184/03
862145Uffe Christensen18-003 Frederikssund IF 1864164/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
154186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/13
254808Lisbeth Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
297642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/07
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/06
565179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF197/09
659037Pelle R. Pedersen17-003 Korsør Skytteforening196/09
754116Ole Ebbe23-005 Væggerløse Skytteforening196/07
825302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening196/06
920681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/05
1055328Sven Ørrild23-003 Ornebjerg Skytteforening195/08
1164634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF195/08
12109972Kjeld Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening195/07
1353054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening195/06
1457006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.195/05
1554312Bjarne Larsen23-012 Tingsted Skytteforening194/07
1659402Torben Kaalund-Ramm17-074 Gimlinge SG&I194/03
1761802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864192/07
1856284Benny Christiansen23-044 Faxe Skytteforening192/06
1953166Berrit Carlsen23-010 Sakskøbing Skytteforening188/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
153053Per Henriksen23-010 Sakskøbing Skytteforening196/06
255090Børge Pehrson23-035 Stege Ndr. Skytteforening194/03
354928Erik Andrè23-005 Væggerløse Skytteforening192/05
455237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I192/04
5106685Ole Jespersen17-009 Ringsted Skytteforening192/04
685764Erik Hudlebusch23-006 Næstved Skytteforening191/07
781869Leif Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening190/03
853229Kaj Pedersen23-004 Maribo Skytteforening187/03
9120475Annette Nielsen23-010 Sakskøbing Skytteforening186/02
1063406Tage Jensen18-001 Hillerød Skytteforening185/03
1155770Tove Sønderstgård23-006 Næstved Skytteforening185/02
1265156Ebbe B. Andersen18-035 Helsinge Skytte- & IF183/03
1363017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening180/01
1463737Christian Larsen18-026 Ramløse IF Skydning176/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
184054Camilla Anna Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening200/15
269303Anders Sode17-373 Ballerup Skf.200/12
395724John Helstrup17-074 Gimlinge SG&I200/10
469703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.199/11
554774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening198/11
656391Elisabeth Toftvad23-006 Næstved Skytteforening198/11
7102458Henrik Hansen23-044 Faxe Skytteforening198/10
8104891Martin Elnebo23-003 Ornebjerg Skytteforening198/09
9104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF198/08
1096141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening198/06
1187542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening197/09
1296800Lars Jacobsen23-014 Holmegaard Skytteforening197/08
1353860Birgitte Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening197/07
1453738Martin Villadsen23-008 Ravnsborg Skytteforening196/09
1584055Torben Kristiansen23-006 Næstved Skytteforening196/07
1653865Belinda B. Andersen23-008 Ravnsborg Skytteforening195/07
1790251Jens. V. Henriksen23-014 Holmegaard Skytteforening194/07
1897648Mathilde Pedersen23-040 Kongsted Skytteforening194/06
19116716Betina Arnholtz23-003 Ornebjerg Skytteforening190/02
20103972Mikael Henrik Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF188/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
155109Stefan Rasmussen23-003 Ornebjerg Skytteforening195/05
2112872Harald Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening194/07
390155Mikkel Pedersen23-006 Næstved Skytteforening193/08
4118508Renè Nielsen23-008 Ravnsborg Skytteforening191/03
5116986Anja Johansen23-001 Nykøbing F. Skytteforening190/04
6112758Rudy T. Herikstad23-001 Nykøbing F. Skytteforening187/04
656316Per Lund Pedersen23-014 Holmegaard Skytteforening187/04
863572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening186/04
9119233René Bülow23-001 Nykøbing F. Skytteforening185/04
10108983Sten Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening183/01
1155366Svend Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening176/02

 

 

Gevær, 200m. - 200m Finale Senior
162263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I291    92.1    383.1
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I290    90.1    380.1
368949Claus Bruun17-321 Greve Skf.286    92.2    378.2
459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I288    89.0    377.0
595000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.285    91.1    376.1
655133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening290    85.2    375.2

 

 

Gevær, 200m. - 200m Finale Veteran/Åben
153137Hanne Andersen23-131 Østmøn SG&I300    99.5    399.5
286426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening298    99.3    397.3
387542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening296    98.3    394.3
454774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening294    97.5    391.5
5104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF294    97.1    391.1
655139Oline Cecilie S. Andkjær23-001 Nykøbing F. Skytteforening293    95.3    388.3
753166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I294    94.2    388.2
820681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening292    91.1    383.1

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF147/03    149/06    296/09
2106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.148/09    146/04    294/13
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening123/00    118/04    241/04
4115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening111/00    116/01    227/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
169410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.139/01    146/03    285/04
272629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening142/02    142/04    284/06
3102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening140/04    142/01    282/05
4106535Simon Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF136/00    137/02    273/02
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/03    107/02    242/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1
162263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I143/02    148/10    291/12
255133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening146/08    144/06    290/14
359536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I146/07    144/06    290/13
459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I143/04    145/03    288/07
549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/06    143/01    287/07
668949Claus Bruun17-321 Greve Skf.142/02    144/05    286/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 2
195000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.143/04    142/04    285/08
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening139/03    135/02    274/05
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening135/00    134/00    269/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening139/05    135/02    274/07
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening126/03    138/00    264/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1
187542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening147/08    149/10    296/18
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I147/05    147/10    294/15
320681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening145/02    147/04    292/06
454298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening146/06    145/05    291/11
597642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/04    147/07    290/11
653053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I143/03    145/06    288/09
761802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864144/02    144/05    288/07
853054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/05    144/04    287/09
965179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF144/06    142/05    286/11
1025302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening143/03    140/03    283/06
1154509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening139/05    141/03    280/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2
154186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/09    146/06    290/15
299282Niels Lauge Hermansen23-131 Østmøn SG&I145/05    144/01    289/06
359402Torben Kaalund-Ramm17-074 Gimlinge SG&I145/07    143/05    288/12
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/04    143/03    288/07
555237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I138/00    143/05    281/05
665156Ebbe B. Andersen18-035 Helsinge Skytte- & IF145/03    136/02    281/05
757006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.148/06    132/04    280/10
864634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF133/03    145/04    278/07
956316Per Lund Pedersen23-131 Østmøn SG&I135/02    138/03    273/05
1063017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening134/00    136/01    270/01
1153229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I130/02    138/01    268/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1
153137Hanne Andersen23-131 Østmøn SG&I150/09    150/05    300/14
254312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I149/06    148/06    297/12
354713Per Christensen23-131 Østmøn SG&I147/06    148/06    295/12
4104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF148/05    146/09    294/14
554774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening149/06    145/05    294/11
654958Carsten Klich23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/10    145/10    293/20
755139Oline Cecilie S. Andkjær23-001 Nykøbing F. Skytteforening149/03    144/06    293/09
8103972Mikael Henrik Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF143/02    137/02    280/04

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2
186426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/04    150/11    298/15
265934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening142/04    148/05    290/09
396141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening142/05    147/03    289/08
499434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening142/06    140/01    282/07
555698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I138/01    134/05    272/06
654249Lis Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening133/01    133/02    266/03
763572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening122/00    126/00    248/00
8101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening024/00    130/01    154/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1106625Alexander Petersen17-373 Ballerup Skf.148/09
2104700Nicklas Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF147/03
355409Nikolaj Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening123/00
4115457Kasper Overgaard23-003 Ornebjerg Skytteforening111/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
172629Simon Færregaard23-003 Ornebjerg Skytteforening142/02
2102943Andreas Jakobsen23-003 Ornebjerg Skytteforening140/04
369410Laura Graversen17-318 Fløng-Hedehusene Skf.139/01
4106535Simon Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF136/00
5100365Natashia Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening135/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1
155133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening146/08
259536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I146/07
349823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/06
459650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I143/04
562263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I143/02
668949Claus Bruun17-321 Greve Skf.142/02
762329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864140/03
862432Bjarne Sørensen18-003 Frederikssund IF 1864128/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 2
195000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.143/04
254457Mikael Green23-012 Tingsted Skytteforening139/03
354434Palle Henriksen23-012 Tingsted Skytteforening135/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3
155915Lasse R. Pedersen23-006 Næstved Skytteforening139/05
256691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening126/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V1
187542Claus Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening147/08
253166Berrit Carlsen23-131 Østmøn SG&I147/05
354298Mogens Guldborg Jensen23-022 Vestfalster Skytteforening146/06
420681Hans O. Hansen10-002 Honum og Omegns Skytteforening145/02
565179Bjørn Klaus Nath Nielsen18-035 Helsinge Skytte- & IF144/06
661802Peder Pilgaard18-003 Frederikssund IF 1864144/02
753054Per Andersen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/05
897642Flemming Larsen23-001 Nykøbing F. Skytteforening143/04
925302Knud Møller09-940 Samsø Skytteforening143/03
953053Per Henriksen23-131 Østmøn SG&I143/03
1159037Pelle R. Pedersen17-003 Korsør Skytteforening142/03
1254509Knud Holse23-022 Vestfalster Skytteforening139/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse V2
157006Kristian Ebbensgaard17-321 Greve Skf.148/06
259402Torben Kaalund-Ramm17-074 Gimlinge SG&I145/07
399282Niels Lauge Hermansen23-131 Østmøn SG&I145/05
454902Hans Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening145/04
565156Ebbe B. Andersen18-035 Helsinge Skytte- & IF145/03
654186Tønnes Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening144/09
755237Frank Larsen23-131 Østmøn SG&I138/00
856316Per Lund Pedersen23-131 Østmøn SG&I135/02
963017Poul Rohlin Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening134/00
1064634Ole Østrup Rasmussen18-035 Helsinge Skytte- & IF133/03
1153229Kaj Pedersen23-131 Østmøn SG&I130/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1
153137Hanne Andersen23-131 Østmøn SG&I150/09
269703Bent Kruse17-373 Ballerup Skf.149/10
354312Bjarne Larsen23-131 Østmøn SG&I149/06
354774Max Pil23-001 Nykøbing F. Skytteforening149/06
555139Oline Cecilie S. Andkjær23-001 Nykøbing F. Skytteforening149/03
654958Carsten Klich23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/10
7104699Henning Pries18-035 Helsinge Skytte- & IF148/05
854713Per Christensen23-131 Østmøn SG&I147/06
962229Mette T. Sukstorf18-007 Stenløse Skytteforening147/05
10103972Mikael Henrik Jensen18-035 Helsinge Skytte- & IF143/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2
186426Frederikke Frederiksen23-001 Nykøbing F. Skytteforening148/04
299434Kristian Nørholm Koch23-001 Nykøbing F. Skytteforening142/06
396141Allan Stryhn23-012 Tingsted Skytteforening142/05
465934Carsten Jakobsen18-097 Helsingør Salonskytte Forening142/04
555698Karsten Larsen23-131 Østmøn SG&I138/01
654249Lis Nielsen23-012 Tingsted Skytteforening133/01
763572Karin Bay18-001 Hillerød Skytteforening122/00
8101877Kenneth Bonell-Buskbjerg23-035 Stege Ndr. Skytteforening024/00

 

 

Nordisk Program gevær, 300m. - Nordisk Program 300 red. Alle skytter
162329Jan Larsen18-003 Frederikssund IF 1864325/91
262263Lasse Tranegaard Sukstorf17-006 Vemmelev SG&I322/90
359650Allan Hansen17-006 Vemmelev SG&I316/86
468949Claus Bruun17-321 Greve Skf.315/86
549823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening313/90
659536Johnny Olsen17-006 Vemmelev SG&I313/88
755133Peter Hansen23-035 Stege Ndr. Skytteforening310/92
895000Jon Luckmann Hansen17-321 Greve Skf.308/89
962432Bjarne Sørensen18-003 Frederikssund IF 1864285/85
1056691Kenneth Hansen23-003 Ornebjerg Skytteforening264/76