Tilbage til klubmesterskaber.

ORNEBJERG SKYTTEFORENING
KLUBMESTERSKAB 15 m 2016

RESULTATLISTE

 

  Salongevær KLASSE BK 2
 
1
55409 Nikolaj Overgaard 198 / 8 Guld
 
2
110169 Sophie Jensen 198 / 7 Sølv
 
3
115457 Kasper Overgaard 195 / 7 Bronze
 
4
124021 Jesse Johansen 194 / 6  
 
5
123221 Sune Rybka 193 / 6  
 
6
122735 Marcus Poulsen 184 / 1  
 
  Salongevær KLASSE BK 3-4
 
1
122736 Tobias Hedemann 192 / 1 Guld
 
2
NY Viktor Kaas Sørensen 186 / 3 Sølv
 
3
122726 Mads Andersen 186 / 3 Bronze
 
4
122725 Anne Andersen 184 / 1  
 
5
122737 Casper Iversen 184 / 1  
 
  Salongevær KLASSE JUNIOR
 
1
100365 Natashia Hansen 199 / 6 Guld
 
2
72629 Simon Færregaard 197 / 6 Sølv
 
3
102943 Andreas Jakobsen 195 / 4 Bronze
 
4
107878 Katrine Kræsing 191 / 2  
 
  Salongevær KLASSE STILLING
 
1
55571 Birthe Thomsen 183 / 0 Guld
 
2
56691 Kenneth Hansen 182 / 1  
 
3
55698 Karsten Larsen 175 / 0  
 
  Salongevær KLASSE ÅBEN
 
1
86870 Jesper Pedersen 198 / 8 Guld
 
2
55532 Gitte Overgaard 198 / 4  
 
3
104891 Martin Elnebo 195 / 7  
 
4
55109 Stefan Rasmussen 195 / 4  
 
5
108983 Sten Færregaard 193 / 6  
 
6
NY Jens Peter Hansen 191 / 4  
 
7
114124 Anne Grethe Kræsing 191 / 2  
 
8
124022 Sandra Hintze 190 / 0  
 
9
55366 Svend Overgaard 189 / 3  
 
  Salongevær KLASSE SENIOR
 
1
55299 Gert W. Olsen 191 / 2 Guld
 
2
111107 Kaj Levi Hansen 190 / 3  
 
3
55319 Preben Michaelsen 187 / 1  
 
  Luftriffel KLASSE BK 1
 
1
110169 Sophie Jensen 199 / 6 Guld
 
2
115457 Kasper Overgaard 199 / 6 Sølv
 
3
55409 Nikolaj Overgaard 195 / 1 Bronze
 
  Luftriffel KLASSE BK 2
 
1
123221 Sune Rybka 195 / 4 Guld
 
2
124021 Jesse Johansen 194 / 3 Sølv
 
3
122735 Marcus Poulsen 194 / 3 Bronze
 
4
122736 Tobias Hedemann 192 / 4  
 
  Luftriffel KLASSE JUNIOR
 
1
72629 Simon Færregaard 200 / 7 Guld
 
2
107878 Katrine Kræsing 200 / 5 Sølv
 
3
100365 Natashia Hansen 198 / 6 Bronze
 
4
102943 Andreas Jakobsen 193 / 4  
 
  Salongevær KLASSE STILLING
 
1
56691 Kenneth Hansen 186 / 0 Guld
 
2
55571 Birthe Thomsen 183 / 2  
 
3
55505 Jens Andersen 155 / 1  
 
  Luftriffel KLASSE ÅBEN
 
1
55532 Gitte Overgaard 200 / 5 Guld
 
2
55706 Christian Andersen 199 / 5  
 
3
104891 Martin Elnebo 199 / 2  
 
4
108983 Sten Færregaard 196 / 6  
 
5
55109 Stefan Rasmussen 194 / 2  
 
6
55366 Svend Overgaard 190 / 5  
 
  Luftriffel KLASSE SENIOR
 
1
111107 Kaj Levi Hansen 191 / 2 Guld
 
2
55299 Gert W. Olsen 188 / 0  
 
3
55319 Preben Michaelsen 184 / 2  
 
  Luftpistol VOKSEN
 
1
55706 Christian Andersen 251 / 3 Guld
 
2
112498 Flemming Nielsen 240 / 3  
 
3
89923 Benjamin Nielsen 233 / 1  
 
 

Til toppen.    Tilbage til klubmesterskaber.