StævneProgram

20-11-2005 15:38

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.1.0.3 efterår 2005

RESULTATLISTE FOR
Storstrømsskydning 2005

15m Gevær - Hold Senior

1 Ornebjerg Skytteforening
18-1115 Finn Corell 196 / 8
18-32 Peter Hansen 187 / 5
18-36 Verner Nielsen 188 / 4
18-481 Jørgen Pedersen 195 / 6
  Total 766 / 23
2 Næstved Skytteforening
18-1155 Martin Christensen 183 / 3
18-157 Linda Reckeweg 185 / 2
18-2022 Jan Mortensen 198 / 7
18-239 Gert Hansen 198 / 7
  Total 764 / 19
3 Stege Ndr. Skytteforening
20-2467 Klaus Kirkeberg 192 / 3
20-554 Jacob Nielsen 182 / 2
20-566 Lars Nøhr 178 / 0
20-936 Henriette Nøhr 191 / 1
  Total 743 / 6
4 Fensmark Skytteforening
  Total 699 / 4
 

15m Gevær - Hold Børn

1 Kongsted Skytteforening
18-1712 Louise Andersen 194 / 3
18-2249 Bettina Lodberg 199 / 8
18-2271 Lærke Baumann Petersen 199 / 14
18-2279 Jeanett Jespersen 200 / 13
  Total 792 / 38
2 Ornebjerg Skytteforening
18-1733 Jonas Dirksen 198 / 8
18-1831 Sarah Garn Hansen 198 / 12
18-1876 Brian Romberg 198 / 9
18-2212 Mads Sørensen 197 / 6
  Total 791 / 35
3 Faxe Skytteforening
18-1285 Rasmus Westergaard 197 / 6
18-2318 Lars Højbjerg 196 / 10
18-2383 Frederik Fogt 193 / 2
18-918002 Dennis Jensen 193 / 3
  Total 779 / 21
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 775 / 18
5 Glumsø Skytteforening
  Total 763 / 15
 
 
  15m Gevær - Finale UNG/1-4
1 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 387 97 484
2 37-937001 Mie Hansen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 387 96 483
3 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 384 96 480
4 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 378 98 476
5 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 379 96 475
6 37-946 Thomas Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 380 95 475
7 18-32 Peter Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 379 91 470
 
  15m Gevær - Finale Veteran/Åben
1 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 398 97 495 e.o. 10 X
2 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 396 99 495 e.o. 10 9
3 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 397 97 494
4 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 395 98 493
5 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 397 96 493
6 18-239 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 397 96 493
7 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 394 97 491
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 200 200 400 / 26
2 20-2710 Sandra Szylobryt 022-Vestfalster Skytteforening 200 199 399 / 16
3 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 200 199 399 / 15
4 18-2271 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 199 199 398 / 24
5 18-2249 Bettina Lodberg 040-Kongsted Skytteforening 199 199 398 / 20
6 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 17
7 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 14
8 18-2322 Louise Nielsen 025-Stensved Skytteforening 197 198 395 / 15
9 18-2120 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 198 394 / 14
10 18-2318 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 196 197 393 / 21
11 20-2361 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 197 393 / 10
12 18-2152 Casper Kelberg 006-Næstved Skytteforening 194 196 390 / 13
13 15-2076 Dennis Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 195 195 390 / 11
14 18-2128 Nichlas Holse Olsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 198 389 / 10
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 18-2326 Michelle Langenberg 040-Kongsted Skytteforening 199 198 397 / 9
2 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 198 198 396 / 13
3 18-2212 Mads Sørensen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 197 394 / 16
4 18-2340 Simon Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 194 198 392 / 12
5 18-1831 Sarah Garn Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 194 392 / 17
6 18-2160 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 192 194 386 / 10
7 18-2383 Frederik Fogt 044-Faxe Skytteforening 193 192 385 / 6
8 20-2753 Morten Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 192 383 / 5
9 20-2752 Henrik John Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 192 190 382 / 9
10 17-2921 Nikolaj Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 194 188 382 / 6
11 17-2841 Jonas Christensen 043-Glumsø Skytteforening 191 190 381 / 8
12 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 186 381 / 7
13 20-2949 Nicklas Gottlib Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 189 376 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 20-3012 Tobias Sig Ankjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 192 382 / 7
2 20-2728 Emil S. Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 192 379 / 4
3 18-2333 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 189 184 373 / 2
4 20-2690 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 175 360 / 3
5 20-2832 Frederik Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 178 356 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 193 385 / 14
2 18-918002 Dennis Jensen 044-Faxe Skytteforening 193 191 384 / 10
3 18-2426 Trine Guldmann 003-Ornebjerg Skytteforening 186 192 378 / 5
4 18-2348 Tobias Garn 003-Ornebjerg Skytteforening 181 182 363 / 0
5 17-917001 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 181 178 359 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 200 198 398 / 20
2 18-1733 Jonas Dirksen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 199 397 / 21
3 20-1988 Steffen Henriksen 022-Vestfalster Skytteforening 197 199 396 / 18
4 17-2279 Rasmus Andersen 043-Glumsø Skytteforening 197 198 395 / 12
5 18-1712 Louise Andersen 040-Kongsted Skytteforening 194 199 393 / 12
6 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 16
7 20-2356 Nikolaj Hansen 022-Vestfalster Skytteforening 195 197 392 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 18-1285 Rasmus Westergaard 044-Faxe Skytteforening 197 197 394 / 13
2 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 194 197 391 / 12
3 20-2163 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 195 389 / 8
4 20-2164 Gordon Lentz 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 195 388 / 10
5 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 191 387 / 10
6 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 196 190 386 / 7
7 18-2135 Tom Fu 003-Ornebjerg Skytteforening 190 192 382 / 7
8 20-1477 Anders Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 191 379 / 6
9 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 188 376 / 4
10 20-2362 Cilla Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 185 372 / 4
11 20-829 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 184 183 367 / 4
12 18-2197 Jannie Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 183 180 363 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 37-946 Thomas Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 190 190 380 / 4
2 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 185 187 372 / 1
3 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 183 183 366 / 4
4 18-2151 Christa Kelberg 006-Næstved Skytteforening 179 183 362 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 193 194 387 / 10
2 37-937001 Mie Hansen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 193 194 387 / 9
3 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 192 192 384 / 5
4 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 192 191 383 / 4
5 18-32 Peter Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 192 379 / 8
6 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 188 191 379 / 2
7 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 186 192 378 / 4
8 13-81 Elan Hansen 021-Greve Skf. 189 189 378 / 3
9 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 190 188 378 / 8
10 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 188 376 / 5
11 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 189 187 376 / 3
12 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 189 186 375 / 8
13 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 187 185 372 / 0
14 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 185 186 371 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 18-8 Peer Jacobsen 031-Hårlev Skytteforening 184 186 370 / 3
2 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 185 183 368 / 2
3 13-30 Mette Sukstorf 004-Stenløse Skf. 187 181 368 / 2
4 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 183 365 / 4
5 18-9 Kenneth Hansen 031-Hårlev Skytteforening 179 182 361 / 2
6 36-3160 Peter Kristensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 181 180 361 / 2
7 14-8040 Rene Andersen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 177 183 360 / 0
8 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 179 178 357 / 2
9 20-566 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 178 356 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 20-574 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 178 177 355 / 0
2 14-5848 Claus S. Nielsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 175 177 352 / 1
3 20-1490 Carsten Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 175 176 351 / 1
4 18-1746 Carsten Petersen 031-Hårlev Skytteforening 174 173 347 / 0
5 14-1355 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 170 172 342 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 174 174 348 / 0
2 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 171 176 347 / 0
3 18-2323 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 152 159 311 / 0
4 18-2418 Stefan Kristoffersen 053-Fensmark Skytteforening 146 159 305 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 199 199 398 / 17
2 18-239 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 13
3 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 198 198 396 / 13
4 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 198 197 395 / 13
5 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 196 198 394 / 16
6 18-50 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 197 197 394 / 14
7 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 197 194 391 / 10
8 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 195 195 390 / 9
9 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 194 390 / 15
10 18-1278 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 196 194 390 / 12
11 20-59 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 194 389 / 12
12 18-137 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 195 194 389 / 7
13 18-2324 Gert W. Olsen 025-Stensved Skytteforening 192 195 387 / 6
14 18-1881 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 193 194 387 / 7
15 18-201 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 193 194 387 / 5
16 18-268 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 194 193 387 / 12
17 18-194 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 192 192 384 / 9
18 18-1214 Jens Jensen 040-Kongsted Skytteforening 189 193 382 / 6
19 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 190 382 / 2
20 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 187 194 381 / 7
21 18-271 Kurt Kristiansen 058-Vordingborg Skytteforening 190 191 381 / 6
22 18-1253 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 190 191 381 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 18-1263 Steen Sørensen 025-Stensved Skytteforening 190 195 385 / 6
2 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 190 193 383 / 5
3 20-1203 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 188 371 / 2
4 18-1814 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 184 187 371 / 5
5 18-660 Gunner Hemmingsen 040-Kongsted Skytteforening 188 182 370 / 3
6 18-360 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 188 181 369 / 0
7 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 186 182 368 / 3
8 18-2051 Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 185 182 367 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 199 397 / 17
2 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 15
3 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 199 197 396 / 17
4 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 197 395 / 17
5 17-2821 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 195 198 393 / 11
6 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 198 393 / 10
7 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 196 393 / 9
8 17-2774 Hanne Hesselberg 068-Fuglebjerg Skytteforening 195 196 391 / 13
9 20-1289 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 196 195 391 / 12
10 17-2655 Jimmy Clausen 029-Kyse Skytteforening 194 194 388 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 194 197 391 / 15
2 20-2467 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 192 194 386 / 9
3 17-2922 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 193 193 386 / 4
4 20-936 Henriette Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 192 383 / 3
5 17-2925 Tina Stub 043-Glumsø Skytteforening 191 190 381 / 5
6 17-2672 Anni Andersen 043-Glumsø Skytteforening 187 191 378 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 17-2214 Vagn Andersen 043-Glumsø Skytteforening 185 188 373 / 2
2 18-2419 Diana Krukov Jensen 053-Fensmark Skytteforening 191 182 373 / 2
3 18-2306 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 182 185 367 / 5
4 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 176 175 351 / 2
5 17-2839 Knud Stub 043-Glumsø Skytteforening 179 171 350 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 18-2279 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 200 / 13
2 20-2710 Sandra Szylobryt 022-Vestfalster Skytteforening 200 / 9
3 18-2161 Mathias Christiansen 006-Næstved Skytteforening 200 / 6
4 18-2271 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 199 / 14
5 18-2249 Bettina Lodberg 040-Kongsted Skytteforening 199 / 8
6 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 198 / 8
7 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 198 / 3
8 18-2322 Louise Nielsen 025-Stensved Skytteforening 197 / 8
9 18-2318 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 196 / 10
10 18-2120 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 6
11 20-2361 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 4
12 15-2076 Dennis Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 195 / 8
13 18-2152 Casper Kelberg 006-Næstved Skytteforening 194 / 7
14 18-2128 Nichlas Holse Olsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 5
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 18-2326 Michelle Langenberg 040-Kongsted Skytteforening 199 / 5
2 18-1831 Sarah Garn Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 12
3 18-2332 Katrine Yde Jensen 040-Kongsted Skytteforening 198 / 6
4 18-2212 Mads Sørensen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 6
5 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 5
6 17-2921 Nikolaj Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 194 / 4
7 18-2340 Simon Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 4
8 18-2383 Frederik Fogt 044-Faxe Skytteforening 193 / 2
9 20-2752 Henrik John Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 192 / 5
10 18-2160 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 192 / 2
11 17-2841 Jonas Christensen 043-Glumsø Skytteforening 191 / 5
12 20-2753 Morten Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 / 3
13 20-2949 Nicklas Gottlib Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 20-3012 Tobias Sig Ankjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 / 4
2 18-2333 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 189 / 1
3 20-2728 Emil S. Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 / 2
4 20-2690 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 2
5 20-2832 Frederik Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 18-918002 Dennis Jensen 044-Faxe Skytteforening 193 / 3
2 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 5
3 18-2426 Trine Guldmann 003-Ornebjerg Skytteforening 186 / 1
4 18-2348 Tobias Garn 003-Ornebjerg Skytteforening 181 / 0
5 17-917001 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 181 / 0
6 18-918001 Andreas Andersen 003-Ornebjerg Skytteforening 174 / 3
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 20-2564 Emilie Jensen 029-Søllested Skytteforening 200 / 10
2 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 9
3 18-1733 Jonas Dirksen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 8
4 20-1988 Steffen Henriksen 022-Vestfalster Skytteforening 197 / 10
5 17-2279 Rasmus Andersen 043-Glumsø Skytteforening 197 / 6
6 20-2356 Nikolaj Hansen 022-Vestfalster Skytteforening 195 / 1
7 18-1712 Louise Andersen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 3
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 18-1285 Rasmus Westergaard 044-Faxe Skytteforening 197 / 6
2 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 196 / 5
3 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 5
4 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 194 / 5
5 20-2163 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 / 2
6 20-2164 Gordon Lentz 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 7
7 20-2487 Stine Fuglbæk 018-Nakskov Skytteforening 192 / 3
8 18-2135 Tom Fu 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 4
9 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 3
10 20-1477 Anders Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 / 2
11 20-2362 Cilla Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 / 3
12 20-829 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 184 / 4
13 18-2197 Jannie Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 183 / 1
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 37-946 Thomas Karstensen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 190 / 3
2 17-2451 Janie Clausen 029-Kyse Skytteforening 185 / 0
3 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 183 / 3
4 18-2151 Christa Kelberg 006-Næstved Skytteforening 179 / 2
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 37-937001 Mie Hansen 114-Billund-Vorbasse Skytteforenin 193 / 4
2 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 193 / 4
3 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 192 / 3
4 17-131 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 192 / 0
5 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 190 / 7
6 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 189 / 6
7 13-81 Elan Hansen 021-Greve Skf. 189 / 2
8 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 189 / 1
9 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 4
10 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 188 / 1
11 18-32 Peter Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 5
12 15-84 Susanne Frederiksen 007-Asnæs Skytteforening 187 / 0
13 15-11 Lars Lund 007-Asnæs Skytteforening 186 / 1
14 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 185 / 2
15 18-35 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 184 / 1
16 18-30 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 183 / 3
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 13-30 Mette Sukstorf 004-Stenløse Skf. 187 / 2
2 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 185 / 1
3 18-8 Peer Jacobsen 031-Hårlev Skytteforening 184 / 1
4 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 / 2
5 36-3160 Peter Kristensen 003-Løsning-Hedensted Skytteforeni 181 / 2
6 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 179 / 2
7 18-9 Kenneth Hansen 031-Hårlev Skytteforening 179 / 0
8 20-566 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 / 0
9 14-8040 Rene Andersen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 177 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 20-574 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 178 / 0
2 14-5848 Claus S. Nielsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 175 / 1
3 20-1490 Carsten Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 175 / 1
4 18-1746 Carsten Petersen 031-Hårlev Skytteforening 174 / 0
5 14-1355 Jannick Frederiksen 035-Helsinge SG&I 170 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 174 / 0
2 18-2364 Jesper Gerner 053-Fensmark Skytteforening 171 / 0
3 18-2323 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 152 / 0
4 18-2418 Stefan Kristoffersen 053-Fensmark Skytteforening 146 / 0
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 199 / 9
2 18-239 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 198 / 7
3 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 198 / 6
4 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 198 / 3
5 18-50 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 197 / 6
6 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 197 / 4
7 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 8
8 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 7
9 18-1278 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 196 / 6
10 20-59 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 8
11 18-481 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 6
12 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 195 / 5
13 18-137 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 195 / 4
14 18-268 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 194 / 4
15 18-1881 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 193 / 5
16 18-201 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 193 / 4
17 18-194 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 192 / 5
18 18-2324 Gert W. Olsen 025-Stensved Skytteforening 192 / 2
19 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 2
20 18-74 Tommy Nielsen 053-Fensmark Skytteforening 191 / 2
21 18-78 Mona Saxtoft 025-Stensved Skytteforening 191 / 1
22 18-1253 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 3
23 18-271 Kurt Kristiansen 058-Vordingborg Skytteforening 190 / 2
24 18-1214 Jens Jensen 040-Kongsted Skytteforening 189 / 2
25 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 187 / 2
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 190 / 3
2 18-1263 Steen Sørensen 025-Stensved Skytteforening 190 / 2
3 18-660 Gunner Hemmingsen 040-Kongsted Skytteforening 188 / 2
4 18-360 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 0
5 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 186 / 2
6 18-2051 Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 185 / 2
7 18-1814 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 184 / 1
8 20-1203 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 / 1
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 199 / 12
2 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 / 9
3 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 / 8
4 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 / 7
5 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 / 4
6 20-1289 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 196 / 4
7 17-2821 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 195 / 5
8 17-2774 Hanne Hesselberg 068-Fuglebjerg Skytteforening 195 / 4
9 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 4
10 17-2655 Jimmy Clausen 029-Kyse Skytteforening 194 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 20-2661 Preben Jensen 029-Søllested Skytteforening 194 / 7
2 17-2922 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 193 / 2
3 20-2467 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 192 / 3
4 17-2925 Tina Stub 043-Glumsø Skytteforening 191 / 3
5 20-936 Henriette Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 / 1
6 17-2672 Anni Andersen 043-Glumsø Skytteforening 187 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 18-2419 Diana Krukov Jensen 053-Fensmark Skytteforening 191 / 2
2 18-1616 Lene Hemmingsen 025-Stensved Skytteforening 189 / 3
3 17-2214 Vagn Andersen 043-Glumsø Skytteforening 185 / 1
4 18-2306 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 3
5 17-2839 Knud Stub 043-Glumsø Skytteforening 179 / 0
6 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 176 / 1
7 18-2133 Lonny Nielsen 025-Stensved Skytteforening 175 / 0