StævneProgram

19-11-2006 17:44

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.1.1.2d Vinter 2006

RESULTATLISTE FOR
Storstrømsskydning 13.,15.,17.-19. november 2006

Børnehold

1 Næstved Skytteforening
18-1922 Sven S. Pedersen 199 / 8
18-2161 Mathias Gødsbøl Wandel 198 / 6
18-2286 Mette Larsen 197 / 9
18-2362 Jacob Larsen 199 / 11
  Total 793 / 34
2 Faxe Skytteforening
18-1285 Rasmus Westergaard 199 / 8
18-2199 Nicki Morel 196 / 3
18-2318 Lars Højbjerg 197 / 6
18-2428 Dennis Jensen 196 / 5
  Total 788 / 22
3 Ornebjerg Skytteforening
18-1876 Brian Romberg 196 / 8
18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 197 / 9
18-2132 Kewin Nielsen 197 / 11
18-2389 Tobias Nielsen 197 / 4
  Total 787 / 32
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 787 / 29
5 Tingsted Skytteforening
  Total 776 / 19
6 Kongsted Skytteforening
  Total 768 / 16
7 Stensved Skytteforening
  Total 760 / 17
 

Seniorhold

1 Ornebjerg Skytteforening
18-2496 Kenneth Nielsen 200 / 10
18-36 Verner Nielsen 191 / 6
18-481 Jørgen Pedersen 198 / 7
18-9 Kenneth Hansen 190 / 4
  Total 779 / 27
2 Næstved Skytteforening
18-1155 Martin Christensen 190 / 4
18-157 Linda Reckeweg 183 / 1
18-2022 Jan Mortensen 198 / 5
18-50 Tage Andersen 200 / 8
  Total 771 / 18
3 Stege Ndr. Skytteforening
20-3118 Peter Hansen 188 / 6
20-3175 Martin Rasmussen 194 / 5
20-3177 Lars Bertelsen 191 / 1
20-554 Jacob Nielsen 183 / 1
  Total 756 / 13
4 Hvidovre Skyttekreds
  Total 742 / 5
 
 
  Finale UNG/1-4
1 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 389 95 484 G
2 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 386 96 482 S
3 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 381 96 477 B
4 20-134 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 380 96 476
5 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 381 94 475
6 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 378 96 474
7 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 377 94 471
 
  Finale Veteran/Åben
1 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 397 99 496 G
2 18-50 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 397 97 494 S
3 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 394 99 493 B
4 20-59 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 393 99 492
5 15-84 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 393 99 492
6 15-11 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 393 98 491
7 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 395 96 491
8 18-2496 Kenneth Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 393 98 491
9 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 393 92 485
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 18-2423 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 199 200 399 / 20 G
2 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 198 200 398 / 19 S
3 18-2362 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 199 398 / 26 B
4 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 198 395 / 15
5 18-2161 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 198 196 394 / 9
6 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 199 195 394 / 14
7 18-2120 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 195 391 / 11
8 18-2371 Pipaluk Nilausen 040-Kongsted Skytteforening 196 193 389 / 11
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 198 395 / 11 G
2 18-2434 Christian Olsen 025-Stensved Skytteforening 193 196 389 / 8 S
3 20-3012 Tobias Sig Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 193 389 / 12 B
4 18-2199 Nicki Morel 044-Faxe Skytteforening 196 190 386 / 6
5 20-2834 Marlene Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 192 382 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 18-2333 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 195 193 388 / 9 G
2 20-3159 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 193 380 / 6 S
3 18-2213 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 189 380 / 7 B
4 18-2443 Anders Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 193 378 / 8
5 20-3023 Carl Emil Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 192 378 / 5
6 20-2832 Frederik Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 188 376 / 4
7 20-2690 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 185 374 / 5
8 17-3039 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 188 183 371 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 18-2459 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 194 195 389 / 10 G
2 18-2495 Andreas Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 195 387 / 6 S
3 18-2472 Emma Henriksen 025-Stensved Skytteforening 192 193 385 / 17 B
4 20-3171 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 194 384 / 2
5 18-918001 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 189 190 379 / 7
6 20-3168 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 180 363 / 2
7 18-2469 Stina Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 177 175 352 / 1
8 20-3170 Rasmus P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 164 172 336 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 20-2498 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 200 199 399 / 20 G
2 18-1285 Rasmus Westergaard 044-Faxe Skytteforening 199 199 398 / 17 S
3 15-2076 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 196 200 396 / 16 B
4 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 196 199 395 / 18
5 18-2286 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 197 197 394 / 18
6 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 196 393 / 21
7 20-2163 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 196 393 / 14
8 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 194 198 392 / 9
9 20-2164 Gordon Lentz 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 193 389 / 10
10 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 195 385 / 9
11 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 193 192 385 / 10
12 18-1907 Michael J Hansen 030-Ørslev Skytteforening 192 191 383 / 4
13 20-1477 Anders Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 189 382 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 197 198 395 / 13 G
2 17-2279 Rasmus Andersen 043-Glumsø Skytteforening 198 197 395 / 7 S
3 20-2787 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 195 199 394 / 11 B
4 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 197 196 393 / 13
5 18-2318 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 197 195 392 / 10
6 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 198 391 / 11
7 18-2428 Dennis Jensen 044-Faxe Skytteforening 196 194 390 / 7
8 20-2478 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 196 193 389 / 13
9 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 193 195 388 / 10
10 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 195 193 388 / 8
11 18-2271 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 190 195 385 / 8
12 20-2728 Emil S. Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 189 382 / 3
13 17-3028 Marc Knudsen 043-Glumsø Skytteforening 190 189 379 / 4
14 20-2361 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 184 191 375 / 6
15 18-2492 Andreas Camden 003-Ornebjerg Skytteforening 187 185 372 / 3
16 20-829 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 184 370 / 6
17 18-2321 Stella Hansen 025-Stensved Skytteforening 186 183 369 / 2
18 18-2197 Jannie Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 183 183 366 / 2
19 18-2467 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 164 165 329 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 17-1795 Kim Lohse 009-Ringsted Skytteforening 190 183 373 / 5 G
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 196 193 389 / 8 G
2 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 192 194 386 / 10
3 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 190 193 383 / 6
4 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 190 381 / 7
5 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 192 189 381 / 9
6 20-134 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 189 191 380 / 5
7 18-30 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 191 379 / 5
8 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 190 378 / 8
9 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 186 191 377 / 6
10 17-1241 Jakob Jensen 006-Vemmelev SG&I 189 188 377 / 5
11 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 190 187 377 / 5
12 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 187 185 372 / 2
13 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 183 188 371 / 4
14 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 184 185 369 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 190 380 / 6 G
2 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 182 192 374 / 8
3 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 187 370 / 2
4 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 181 186 367 / 6
5 20-158 Carsten Jakobsen 012-Tingsted Skytteforening 181 183 364 / 3
6 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 182 181 363 / 3
7 20-574 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 179 183 362 / 1
8 20-566 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 177 184 361 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 20-3162 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 172 178 350 / 0 G
2 13-1001 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 174 170 344 / 2
3 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 172 170 342 / 0
4 18-2364 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 166 173 339 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 18-2323 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 141 143 284 / 0 G
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 199 199 398 / 17 G
2 18-50 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 200 197 397 / 13
3 18-481 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 198 396 / 13
4 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 196 199 395 / 11
5 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 197 394 / 13
6 20-59 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 196 393 / 13
7 18-239 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 196 196 392 / 16
8 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 197 195 392 / 10
9 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 194 197 391 / 15
10 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 194 196 390 / 5
11 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 195 194 389 / 12
12 17-97 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 195 194 389 / 6
13 18-268 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 195 192 387 / 6
14 18-201 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 193 193 386 / 7
15 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 191 189 380 / 5
16 18-194 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 189 189 378 / 9
17 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 190 188 378 / 6
18 18-1278 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 183 187 370 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 17-2625 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 190 189 379 / 9 G
2 18-1814 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 190 189 379 / 4
3 18-360 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 184 192 376 / 5
4 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 191 376 / 5
5 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 188 184 372 / 6
6 20-1203 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 183 369 / 4
7 18-2051 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 181 183 364 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 198 199 397 / 14 G
2 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 197 395 / 14
3 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 197 394 / 10
4 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 198 393 / 10
5 15-11 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 197 196 393 / 15
6 18-1583 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 194 197 391 / 8
7 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 196 391 / 14
8 17-2922 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 196 194 390 / 19
9 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 192 387 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 15-84 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 194 199 393 / 7 G
2 18-35 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 194 197 391 / 12
3 17-2672 Anni Andersen 043-Glumsø Skytteforening 191 194 385 / 8
4 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 192 192 384 / 11
5 14-2841 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 192 190 382 / 8
6 18-1171 Gitte Levermann 040-Kongsted Skytteforening 189 190 379 / 5
7 20-2467 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 190 377 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 18-2496 Kenneth Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 200 193 393 / 16 G
2 17-3027 Kim Oldin 043-Glumsø Skytteforening 193 192 385 / 6
3 17-780 Allan Andersen 043-Glumsø Skytteforening 191 192 383 / 8
4 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 193 189 382 / 8
5 20-3175 Martin Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 188 382 / 8
6 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 190 379 / 6
7 20-3177 Lars Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 188 379 / 4
8 20-2793 Michael Andersen 022-Vestfalster Skytteforening 189 184 373 / 6
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 18-2362 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 / 11 P
2 18-1922 Sven S. Pedersen 006-Næstved Skytteforening 199 / 8 P
3 18-2423 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 199 / 7
4 20-3157 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 198 / 7
5 18-2161 Mathias Gødsbøl Wandel 006-Næstved Skytteforening 198 / 6
6 18-2076 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 9
7 18-2120 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 6
8 18-2371 Pipaluk Nilausen 040-Kongsted Skytteforening 196 / 4
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 18-2389 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 4 P
2 20-3012 Tobias Sig Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 8 P
3 18-2199 Nicki Morel 044-Faxe Skytteforening 196 / 3
4 18-2434 Christian Olsen 025-Stensved Skytteforening 193 / 2
5 20-2949 Nicklas Gottlib Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 192 / 4
6 20-2834 Marlene Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 18-2333 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 5 P
2 18-2252 Rasmus Sønderup 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 4 P
3 18-2420 Mikael Andersen 027-Køge Skytteforening 192 / 6 P
4 18-2213 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 4
5 20-2690 Louise Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 3
6 17-3039 Andreas Andersen 043-Glumsø Skytteforening 188 / 3
7 20-2832 Frederik Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 / 2
8 20-3159 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 / 1
9 20-3023 Carl Emil Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 / 2
10 18-2443 Anders Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 / 1
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 18-2459 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 4 P
2 18-2472 Emma Henriksen 025-Stensved Skytteforening 192 / 8 P
3 18-2495 Andreas Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 3
4 20-3171 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 / 1
5 18-918001 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 189 / 5
6 20-3168 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 / 0
7 18-2469 Stina Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 177 / 0
8 20-3170 Rasmus P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 164 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 20-2498 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 200 / 9 P
2 18-1285 Rasmus Westergaard 044-Faxe Skytteforening 199 / 8 P
3 18-2132 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 11 P
4 18-2286 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 197 / 9 P
5 20-2163 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 / 8
6 18-1876 Brian Romberg 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 8
7 15-2076 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 196 / 6
8 20-2164 Gordon Lentz 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 6
9 12-199 Gry Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 194 / 4
10 20-1729 Alexander Green 012-Tingsted Skytteforening 193 / 6
11 20-1477 Anders Olsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 3
12 18-1907 Michael J Hansen 030-Ørslev Skytteforening 192 / 1
13 18-1266 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 4
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 17-2279 Rasmus Andersen 043-Glumsø Skytteforening 198 / 5 P
2 18-2318 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 197 / 6 P
3 18-2313 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 197 / 6 P
4 18-2142 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 197 / 6 P
5 20-2478 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 196 / 6 P
6 18-2428 Dennis Jensen 044-Faxe Skytteforening 196 / 5 P
7 20-2713 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 195 / 6
8 20-2787 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 195 / 3
9 18-2075 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 5
10 20-2744 Katrine Høegh 012-Tingsted Skytteforening 193 / 4
11 20-2728 Emil S. Jensen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 1
12 18-2271 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 190 / 4
13 17-3028 Marc Knudsen 043-Glumsø Skytteforening 190 / 2
14 18-2492 Andreas Camden 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 0
15 20-829 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 / 5
16 18-2321 Stella Hansen 025-Stensved Skytteforening 186 / 2
17 20-2361 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 184 / 2
18 18-2458 Mads Jensen 003-Ornebjerg Skytteforening 184 / 1
19 18-2197 Jannie Nielsen 040-Kongsted Skytteforening 183 / 1
20 18-2438 Daniel Georgsen 027-Køge Skytteforening 167 / 0
21 18-2467 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 164 / 0
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 17-1795 Kim Lohse 009-Ringsted Skytteforening 190 / 5 P
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 15-22 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 196 / 5 P
2 13-2940 Lasse T. Hansen 004-Stenløse Skf. 192 / 6 P
3 17-2035 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 192 / 5 P
4 18-36 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 6
5 18-1155 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 190 / 4
6 12-211 Ib Vejvad Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 190 / 3
7 17-1241 Jakob Jensen 006-Vemmelev SG&I 189 / 4
8 20-134 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 189 / 1
9 20-3118 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 / 6
10 18-30 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 2
11 12-559 Jannik Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 187 / 1
12 15-17 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 186 / 1
13 12-197 Sys Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 184 / 0
14 18-157 Linda Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 183 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 18-9 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 4 P
2 20-554 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 / 1 P
3 13-1942 Jon L. Hansen 021-Greve Skf. 182 / 4
4 20-1468 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 182 / 2
5 12-103 Flemming Hansen 007-Hvidovre Skyttekreds 181 / 1
6 20-158 Carsten Jakobsen 012-Tingsted Skytteforening 181 / 0
7 20-574 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 179 / 0
8 20-566 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 177 / 2
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 13-1001 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 174 / 2 P
2 18-550 Finn K. Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 174 / 0 P
3 20-2099 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 172 / 0
4 20-3162 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 172 / 0
5 20-824 Jørgen Petersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 167 / 0
6 18-1167 Sven Ørrild 003-Ornebjerg Skytteforening 167 / 0
7 18-2364 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 166 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 18-2323 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 141 / 0 P
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 18-50 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 200 / 8 P
2 18-1269 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 199 / 7 P
3 18-481 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 7 P
4 20-91 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 / 6 P
5 14-18 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 197 / 6 P
6 20-59 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 / 5
7 18-78 Mona Saxtoft 025-Stensved Skytteforening 197 / 4
8 18-239 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 196 / 9
9 18-1723 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 196 / 5
10 18-268 Benny Christiansen 014-Toksværd Skytteforening 195 / 6
11 14-121 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 195 / 5
12 17-97 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 195 / 1
13 18-1115 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 5
14 18-1811 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 194 / 2
15 18-201 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 193 / 3
16 17-153 Birthe Hansen 006-Vemmelev SG&I 191 / 2
17 18-1543 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 190 / 3
18 20-53 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 190 / 1
19 18-194 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 189 / 3
20 18-74 Tommy Nielsen 053-Fensmark Skytteforening 189 / 2
21 18-1278 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 183 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 17-2625 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 190 / 5 P
2 18-1814 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 190 / 1 P
3 14-439 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 188 / 3
4 20-1203 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 / 4
5 18-84 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 / 1
6 18-360 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 184 / 2
7 18-2051 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 181 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 17-1229 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 198 / 5 P
2 18-2022 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 / 5 P
3 15-11 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 197 / 9
4 20-1981 Hanne Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 / 4
5 17-2922 Anders Nielsen 043-Glumsø Skytteforening 196 / 10
6 20-1954 Sv. Erik Frederiksen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 7
7 20-209 Carsten F. Petersen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 4
8 20-751 Bjarne Larsen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 4
9 18-1583 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 194 / 4
10 20-1289 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 193 / 4
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 18-35 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 6 P
2 15-84 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 194 / 2 P
3 14-2841 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 192 / 5
4 18-2465 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 192 / 4
5 17-2672 Anni Andersen 043-Glumsø Skytteforening 191 / 3
6 18-1171 Gitte Levermann 040-Kongsted Skytteforening 189 / 3
7 20-2467 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 187 / 1
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 18-2496 Kenneth Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 200 / 10 P
2 20-3175 Martin Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 / 5 P
3 18-2111 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 193 / 6
4 17-3027 Kim Oldin 043-Glumsø Skytteforening 193 / 3
5 17-780 Allan Andersen 043-Glumsø Skytteforening 191 / 3
6 20-3177 Lars Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 / 1
7 20-2793 Michael Andersen 022-Vestfalster Skytteforening 189 / 4
8 20-3172 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 4
9 18-2133 Lonny Nielsen 025-Stensved Skytteforening 179 / 1