StævneProgram

18-11-2007 17:28

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.3.5 September 2007

RESULTATLISTE FOR
Storstrømsskydning 2007

15m Gevær - BØRNEHOLD

1 Ornebjerg Skytteforening
BK1 14N-55466 Kristina Dollerup Nielsen 198 / 6
BK1 14N-55581 Andreas Bremer 200 / 11
BK2 14N-55413 Nicklas Lundberg 199 / 8
J1 14N-55407 Nikolaj Pedersen 198 / 8
  Total 795 / 33
2 Kongsted Skytteforening
BK1 14N-80133 Mia Olsen Rafaelsen 197 / 7
BK2 14N-56468 Christina Petersen 194 / 4
J1 14N-56733 Sonni Rafaelsen 198 / 9
J1 14N-56781 Jeanett Jespersen 196 / 6
  Total 785 / 26
3 Fensmark Skytteforening
BK1 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 199 / 7
BK2 14N-56343 Maria Hansen 199 / 6
BK2 14N-56348 Mads Loose-Holst 193 / 5
J1 14N-56407 Carina Lund Pedersen 194 / 1
  Total 785 / 19
4 Faxe Skytteforening
  Total 781 / 27
5 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 773 / 22
6 Stensved Skytteforening
  Total 760 / 15
 

15m Gevær - SENIORHOLD

1 Ornebjerg Skytteforening
1 14N-55352 Verner Nielsen 192 / 3
1 14N-56088 Bo Pedersen 190 / 0
ÅK1 14N-55532 Gitte Overgaard 198 / 12
ÅK2 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 198 / 13
  Total 778 / 28
2 Stege Ndr. Skytteforening
1 14N-55133 Peter Hansen 189 / 1
2 14N-55222 Jacob Nielsen 185 / 3
ÅK2 14N-55182 Klaus Kirkeberg 193 / 4
ÅK3 14N-55275 Anne B. Bertelsen 196 / 5
  Total 763 / 13
3 Tingsted Skytteforening
UNG 14N-54267 Jacob Høegh 179 / 0
UNG 14N-54285 Andreas Christiansen 189 / 3
ÅK1 14N-53137 Hanne Andersen 194 / 3
ÅK2 14N-53054 Per Andersen 193 / 3
  Total 755 / 9
4 Hvidovre Skyttekreds
  Total 733 / 6
 
 
  15m Gevær - Finale ÅKL og VET
1 10N-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 400 100 500 G
2 14N-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 398 100 498 S
3 10N-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 397 98 495 B
4 11N-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 396 97 493
5 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 394 98 492
6 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 395 97 492
7 14N-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 393 96 489
 
  15m Gevær - Finale, Senior og Ung
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 384 97 481 G
2 12N-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 381 97 478 S
3 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 379 97 476 B
4 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 380 94 474
5 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 375 97 472
6 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 377 95 472
7 14N-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 381 89 470
8 13N-70271 Ib Vejvad Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 379 88 467
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14N-54907 Gustav R. Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 199 200 399 / 25 G
2 14N-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 200 199 399 / 20 S
3 14N-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 200 199 399 / 19 B
4 14N-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 199 198 397 / 16
5 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 053-Fensmark Skytteforening 199 198 397 / 13
6 14N-80133 Mia Olsen Rafaelsen 040-Kongsted Skytteforening 197 198 395 / 17
7 14N-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 197 395 / 15
8 14N-55434 Meik Rasmussen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 196 394 / 11
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14N-56343 Maria Hansen 053-Fensmark Skytteforening 199 200 399 / 10 G
2 14N-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 199 398 / 18 S
3 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 199 197 396 / 14 B
4 14N-55310 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 197 196 393 / 5
5 14N-56468 Christina Petersen 040-Kongsted Skytteforening 194 198 392 / 9
6 14N-56348 Mads Loose-Holst 053-Fensmark Skytteforening 193 198 391 / 14
7 14N-55344 Freja Nielsen 025-Stensved Skytteforening 194 197 391 / 10
8 14N-55330 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 192 197 389 / 15
9 14N-55289 Nicolai Christiansen 025-Stensved Skytteforening 193 195 388 / 9
10 14N-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 193 192 385 / 6
11 14N-55582 Anders Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 192 384 / 11
12 14N-55481 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 188 381 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14N-55369 Stina Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 193 386 / 10 G
2 14N-80805 Mie Svendsen 044-Faxe Skytteforening 191 190 381 / 6 S
3 14N-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 185 366 / 2 B
4 14N-81722 Rasmus Larsen 025-Stensved Skytteforening 178 181 359 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 14N-81719 Amanda Olsen 044-Faxe Skytteforening 197 197 394 / 12 G
2 14N-81718 Beth Svendsen 044-Faxe Skytteforening 195 196 391 / 14 S
3 14N-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 183 365 / 1 B
4 14N-83033 Rune Thuesen 003-Ornebjerg Skytteforening 183 182 365 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 198 200 398 / 16 G
2 14N-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 198 397 / 15 S
3 14N-56733 Sonni Rafaelsen 040-Kongsted Skytteforening 198 198 396 / 17 B
4 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 198 395 / 12
5 14N-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 200 195 395 / 12
6 14N-55407 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 196 394 / 12
7 10N-57101 Carina Prager 009-Ringsted Skytteforening 195 198 393 / 12
8 14N-53784 Jonas Knudsen 008-Ravnsborg Skytteforening 195 197 392 / 9
9 14N-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 193 198 391 / 8
10 14N-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 194 197 391 / 4
11 10N-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 196 195 391 / 11
12 14N-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 193 197 390 / 14
13 14N-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 196 191 387 / 13
14 14N-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 191 385 / 9
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14N-56452 Kari Brodthagen 040-Kongsted Skytteforening 194 199 393 / 9 G
2 14N-56637 Alexander Aabjerg Larsen 044-Faxe Skytteforening 196 197 393 / 12 S
3 14N-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 197 390 / 11 B
4 14N-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 195 192 387 / 12
5 14N-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 194 192 386 / 9
6 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 194 385 / 8
7 12N-56878 Daniel Georgsen 069-Køge Skytteforening 186 185 371 / 5
8 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 185 371 / 2
9 14N-55318 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 176 175 351 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 189 192 381 / 6 G
2 14N-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 189 187 376 / 8
3 14N-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 179 180 359 / 1
4 13N-70275 Gry Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 178 180 358 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 193 191 384 / 9 G
2 12N-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 188 193 381 / 4
3 14N-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 189 381 / 6
4 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 187 193 380 / 5
5 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 190 190 380 / 5
6 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 188 191 379 / 9
7 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 190 187 377 / 6
8 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 186 375 / 4
9 13N-70247 Sys Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 185 185 370 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 13N-70271 Ib Vejvad Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 190 189 379 / 6 G
2 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 186 188 374 / 1
3 12N-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 190 179 369 / 6
4 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 182 367 / 6
5 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 186 179 365 / 3
6 13N-69234 Flemming Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 180 179 359 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14N-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 177 180 357 / 3 G
2 14N-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 179 176 355 / 2
3 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 174 355 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 14N-55392 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 135 147 282 / 0 G
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 199 199 398 / 12 G
2 11N-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 198 198 396 / 15
3 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 195 394 / 15
4 14N-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 199 195 394 / 12
5 14N-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 196 197 393 / 15
6 14N-54116 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 196 392 / 12
7 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 195 196 391 / 13
8 14N-55299 Gert W. Olsen 025-Stensved Skytteforening 192 197 389 / 11
9 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 192 196 388 / 13
10 14N-56134 Tor O Riddervold 003-Ornebjerg Skytteforening 190 196 386 / 6
11 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 191 195 386 / 11
12 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 191 194 385 / 9
13 14N-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 194 191 385 / 10
14 14N-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 187 197 384 / 5
15 10N-59013 Birthe M. Tranegaard 006-Vemmelev SG&I 193 191 384 / 9
16 14N-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 189 190 379 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 193 191 384 / 10 G
2 14N-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 192 377 / 7
3 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 189 188 377 / 2
4 14N-55462 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 186 188 374 / 7
5 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 185 374 / 0
6 14N-56788 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 186 186 372 / 5
7 14N-56746 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 185 183 368 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 10N-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 200 200 400 / 15 G
2 14N-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 198 200 398 / 18
3 10N-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 198 199 397 / 16
4 14N-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 198 396 / 11
5 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 198 197 395 / 13
6 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 198 394 / 11
7 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 198 394 / 10
8 14N-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 196 197 393 / 14
9 14N-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 16
10 14N-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 194 196 390 / 9
11 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 193 196 389 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 18 G
2 14N-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 192 197 389 / 9
3 14N-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 196 389 / 10
4 14N-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 193 190 383 / 5
5 11N-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 191 191 382 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 14N-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 195 392 / 11 G
2 14N-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 194 390 / 12
3 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 197 192 389 / 6
4 14N-55366 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 183 186 369 / 2
5 14N-55188 Keld Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 183 364 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 14N-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 200 / 12 P
2 14N-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 200 / 11 P
3 14N-54907 Gustav R. Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 199 / 15 P
4 14N-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 199 / 10
5 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 053-Fensmark Skytteforening 199 / 7
6 14N-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 6
7 14N-55434 Meik Rasmussen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 6
8 14N-80133 Mia Olsen Rafaelsen 040-Kongsted Skytteforening 197 / 7
9 14N-80332 Michelle Hansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 194 / 6
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 14N-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 199 / 8 P
2 14N-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 / 8 P
3 14N-56343 Maria Hansen 053-Fensmark Skytteforening 199 / 6 P
4 14N-55310 Camilla Henriksen 025-Stensved Skytteforening 197 / 2 P
5 14N-55344 Freja Nielsen 025-Stensved Skytteforening 194 / 6
6 14N-56468 Christina Petersen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 4
7 14N-55289 Nicolai Christiansen 025-Stensved Skytteforening 193 / 7
8 14N-56348 Mads Loose-Holst 053-Fensmark Skytteforening 193 / 5
9 14N-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 3
10 14N-55481 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 3
11 14N-55330 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 192 / 5
12 14N-55582 Anders Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 14N-55369 Stina Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 4 P
2 14N-80805 Mie Svendsen 044-Faxe Skytteforening 191 / 3 P
3 14N-81096 Line Hansen 053-Fensmark Skytteforening 187 / 3
4 14N-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 / 1
5 14N-81722 Rasmus Larsen 025-Stensved Skytteforening 178 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 14N-81719 Amanda Olsen 044-Faxe Skytteforening 197 / 7 P
2 14N-81718 Beth Svendsen 044-Faxe Skytteforening 195 / 8 P
3 14N-83033 Rune Thuesen 003-Ornebjerg Skytteforening 183 / 1
4 14N-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 0
5 14N-82817 Rasmus Gammeljord 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 181 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 14N-73384 Peter Opfermann 006-Næstved Skytteforening 200 / 9 P
2 14N-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 / 6 P
3 14N-56733 Sonni Rafaelsen 040-Kongsted Skytteforening 198 / 9 P
4 14N-55407 Nikolaj Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 8 P
5 14N-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 198 / 6
6 14N-55476 Kewin Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 8
7 10N-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 196 / 7
8 14N-56781 Jeanett Jespersen 040-Kongsted Skytteforening 196 / 6
9 14N-53784 Jonas Knudsen 008-Ravnsborg Skytteforening 195 / 4
10 10N-57101 Carina Prager 009-Ringsted Skytteforening 195 / 2
11 14N-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 / 4
12 14N-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 194 / 1
13 14N-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 193 / 6
14 14N-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 193 / 3
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 14N-56637 Alexander Aabjerg Larsen 044-Faxe Skytteforening 196 / 6 P
2 14N-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 195 / 6 P
3 14N-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 6 P
4 14N-56452 Kari Brodthagen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 3 P
5 14N-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 5
6 14N-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 4
7 14N-55649 Jakob Ulriksen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 191 / 2
8 14N-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 189 / 1
9 12N-56878 Daniel Georgsen 069-Køge Skytteforening 186 / 2
10 14N-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 / 1
11 12N-56861 Mikael Andersen 069-Køge Skytteforening 184 / 2
12 14N-55318 Rikke B. Riisgaard 025-Stensved Skytteforening 176 / 0
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 14N-53710 Nanna Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 189 / 3 P
2 14N-54285 Andreas Christiansen 012-Tingsted Skytteforening 189 / 3 P
3 14N-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 179 / 0
4 13N-70275 Gry Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 178 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 10N-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 193 / 5 P
2 14N-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 3 P
3 14N-68949 Claus Bruun 010-Sakskøbing Skytteforening 190 / 3
4 10N-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 190 / 3
5 14N-56088 Bo Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 0
6 14N-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 1
7 10N-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 188 / 4
8 12N-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 188 / 2
9 10N-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 187 / 4
10 13N-70247 Sys Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 185 / 1
11 14N-55571 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 12N-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 190 / 6 P
2 13N-70271 Ib Vejvad Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 190 / 4 P
3 14N-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skyttekreds 186 / 2
4 14N-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 186 / 1
5 14N-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 3
6 13N-69234 Flemming Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 180 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 / 2 P
2 14N-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 179 / 2
3 14N-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 177 / 1
4 14N-55546 Finn K. Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 176 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 14N-55392 Preben Nielsen 025-Stensved Skytteforening 135 / 0 P
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 11N-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 / 9 P
2 14N-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 199 / 7 P
3 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening 199 / 5 P
4 11N-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 198 / 5
5 14N-55491 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 4
6 14N-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 196 / 7
7 14N-54116 Ole Ebbe 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 3
8 14N-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 195 / 4
9 14N-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 8
10 10N-59013 Birthe M. Tranegaard 006-Vemmelev SG&I 193 / 4
11 14N-53688 Poul-Erik Nielsen 029-Søllested Skytteforening 192 / 6
12 14N-55299 Gert W. Olsen 025-Stensved Skytteforening 192 / 4
13 14N-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 191 / 7
14 14N-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 4
15 14N-56134 Tor O Riddervold 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 2
16 14N-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 189 / 0
17 14N-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 187 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 14N-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 193 / 4 P
2 14N-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 0 P
3 11N-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 189 / 0
4 14N-55462 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 186 / 5
5 14N-56788 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 186 / 2
6 14N-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 / 3
7 14N-56746 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 185 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 10N-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 200 / 6 P
2 14N-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 12 P
3 14N-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 10 P
4 10N-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 198 / 9
5 14N-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 198 / 7
6 14N-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 / 4
7 14N-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 196 / 7
8 14N-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 5
9 14N-54679 Sten Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 5
10 14N-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 194 / 3
11 14N-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 193 / 1
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 14N-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 13 P
2 14N-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 4
3 14N-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 193 / 3
4 14N-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 192 / 6
5 11N-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 191 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 14N-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 / 7 P
2 14N-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 197 / 5 P
3 14N-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 5
4 14N-55366 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 183 / 0
5 14N-77389 Inge-Lise Olsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 182 / 0
6 14N-55188 Keld Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 / 3
7 14N-900001 Susanne Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 178 / 1