StævneProgram

16-11-2008 17:27

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.9 Oktober 2008

RESULTATLISTE FOR
Storstrømsskydning 2008

Børnehold

1 Tingsted Skytteforening
BK1 14-54220 Sarah Wulff 200 / 11
BK1 14-84837 Katrine Lund Hansen 198 / 6
BK2 14-81811 Betina Petersen 196 / 6
J2 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 193 / 6
  Total 787 / 29
2 Næstved Skytteforening
BK4 14-900004 Marie Cecilie Sørensen 196 / 4
J1 14-55879 Mette Larsen 198 / 10
J1 14-77309 Jacob Larsen 195 / 7
J2 14-55819 Rasmus Kiel Kristiansen 198 / 7
  Total 787 / 28
3 Stege Ndr. Skytteforening
BK1 14-55114 Sarah Garn Hansen 199 / 10
BK2 14-55104 Tobias Garn 195 / 5
J1 14-55200 Jonas Frimand 196 / 4
J1 14-55221 Jakob Frimand 196 / 5
  Total 786 / 24
4 Ornebjerg Skytteforening
  Total 784 / 25
 

Seniorhold

1 Ornebjerg Skytteforening
2 14-55571 Birthe Holm Thomsen 188 / 3
2 14-56691 Kenneth Hansen 191 / 5
V1 14-55750 Finn Corell 197 / 5
ÅK1 14-55532 Gitte Overgaard 198 / 11
  Total 774 / 24
2 Ringsted Skytteforening
UNG 10-56824 Peter Stubberup 182 / 0
UNG 10-60025 Morten Petersen 193 / 5
ÅK1 10-56834 Lone Kristiansen 200 / 7
ÅK2 10-87026 Cecillia Spure 195 / 3
  Total 770 / 15
3 Tingsted Skytteforening
2 14-54457 Mikael Green 184 / 2
UNG 14-54267 Jacob Høegh 186 / 1
ÅK1 14-53137 Hanne Andersen 196 / 11
ÅK2 14-53054 Per Andersen 193 / 1
  Total 759 / 15
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 753 / 9
 
 
  15m Gevær - Finale VET
1 11-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 398 101,7 499,7
2 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 397 102,1 499,1
3 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 398 101,0 499,0
4 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 395 102,7 497,7
 
  15m Gevær - Finale ÅKL
1 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 399 105,4 504,4
2 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 399 103,9 502,9 10,7
3 10-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 398 104,9 502,9 10,3
4 10-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 398 102,9 500,9
5 10-58809 Hanne Hesselberg 068-Fuglebjerg Skytteforening 392 103,5 495,5
 
  15m Gevær - Finale, Senior og Ung
1 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 386 101,6 487,6
2 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 387 99,0 486,0
3 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 384 98,2 482,2
4 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 384 97,9 481,9
5 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 381 98,6 479,6
6 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 380 97,0 477,0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 199 200 399 / 20
2 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 200 199 399 / 18
3 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 198 200 398 / 14
4 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 196 199 395 / 12
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 198 393 / 16
2 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 195 197 392 / 9
3 14-81811 Betina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 196 196 392 / 10
4 14-55481 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 197 390 / 8
5 14-83819 Silas Hem Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 196 390 / 5
6 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 189 199 388 / 10
7 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 196 192 388 / 12
8 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 190 192 382 / 5
9 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 188 191 379 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 198 196 394 / 9
2 14-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 191 376 / 8
3 14-86249 Tim Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 190 375 / 6
4 14-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 184 374 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 14-900004 Marie Cecilie Sørensen 006-Næstved Skytteforening 196 194 390 / 12
2 14-900006 René Tofteng 044-Faxe Skytteforening 194 192 386 / 7
3 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 187 194 381 / 9
4 14-900007 André Karpe Larsen 012-Tingsted Skytteforening 190 190 380 / 7
5 14-88410 Natasja Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 192 379 / 4
6 14-88412 Nick Dollerup 003-Ornebjerg Skytteforening 190 188 378 / 5
7 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 186 179 365 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 10-57451 Michelle Hansen 033-Svinninge Skytteforening 200 199 399 / 25
2 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 198 200 398 / 22
3 11-64579 Thomas Møllegaard 035-Helsinge SG&I 197 199 396 / 17
4 14-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 197 197 394 / 12
5 14-56444 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 196 197 393 / 12
6 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 197 393 / 10
7 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 194 198 392 / 16
8 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 196 392 / 11
9 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 195 196 391 / 15
10 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 195 193 388 / 10
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 199 397 / 16
2 10-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 198 197 395 / 10
3 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 14
4 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 193 197 390 / 8
5 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 194 195 389 / 11
6 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 194 195 389 / 8
7 14-55819 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 198 190 388 / 15
8 14-55649 Jakob Ulriksen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 192 194 386 / 6
9 14-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 193 193 386 / 8
10 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 192 192 384 / 4
11 10-85446 Kathrine Petersen 009-Ringsted Skytteforening 192 191 383 / 9
12 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 193 375 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 193 191 384 / 9
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 186 188 374 / 3
3 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 185 179 364 / 1
4 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 177 184 361 / 2
5 10-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 182 177 359 / 0
6 14-54692 Sandra Szylobryt 022-Vestfalster Skytteforening 175 177 352 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 193 194 387 / 10
2 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 191 195 386 / 4
3 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 193 191 384 / 2
4 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 190 192 382 / 4
5 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 192 381 / 7
6 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 191 189 380 / 7
7 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 186 371 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 14-55571 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 190 378 / 4
2 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 183 374 / 5
3 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 188 184 372 / 3
4 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 184 185 369 / 2
5 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 182 367 / 5
6 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 187 180 367 / 3
7 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 181 181 362 / 1
8 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 177 181 358 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 185 367 / 2
2 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 179 186 365 / 2
3 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 176 181 357 / 1
4 14-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skytteforening 179 175 354 / 0
5 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 180 174 354 / 2
6 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 179 166 345 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 199 398 / 14
2 11-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 200 198 398 / 10
3 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 198 199 397 / 14
4 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 198 397 / 4
5 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 198 197 395 / 11
6 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 196 198 394 / 13
7 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 197 196 393 / 13
8 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 197 196 393 / 10
9 14-55491 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 194 197 391 / 12
10 14-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 195 195 390 / 7
11 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 198 192 390 / 9
12 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 193 194 387 / 10
13 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 190 196 386 / 12
14 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 194 192 386 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 195 198 393 / 16
2 14-54547 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 193 387 / 11
3 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 191 194 385 / 2
4 14-55237 Frank Larsen 032-Damsholte Skytteforening 193 192 385 / 9
5 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 193 192 385 / 8
6 10-59359 Erik Benée Petersen 003-Korsør Skytteforening 192 192 384 / 7
7 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 192 192 384 / 6
8 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 192 192 384 / 6
9 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 191 192 383 / 3
10 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 191 191 382 / 6
11 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 190 190 380 / 7
12 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 190 190 380 / 6
13 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 188 189 377 / 4
14 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 181 173 354 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 14-56746 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 187 189 376 / 7
2 14-55462 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 187 186 373 / 2
3 14-56788 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 184 187 371 / 2
4 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 185 182 367 / 5
5 14-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 184 182 366 / 4
6 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 178 364 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 199 200 399 / 22
2 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 200 199 399 / 27
3 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 200 199 399 / 24
4 10-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 198 200 398 / 18
5 10-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 200 198 398 / 16
6 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 199 396 / 17
7 14-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 198 196 394 / 16
8 10-58809 Hanne Hesselberg 068-Fuglebjerg Skytteforening 195 197 392 / 13
9 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 196 196 392 / 16
10 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 198 193 391 / 15
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14-61991 Nanna Juul Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 197 393 / 11
2 14-54899 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 195 194 389 / 12
3 10-87026 Cecillia Spure 009-Ringsted Skytteforening 195 193 388 / 6
4 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 193 193 386 / 6
5 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 189 193 382 / 10
6 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 189 380 / 5
7 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 194 184 378 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 14-82045 Kim Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 193 387 / 10
2 14-85959 Carsten Egdal 003-Ornebjerg Skytteforening 188 191 379 / 6
3 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 183 195 378 / 1
4 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 190 378 / 3
5 14-87324 Micheal Kristansen 032-Damsholte Skytteforening 182 186 368 / 3
6 14-55620 Michael Olsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 186 180 366 / 5
7 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 179 184 363 / 2
8 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 171 181 352 / 1
9 14-77389 Inge-Lise Olsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 171 175 346 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 200 / 11
2 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 199 / 10
3 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 198 / 6
4 14-54979 Benjamin Petersen 012-Tingsted Skytteforening 196 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 14-81811 Betina Petersen 012-Tingsted Skytteforening 196 / 6
2 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 196 / 5
3 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 5
4 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 195 / 5
5 14-83819 Silas Hem Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 / 3
6 14-55481 Kasper Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 5
7 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 1
8 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 189 / 3
9 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 188 / 1
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 198 / 4
2 14-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 3
3 14-86249 Tim Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 2
4 14-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 2
5 14-85953 Frederik Mogensen 003-Ornebjerg Skytteforening 183 / 1
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 14-900004 Marie Cecilie Sørensen 006-Næstved Skytteforening 196 / 4
2 14-900006 René Tofteng 044-Faxe Skytteforening 194 / 4
3 14-900007 André Karpe Larsen 012-Tingsted Skytteforening 190 / 5
4 14-88412 Nick Dollerup 003-Ornebjerg Skytteforening 190 / 4
5 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 187 / 3
6 14-88410 Natasja Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 1
7 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 186 / 0
8 14-900003 Malthe Lyhne Thøgersen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 2
9 14-900002 Margot Lyhne Thøgersen 003-Ornebjerg Skytteforening 181 / 2
10 14-88411 Martin Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 175 / 1
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 10-57451 Michelle Hansen 033-Svinninge Skytteforening 200 / 13
2 14-55879 Mette Larsen 006-Næstved Skytteforening 198 / 10
3 11-64579 Thomas Møllegaard 035-Helsinge SG&I 197 / 9
4 14-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 197 / 7
5 14-56444 Lærke Baumann Petersen 040-Kongsted Skytteforening 196 / 6
6 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 5
7 14-55200 Jonas Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 196 / 4
8 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 195 / 7
9 10-59247 Simone Skov 003-Korsør Skytteforening 195 / 5
10 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 194 / 6
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 10
2 14-55819 Rasmus Kiel Kristiansen 006-Næstved Skytteforening 198 / 7
3 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 5
4 10-60027 Martin Petersen 009-Ringsted Skytteforening 198 / 4
5 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 194 / 4
6 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 194 / 3
7 14-54223 Rasmus Romer Pettersson 012-Tingsted Skytteforening 193 / 6
8 14-55581 Andreas Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 5
9 10-85446 Kathrine Petersen 009-Ringsted Skytteforening 192 / 5
10 14-55649 Jakob Ulriksen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 192 / 4
11 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 2
12 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 0
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 10-60025 Morten Petersen 009-Ringsted Skytteforening 193 / 5
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 186 / 1
3 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 185 / 1
4 10-56824 Peter Stubberup 009-Ringsted Skytteforening 182 / 0
5 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 177 / 0
6 14-54692 Sandra Szylobryt 022-Vestfalster Skytteforening 175 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 193 / 4
2 12-68949 Claus Bruun 021-Greve Skf. 193 / 1
3 10-59650 Allan Hansen 006-Vemmelev SG&I 191 / 4
4 12-62263 Lasse T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 191 / 2
5 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 190 / 3
6 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 3
7 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 185 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 191 / 5
2 12-62229 Mette T. Sukstorf 004-Stenløse Skf. 188 / 3
3 14-55571 Birthe Holm Thomsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 3
4 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 187 / 3
5 14-55178 Lars Nøhr 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 2
6 14-54457 Mikael Green 012-Tingsted Skytteforening 184 / 2
7 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 181 / 1
8 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 177 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 14-55527 Hans Henrik Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 1
2 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 180 / 2
3 12-68845 Kaj Hansen 021-Greve Skf. 179 / 1
4 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 179 / 1
5 14-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skytteforening 179 / 0
6 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 176 / 0
7 14-55546 Finn K. Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 173 / 0
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 11-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 200 / 3
2 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 / 6
3 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 / 1
4 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 198 / 7
5 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 198 / 6
6 14-56827 Niels Müller 040-Kongsted Skytteforening 198 / 4
7 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 197 / 6
8 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 5
9 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 196 / 3
10 14-56031 Gert Hansen 006-Næstved Skytteforening 195 / 1
11 14-55491 Jørgen Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 194 / 6
12 14-55789 Svend Erik Reckeweg 006-Næstved Skytteforening 194 / 5
13 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 193 / 6
14 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 190 / 6
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 195 / 7
2 14-54547 Jette Skov Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 / 5
3 14-55237 Frank Larsen 032-Damsholte Skytteforening 193 / 5
4 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 193 / 4
5 10-59359 Erik Benée Petersen 003-Korsør Skytteforening 192 / 3
6 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 192 / 2
7 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 192 / 2
8 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 191 / 1
9 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 191 / 1
10 11-64173 Hans Carlsen 003-Frederikssund IF 1864 191 / 1
11 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 190 / 2
12 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 190 / 1
13 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 188 / 2
14 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 181 / 2
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 14-56746 Niels Henning Petersen 044-Faxe Skytteforening 187 / 2
2 14-55462 Kurt Lynghøj 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 0
3 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 186 / 2
4 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 185 / 2
5 14-56788 Hans Frederiksen 044-Faxe Skytteforening 184 / 2
6 14-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 184 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 200 / 14
2 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 200 / 13
3 10-56834 Lone Kristiansen 009-Ringsted Skytteforening 200 / 7
4 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 199 / 11
5 14-55532 Gitte Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 11
6 10-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 198 / 10
7 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 198 / 9
8 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 197 / 6
9 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 196 / 11
10 10-58809 Hanne Hesselberg 068-Fuglebjerg Skytteforening 195 / 5
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 14-61991 Nanna Juul Larsen 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 7
2 14-54899 Hans Peter Stang 022-Vestfalster Skytteforening 195 / 7
3 10-87026 Cecillia Spure 009-Ringsted Skytteforening 195 / 3
4 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 194 / 3
5 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 193 / 1
6 14-55182 Klaus Kirkeberg 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 / 3
7 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 189 / 6
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 14-82045 Kim Pedersen 022-Vestfalster Skytteforening 194 / 4
2 14-85959 Carsten Egdal 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 2
3 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 188 / 1
4 14-55620 Michael Olsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 186 / 4
5 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 183 / 0
6 14-87324 Micheal Kristansen 032-Damsholte Skytteforening 182 / 3
7 14-55366 Svend Overgaard 003-Ornebjerg Skytteforening 182 / 2
8 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 179 / 2
9 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 171 / 0
10 14-77389 Inge-Lise Olsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 171 / 0