StævneProgram

22-11-2009 16:50

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.18 Oktober 2009

RESULTATLISTE FOR
Storstrømsskydning 15m 2009 A

Børnehold

1 Sakskøbing Skytteforening
BK1 14-53123 Janus Rasmussen 200 / 12
BK1 14-53977 Emma Hansen 199 / 9
J1 14-53984 Cecilie Nielsen 199 / 9
J1 14-56313 Rasmus Pedersen 199 / 9
  Total 797 / 39
2 Næstved Skytteforening
BK1 14-88696 Marie-Cecilie Odderup Sørensen 199 / 13
BK2 14-87090 Mette Sønderstgård 200 / 12
BK2 14-88697 Kasper Danielsen 198 / 5
J1 14-77309 Jacob Larsen 199 / 13
  Total 796 / 43
3 Ornebjerg Skytteforening
BK1 14-86870 Jesper Pedersen 200 / 15
BK2 14-88412 Nick Dollerup 197 / 9
J1 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 199 / 9
J2 14-55360 Tobias Nielsen 198 / 9
  Total 794 / 42
4 Ravnsborg Skytteforening
  Total 794 / 36
5 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 792 / 33
6 Tingsted Skytteforening
  Total 785 / 26
7 Maribo Skytteforening
  Total 783 / 29
 

Seniorhold

1 Fensmark Skytteforening
2 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 183 / 1
UNG 14-56407 Carina Lund Pedersen 190 / 4
ÅK1 14-56391 Elisabeth Toftvad 199 / 6
ÅK1 14-58727 Michael Andresen 199 / 5
  Total 771 / 16
2 Ornebjerg Skytteforening
1 14-55352 Verner Nielsen 187 / 4
UNG 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 188 / 5
V1 14-55749 Hanne Corell 197 / 6
V1 14-55750 Finn Corell 198 / 10
  Total 770 / 25
3 Tingsted Skytteforening
UNG 14-54217 Stine Mortensen 183 / 2
UNG 14-54267 Jacob Høegh 190 / 5
ÅK1 14-53137 Hanne Andersen 200 / 9
ÅK2 14-53054 Per Andersen 197 / 6
  Total 770 / 22
4 Stege Ndr. Skytteforening
  Total 765 / 11
5 Tårnby Skytteforening
  Total 739 / 9
 
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 200 200 400 / 29
2 14-84871 Kamilla Andersen 025-Stensved Skytteforening 200 200 400 / 26
3 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 200 200 400 / 23
4 14-88696 Marie-Cecilie Odderup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 199 200 399 / 27
5 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 200 199 399 / 28
6 14-53123 Janus Rasmussen 010-Sakskøbing Skytteforening 200 199 399 / 27
7 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 200 199 399 / 22
8 14-53977 Emma Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 199 398 / 21
9 14-85490 Sabrina Sjølund 001-Nykøbing F. Skytteforening 199 199 398 / 18
10 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 199 398 / 18
11 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 197 198 395 / 22
12 14-89465 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 195 198 393 / 17
13 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 196 197 393 / 18
14 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 196 390 / 10
15 14-55139 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 194 383 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 200 198 398 / 19
2 14-80136 Patrick Frederiksen 008-Ravnsborg Skytteforening 198 198 396 / 20
3 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 197 396 / 21
4 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 197 198 395 / 17
5 14-89477 Rene Andersen 025-Stensved Skytteforening 198 197 395 / 20
6 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 198 197 395 / 17
7 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 198 197 395 / 16
8 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 198 197 395 / 13
9 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 196 198 394 / 11
10 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 196 197 393 / 10
11 14-89922 Ida Marie Larsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 197 196 393 / 8
12 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 196 196 392 / 13
13 14-88412 Nick Dollerup 003-Ornebjerg Skytteforening 197 194 391 / 13
14 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 193 390 / 8
15 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 194 195 389 / 12
16 14-86419 Mikkel Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 196 387 / 8
17 14-86057 Emil Edelberg Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 192 386 / 9
18 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 191 191 382 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 17
2 14-92339 Ida Houmølle 035-Stege Ndr. Skytteforening 198 198 396 / 14
3 14-92515 Rikke Lindegaard 044-Faxe Skytteforening 196 199 395 / 19
4 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 195 392 / 11
5 14-81010 Lucas Errebo 004-Maribo Skytteforening 195 196 391 / 10
6 14-88525 Emil Wriedt 006-Næstved Skytteforening 194 196 390 / 9
7 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 196 194 390 / 8
8 14-53949 Markus Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 194 389 / 8
9 14-82817 Rasmus Gammeljord 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 194 194 388 / 9
10 14-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 191 388 / 6
11 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 194 193 387 / 15
12 14-89994 Victor Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 188 190 378 / 8
13 14-89899 Jens H. V. Jensen 044-Faxe Skytteforening 196 182 378 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 14-900001 Lea F. Hansen 008-Ravnsborg Skytteforening 195 196 391 / 16
2 14-89142 Oliver Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 186 189 375 / 3
3 14-900003 Jakob Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 186 373 / 3
4 13-88061 Josefine Højkjær 343-Hvidovre Skyttekreds 180 182 362 / 1
5 14-900002 Lukas Olsen 003-Ornebjerg Skytteforening 173 182 355 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 199 200 399 / 20
2 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 199 200 399 / 18
3 14-56313 Rasmus Pedersen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 199 398 / 19
4 14-53984 Cecilie Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 199 398 / 15
5 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 197 396 / 20
6 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 199 197 396 / 16
7 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 198 395 / 21
8 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 193 196 389 / 9
9 10-59919 Andreas Andersen 068-Fuglebjerg Skytteforening 184 192 376 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 14-80875 Signe Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 199 397 / 17
2 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 197 198 395 / 14
3 14-82049 Marcus Kamper 004-Maribo Skytteforening 198 196 394 / 12
4 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 15
5 14-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 196 196 392 / 9
6 14-53118 Jesper Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 196 391 / 8
7 14-55168 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 195 389 / 10
8 14-55265 Carl Emil Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 192 389 / 10
9 14-53108 Jonas Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 194 194 388 / 9
10 14-82608 Troels Skov 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 194 388 / 6
11 14-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 190 197 387 / 8
12 14-54262 Joakim Ring Hansen 012-Tingsted Skytteforening 190 197 387 / 6
13 14-53088 Lotte Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 192 387 / 15
14 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 191 195 386 / 12
15 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 192 194 386 / 8
16 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 190 385 / 5
17 14-90160 Rasmus Jensen 006-Næstved Skytteforening 192 191 383 / 6
18 14-87154 Rene Bonde 004-Maribo Skytteforening 195 186 381 / 10
19 14-88119 Nicolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 187 182 369 / 3
20 14-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 176 357 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 191 379 / 7
2 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 190 187 377 / 7
3 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 190 183 373 / 5
4 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 183 186 369 / 4
5 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 181 181 362 / 0
6 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 175 169 344 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 194 189 383 / 6
2 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 192 382 / 5
3 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 192 190 382 / 6
4 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 193 189 382 / 4
5 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 188 189 377 / 8
6 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 188 375 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 186 187 373 / 2
2 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 183 186 369 / 3
3 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 183 184 367 / 5
4 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 184 183 367 / 3
5 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 184 182 366 / 6
6 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 185 363 / 1
7 13-69234 Flemming Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 179 184 363 / 2
8 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 181 363 / 3
9 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 176 178 354 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 181 364 / 1
2 14-55327 Thomas Czubaniuk 025-Stensved Skytteforening 177 184 361 / 3
3 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 181 180 361 / 0
4 14-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skytteforening 180 179 359 / 2
5 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 176 182 358 / 2
6 14-54142 Karen Lolle 005-Væggerløse Skytteforening 179 178 357 / 1
7 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 175 177 352 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 14-56280 Casper Frederiksen 053-Fensmark Skytteforening 172 179 351 / 3
2 13-67452 Per H Jensen 409-Tårnby Skytteforening 171 172 343 / 1
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 11-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 198 199 397 / 14
2 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 197 199 396 / 17
3 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 197 396 / 11
4 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 196 199 395 / 13
5 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 198 395 / 17
6 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 197 198 395 / 15
7 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 198 197 395 / 15
8 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 195 198 393 / 12
9 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 196 197 393 / 17
10 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 197 196 393 / 13
11 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 198 195 393 / 16
12 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 196 196 392 / 11
13 14-53053 Per Henriksen 010-Sakskøbing Skytteforening 192 199 391 / 11
14 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 193 198 391 / 11
15 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 194 390 / 11
16 10-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 196 194 390 / 9
17 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 196 193 389 / 6
18 14-54113 Poul Erik Hansen 005-Væggerløse Skytteforening 192 195 387 / 7
19 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 197 190 387 / 8
20 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 192 194 386 / 9
21 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 192 194 386 / 7
22 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 196 190 386 / 5
23 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 192 193 385 / 8
24 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 193 191 384 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 14-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 197 198 395 / 20
2 14-55911 Leif Johansen 006-Næstved Skytteforening 192 194 386 / 7
3 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 193 192 385 / 7
4 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 191 193 384 / 7
5 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 189 193 382 / 4
6 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 190 192 382 / 8
7 14-55844 Ove Hansen 053-Fensmark Skytteforening 192 190 382 / 8
8 14-55865 Mogens Andersen 053-Fensmark Skytteforening 193 184 377 / 9
9 14-55469 Knud E. Skovsgaard 053-Fensmark Skytteforening 183 192 375 / 9
10 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 185 190 375 / 5
11 14-81869 Leif Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 185 188 373 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 191 189 380 / 7
2 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 187 192 379 / 8
3 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 188 370 / 3
4 14-54928 Erik Andrè 005-Væggerløse Skytteforening 184 186 370 / 5
5 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 184 184 368 / 3
6 14-91174 Sonja Lisbeth Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 187 180 367 / 1
7 14-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 181 185 366 / 4
8 14-93068 Jan Allan Israelsen 053-Fensmark Skytteforening 181 178 359 / 2
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 200 200 400 / 27
2 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 199 200 399 / 17
3 14-55908 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 198 200 398 / 19
4 14-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 200 198 398 / 23
5 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 197 200 397 / 21
6 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 199 397 / 15
7 10-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 199 198 397 / 18
8 14-58727 Michael Andresen 053-Fensmark Skytteforening 199 198 397 / 14
9 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 200 197 397 / 18
10 10-84121 Dorthe Kappel 068-Fuglebjerg Skytteforening 197 198 395 / 13
11 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 198 394 / 11
12 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 199 195 394 / 8
13 14-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 196 197 393 / 9
14 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 196 196 392 / 10
15 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 194 197 391 / 15
16 14-55005 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skytteforening 189 196 385 / 9
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 196 199 395 / 12
2 14-56684 Lizette Andersen 006-Næstved Skytteforening 196 196 392 / 7
3 13-67782 Berit Gjermandsen 409-Tårnby Skytteforening 196 195 391 / 12
4 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 197 194 391 / 12
5 14-55299 Gert W. Olsen 006-Næstved Skytteforening 194 196 390 / 14
6 10-59925 Allan Andersen 068-Fuglebjerg Skytteforening 196 194 390 / 7
7 14-55649 Jakob Ulriksen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 192 193 385 / 9
8 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 192 191 383 / 7
9 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 191 185 376 / 5
10 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 188 183 371 / 5
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 10-92122 Karina Lund 009-Ringsted Skytteforening 196 196 392 / 9
2 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 194 388 / 7
3 14-55176 Lars Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 193 386 / 9
4 14-55691 Solvej Hahn Larsen 032-Damsholte Skytteforening 193 192 385 / 9
5 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 193 192 385 / 9
6 14-87324 Michael Kristansen 032-Damsholte Skytteforening 192 192 384 / 6
7 14-54829 Kirsten Jakobsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 189 190 379 / 5
8 14-90284 Bent Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 185 190 375 / 7
9 14-92513 Henrik Lindegaard 044-Faxe Skytteforening 184 186 370 / 3
10 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 185 370 / 1
11 14-55188 Keld Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 184 369 / 1
12 14-92384 Bjørg Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 187 180 367 / 1
13 14-56625 Ole Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 185 180 365 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 14-53738 Martin Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 200 / 17
2 14-86870 Jesper Pedersen 003-Ornebjerg Skytteforening 200 / 15
3 14-84871 Kamilla Andersen 025-Stensved Skytteforening 200 / 14
4 14-84054 Camilla Anna Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 200 / 13
5 14-55104 Tobias Garn 035-Stege Ndr. Skytteforening 200 / 13
6 14-53123 Janus Rasmussen 010-Sakskøbing Skytteforening 200 / 12
7 14-88696 Marie-Cecilie Odderup Sørensen 006-Næstved Skytteforening 199 / 13
8 14-85490 Sabrina Sjølund 001-Nykøbing F. Skytteforening 199 / 10
9 14-53977 Emma Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 / 9
10 14-83679 Sabine Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 / 8
11 14-84837 Katrine Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 197 / 10
12 14-86426 Frederikke Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 196 / 11
13 14-89465 Nadia Nielsen 025-Stensved Skytteforening 195 / 9
14 14-79922 Didde Pedersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 / 6
15 14-55139 Oline Cecilie S. Andkjær 035-Stege Ndr. Skytteforening 189 / 0
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 14-87090 Mette Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 200 / 12
2 14-83686 Andreas Madsen 008-Ravnsborg Skytteforening 199 / 8
3 14-89477 Rene Andersen 025-Stensved Skytteforening 198 / 11
4 14-80136 Patrick Frederiksen 008-Ravnsborg Skytteforening 198 / 10
5 14-88407 Simone Lund Hansen 012-Tingsted Skytteforening 198 / 7
6 14-83818 Andreas Raae 012-Tingsted Skytteforening 198 / 6
7 14-88697 Kasper Danielsen 006-Næstved Skytteforening 198 / 5
8 14-87091 Tanja R. Wriedt 006-Næstved Skytteforening 197 / 10
9 14-88412 Nick Dollerup 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 9
10 14-53042 Simone Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 / 6
11 14-89922 Ida Marie Larsen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 197 / 5
12 14-84865 Nanna Kristiansen 032-Damsholte Skytteforening 196 / 8
13 14-88120 Løkke Petersen 006-Næstved Skytteforening 196 / 3
14 14-55447 Mads Tu 003-Ornebjerg Skytteforening 196 / 2
15 14-55582 Anders Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 7
16 14-88694 Jesper Bo Nielsen 006-Næstved Skytteforening 194 / 5
17 14-86057 Emil Edelberg Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 / 4
18 14-90285 Nicolaj Lundahl 001-Nykøbing F. Skytteforening 191 / 4
19 14-86419 Mikkel Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 191 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 14-92339 Ida Houmølle 035-Stege Ndr. Skytteforening 198 / 8
2 14-88524 Bo Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 198 / 6
3 14-92287 Julie Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 / 7
4 14-83034 Jens Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 4
5 14-92515 Rikke Lindegaard 044-Faxe Skytteforening 196 / 7
6 14-89899 Jens H. V. Jensen 044-Faxe Skytteforening 196 / 5
7 14-86961 Lasse Wulff 012-Tingsted Skytteforening 196 / 2
8 10-90778 Simon Jørgensen 009-Ringsted Skytteforening 195 / 9
9 14-53949 Markus Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 5
10 14-81010 Lucas Errebo 004-Maribo Skytteforening 195 / 3
11 14-90155 Mikkel Pedersen 006-Næstved Skytteforening 194 / 10
12 14-88525 Emil Wriedt 006-Næstved Skytteforening 194 / 4
13 14-82817 Rasmus Gammeljord 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 194 / 2
14 14-89994 Victor Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 188 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 14-900001 Lea F. Hansen 008-Ravnsborg Skytteforening 195 / 6
2 14-900003 Jakob Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 3
3 14-89142 Oliver Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 186 / 3
4 13-88061 Josefine Højkjær 343-Hvidovre Skyttekreds 180 / 1
5 14-900002 Lukas Olsen 003-Ornebjerg Skytteforening 173 / 1
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 14-77309 Jacob Larsen 006-Næstved Skytteforening 199 / 13
2 14-55466 Kristina Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 199 / 9
3 14-53381 Nicolai Henriksen 004-Maribo Skytteforening 199 / 9
4 14-53984 Cecilie Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 / 9
5 14-56313 Rasmus Pedersen 010-Sakskøbing Skytteforening 199 / 9
6 14-56183 Martin Frederiksen 040-Kongsted Skytteforening 199 / 9
7 14-55549 Dennis Jacobsen 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 10
8 14-55413 Nicklas Lundberg 003-Ornebjerg Skytteforening 193 / 4
9 10-59919 Andreas Andersen 068-Fuglebjerg Skytteforening 184 / 3
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 14-55360 Tobias Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 9
2 14-80875 Signe Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 198 / 8
3 14-82049 Marcus Kamper 004-Maribo Skytteforening 198 / 7
4 14-84839 Jan Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 197 / 8
5 14-55265 Carl Emil Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 197 / 5
6 14-53562 Mette Larsen 008-Ravnsborg Skytteforening 196 / 3
7 14-53088 Lotte Andersen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 7
8 14-87154 Rene Bonde 004-Maribo Skytteforening 195 / 6
9 14-53118 Jesper Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 195 / 6
10 14-90163 Jonas Jørgensen 003-Ornebjerg Skytteforening 195 / 5
11 14-55168 Line P. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 / 6
12 14-53108 Jonas Jensen 010-Sakskøbing Skytteforening 194 / 4
13 14-82608 Troels Skov 035-Stege Ndr. Skytteforening 194 / 4
14 14-90160 Rasmus Jensen 006-Næstved Skytteforening 192 / 3
15 14-54220 Sarah Wulff 012-Tingsted Skytteforening 192 / 3
16 14-53380 Nicolai Jørgensen 004-Maribo Skytteforening 191 / 7
17 14-54262 Joakim Ring Hansen 012-Tingsted Skytteforening 190 / 3
18 14-54240 Michael Gundersen 012-Tingsted Skytteforening 190 / 2
19 14-88119 Nicolaj Breiner 006-Næstved Skytteforening 187 / 2
20 14-55192 Kasper Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 181 / 1
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 14-54267 Jacob Høegh 012-Tingsted Skytteforening 190 / 5
2 14-56407 Carina Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 190 / 4
3 14-55479 Kenneth Dollerup Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 188 / 5
4 14-54217 Stine Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 183 / 2
5 14-55114 Sarah Garn Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 / 1
6 10-57425 Dennis Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 181 / 0
7 14-55221 Jakob Frimand 035-Stege Ndr. Skytteforening 177 / 0
8 14-53723 Mikkel Villadsen 008-Ravnsborg Skytteforening 175 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 10-62299 Karin Iversen 033-Svinninge Skytteforening 194 / 4
2 10-59536 Johnny Olsen 006-Vemmelev SG&I 193 / 3
3 10-60136 Lisbeth Iversen 033-Svinninge Skytteforening 192 / 3
4 14-55133 Peter Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 190 / 2
5 10-60081 Søren Madsen 006-Vemmelev SG&I 188 / 4
6 14-55352 Verner Nielsen 003-Ornebjerg Skytteforening 187 / 4
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 14-55477 Kenneth Bremer 003-Ornebjerg Skytteforening 186 / 2
2 12-68853 Jon Luckmann Hansen 021-Greve Skf. 184 / 3
3 14-56691 Kenneth Hansen 003-Ornebjerg Skytteforening 184 / 2
4 14-56375 Jesper Gerner Malmborg 053-Fensmark Skytteforening 183 / 1
5 14-54434 Palle Henriksen 012-Tingsted Skytteforening 183 / 0
6 14-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 / 2
7 13-69234 Flemming Hansen 343-Hvidovre Skyttekreds 179 / 2
8 14-55222 Jacob Nielsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 178 / 1
9 13-70823 Carsten S Jappe 409-Tårnby Skytteforening 176 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 14-55337 Kenneth Westergaard 035-Stege Ndr. Skytteforening 183 / 0
2 14-90251 Jens Visbech Henriksen 053-Fensmark Skytteforening 181 / 0
3 14-55698 Karsten Larsen 032-Damsholte Skytteforening 180 / 2
4 14-54142 Karen Lolle 005-Væggerløse Skytteforening 179 / 0
5 14-55327 Thomas Czubaniuk 025-Stensved Skytteforening 177 / 2
6 14-54679 Steen Rasmussen 001-Nykøbing F. Skytteforening 176 / 1
7 14-86418 Lars Andersen 035-Stege Ndr. Skytteforening 175 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 14-56280 Casper Frederiksen 053-Fensmark Skytteforening 172 / 3
2 13-67452 Per H Jensen 409-Tårnby Skytteforening 171 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 11-65179 Bjørn Nielsen 035-Helsinge SG&I 199 / 4
2 14-55750 Finn Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 198 / 10
3 14-53201 Sv. Erik Frederiksen 029-Søllested Skytteforening 198 / 9
4 11-62500 Ole Olsen 096-Frederiksborg Amts Garderfor. 198 / 9
5 14-54991 Anders Christensen 010-Sakskøbing Skytteforening 197 / 8
6 14-54180 Finn Munksbo 005-Væggerløse Skytteforening 197 / 7
7 10-57419 Lars Lund 037-Tuse Skytteforening 197 / 7
8 14-55749 Hanne Corell 003-Ornebjerg Skytteforening 197 / 6
9 14-54116 Ole Ebbe 005-Væggerløse Skytteforening 197 / 5
10 14-56284 Benny Christiansen 040-Kongsted Skytteforening 196 / 9
11 14-56055 Egon Olsen 006-Næstved Skytteforening 196 / 8
12 14-54902 Hans Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 7
13 14-55937 Klaus Wagner 006-Næstved Skytteforening 196 / 7
14 10-60087 Steen Hansen 009-Ringsted Skytteforening 196 / 5
15 10-59402 Torben Kaalund-Ram 074-Gimlinge SG&I 196 / 4
16 13-67459 Otto Reenberg 409-Tårnby Skytteforening 196 / 2
17 14-54957 Carsten F. Petersen 001-Nykøbing F. Skytteforening 195 / 4
18 14-56134 Tor O Riddervold 040-Kongsted Skytteforening 193 / 3
19 14-55770 Tove Sønderstgård 006-Næstved Skytteforening 193 / 3
20 14-59981 Jørgen Søndergård 006-Næstved Skytteforening 192 / 6
21 14-53053 Per Henriksen 010-Sakskøbing Skytteforening 192 / 5
22 14-53166 Berrit Carlsen 010-Sakskøbing Skytteforening 192 / 3
23 14-54113 Poul Erik Hansen 005-Væggerløse Skytteforening 192 / 2
24 14-54712 Per W. Jørgensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 192 / 2
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 14-56096 Birthe Skytte 006-Næstved Skytteforening 197 / 8
2 10-60164 Jørgen Arne Hansen 009-Ringsted Skytteforening 193 / 5
3 14-55865 Mogens Andersen 053-Fensmark Skytteforening 193 / 4
4 14-55844 Ove Hansen 053-Fensmark Skytteforening 192 / 7
5 14-55911 Leif Johansen 006-Næstved Skytteforening 192 / 5
6 14-56376 Jens Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 191 / 5
7 14-54678 Tage Jensen 001-Nykøbing F. Skytteforening 190 / 3
8 14-56455 Jørgen Jensen 040-Kongsted Skytteforening 189 / 2
9 10-60150 Knud H. Andersen 009-Ringsted Skytteforening 185 / 2
10 14-81869 Leif Nielsen 010-Sakskøbing Skytteforening 185 / 1
11 14-55469 Knud E. Skovsgaard 053-Fensmark Skytteforening 183 / 3
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 14-55090 Børge Pehrson 032-Damsholte Skytteforening 191 / 4
2 14-54808 Lisbeth Pil 001-Nykøbing F. Skytteforening 187 / 3
3 14-91174 Sonja Lisbeth Rasmussen 040-Kongsted Skytteforening 187 / 0
4 14-54928 Erik Andrè 005-Væggerløse Skytteforening 184 / 3
5 11-65008 Viggo Rasmussen 035-Helsinge SG&I 184 / 1
6 14-55241 Finn Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 182 / 1
7 14-93068 Jan Allan Israelsen 053-Fensmark Skytteforening 181 / 0
8 14-55548 Egon Baltzersen 003-Ornebjerg Skytteforening 181 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 14-55884 Martin Christensen 006-Næstved Skytteforening 200 / 13
2 14-56801 Dennis Helveg 044-Faxe Skytteforening 200 / 13
3 14-53137 Hanne Andersen 012-Tingsted Skytteforening 200 / 9
4 10-58926 Mie Hansen 068-Fuglebjerg Skytteforening 199 / 10
5 14-56391 Elisabeth Toftvad 053-Fensmark Skytteforening 199 / 6
6 14-58727 Michael Andresen 053-Fensmark Skytteforening 199 / 5
7 14-55275 Anne B. Bertelsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 199 / 4
8 14-55908 Leif Klausen 006-Næstved Skytteforening 198 / 9
9 14-56001 Jan Mortensen 006-Næstved Skytteforening 198 / 8
10 10-57407 Susanne Frederiksen 037-Tuse Skytteforening 197 / 10
11 10-84121 Dorthe Kappel 068-Fuglebjerg Skytteforening 197 / 6
12 14-56628 Lars Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 196 / 7
13 14-54860 Jette Madsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 196 / 5
14 14-56324 Niels Erik Hansen 053-Fensmark Skytteforening 196 / 4
15 14-53119 Jens Peter Hansen 010-Sakskøbing Skytteforening 194 / 10
16 14-55005 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skytteforening 189 / 2
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 14-53054 Per Andersen 012-Tingsted Skytteforening 197 / 6
2 13-67782 Berit Gjermandsen 409-Tårnby Skytteforening 196 / 6
3 14-56684 Lizette Andersen 006-Næstved Skytteforening 196 / 5
4 10-59925 Allan Andersen 068-Fuglebjerg Skytteforening 196 / 4
5 14-87542 Claus Frederiksen 032-Damsholte Skytteforening 196 / 2
6 14-55299 Gert W. Olsen 006-Næstved Skytteforening 194 / 5
7 14-55649 Jakob Ulriksen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 192 / 3
8 14-56316 Per Lund Pedersen 053-Fensmark Skytteforening 192 / 2
9 14-88951 Bjarne Hansen 012-Tingsted Skytteforening 191 / 4
10 11-65024 Teresa Rasmussen 035-Helsinge SG&I 188 / 3
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 10-92122 Karina Lund 009-Ringsted Skytteforening 196 / 9
2 14-54892 Ingelise Steen 001-Nykøbing F. Skytteforening 194 / 3
3 14-55176 Lars Hansen 035-Stege Ndr. Skytteforening 193 / 5
4 14-84055 Torben Kristiansen 108-Lundby og Omegns Skytteforenin 193 / 5
5 14-55691 Solvej Hahn Larsen 032-Damsholte Skytteforening 193 / 3
6 14-87324 Michael Kristansen 032-Damsholte Skytteforening 192 / 4
7 14-54829 Kirsten Jakobsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 189 / 3
8 14-92384 Bjørg Mortensen 012-Tingsted Skytteforening 187 / 0
9 14-90284 Bent Foged 001-Nykøbing F. Skytteforening 185 / 2
10 14-56625 Ole Højbjerg 044-Faxe Skytteforening 185 / 1
11 14-55188 Keld Larsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 0
12 14-55109 Stefan Rasmussen 035-Stege Ndr. Skytteforening 185 / 0
13 14-92513 Henrik Lindegaard 044-Faxe Skytteforening 184 / 1