18-11-2012 15:59:08 - DDS SP v.3.12.9.2

RESULTATLISTE
Storstrømsskydning 2012

 

 

Holdkonkurrence: Børnehold Storstrømsskydning

1Ravnsborg Skytteforening
99341Julie SchæfferKlasse: BK1200/13
53738Martin VilladsenKlasse: J1199/08
90666Magnus Vesterlund GustavsenKlasse: BK1199/13
101423Yasmin SebechKlasse: BK1198/12
Total796/46

2Næstved Skytteforening
105294William AndersenKlasse: BK1200/11
84054Camilla Anna KristiansenKlasse: J1199/09
88524Bo SønderstgårdKlasse: BK1199/09
103958Tobias NielsenKlasse: BK1198/07
Total796/36

3Stege Ndr. Skytteforening
101724Mathilde L.D. JensenKlasse: BK1200/08
101872Elias WintherKlasse: BK2200/08
86426Frederikke FrederiksenKlasse: J1199/14
101723Stine R.D. JensenKlasse: J2197/05
Total796/35

4Tingsted Skytteforening
81811Betina PetersenKlasse: J1198/05
94930Elisabeth OlsenKlasse: J2198/07
89994Victor MortensenKlasse: J2194/05
88407Simone Lund HansenKlasse: J2190/03
Total780/20

5Stensved Skytteforening
98996Emma CarstensenKlasse: BK1200/18
103908Marcus SehestedKlasse: BK2199/09
103909Fie L. RasmussenKlasse: BK2197/07
102268Mathias NielsenKlasse: J2183/00
Total779/34

 

 

Holdkonkurrence: Seniorhold Storstrømsskydning

1Stege Ndr. Skytteforening
87542Claus FrederiksenKlasse: ÅK1199/06
55275Anne B. BertelsenKlasse: ÅK1198/08
55133Peter HansenKlasse: 1192/03
55114Sarah Garn HansenKlasse: UNG191/05
Total780/22

2Næstved Skytteforening
55884Martin ChristensenKlasse: ÅK1200/09
56391Elisabeth ToftvadKlasse: ÅK1200/09
77309Jacob LarsenKlasse: UNG191/03
84839Jan SønderstgårdKlasse: UNG184/00
Total775/21

3Ornebjerg Skytteforening
55109Stefan RasmussenKlasse: ÅK2189/03
M0002Sten FærregaardKlasse: ÅK3189/04
55352Verner NielsenKlasse: 1187/00
55477Kenneth BremerKlasse: 2187/02
Total752/09

4Fensmark Skytteforening
56316Per Lund PedersenKlasse: ÅK2193/07
90251Jens HenriksenKlasse: 2189/04
56375Jesper Gerner MalmborgKlasse: 2182/01
56407Carina Lund PedersenKlasse: 2182/00
Total746/12

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Finale Åben Klasse
153723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening400    106.0    506.0
257407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening399    103.9    502.9
356391Elisabeth Toftvad14-006 Næstved Skytteforening397    104.6    501.6
487542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening396    104.9    500.9
580876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening397    102.0    499.0

 

 

Gevær, 15m. - Finale Senior/Ung
155879Mette Larsen09-107 Sportsskydeklubben Odense385    96.8    481.8
277309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening382    98.4    480.4
357425Dennis Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening381    99.1    480.1
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening380    98.2    478.2
590251Jens Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening378    98.1    476.1

 

 

Gevær, 15m. - Finale Veteran
165179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I398    102.4    500.4
256096Birthe Skytte14-006 Næstved Skytteforening396    103.2    499.2
357419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening397    101.5    498.5
455299Gert W. Olsen14-006 Næstved Skytteforening387    100.1    487.1

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
199341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening200/13    200/12    400/25G
290666Magnus Vesterlund Gustavsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/13    200/10    399/23S
356352Line Gerner Malmborg14-053 Fensmark Skytteforening200/15    199/06    399/21B
4105294William Andersen14-006 Næstved Skytteforening200/11    199/07    399/18
5101423Yasmin Sebech14-008 Ravnsborg Skytteforening198/12    200/15    398/27
6103958Tobias Nielsen14-006 Næstved Skytteforening198/07    200/11    398/18
798996Emma Carstensen14-025 Stensved Skytteforening200/18    198/13    398/31
8100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening200/16    198/06    398/22
999278Christian Høgsgaard14-108 Lundby og Omegns Skytteforening200/07    198/11    398/18
10101724Mathilde L.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08    198/09    398/17
11104432Annika Løve Nielsen14-006 Næstved Skytteforening197/05    200/11    397/16
1288524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening199/09    197/08    396/17
1372629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening196/06    197/08    393/14
14101228Philip Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/05    197/04    392/09
1589142Oliver Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/06    196/09    391/15
16100140Mette Hansen14-040 Kongsted Skytteforening196/05    195/09    391/14
17104431Tim Løve Nielsen14-006 Næstved Skytteforening194/06    194/08    388/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1104721Peter H. Nielsen14-044 Faxe Skytteforening200/11    200/08    400/19G
2101872Elias Winther14-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08    200/08    400/16S
3103908Marcus Sehested14-025 Stensved Skytteforening199/09    200/06    399/15B
4101518Anna Danielsen14-025 Stensved Skytteforening197/04    199/07    396/11
5102943Andreas Jakobsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening198/12    198/06    396/18
699280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening199/06    197/09    396/15
7104700Nicklas Pries11-035 Helsinge SG&I198/10    197/09    395/19
8104686Nicki Søndergaard Hansen14-010 Sakskøbing Skytteforening197/06    197/06    394/12
9106128Sigurd Arnsdorfdam14-035 Stege Ndr. Skytteforening196/08    196/03    392/11
10103909Fie L. Rasmussen14-025 Stensved Skytteforening197/07    195/08    392/15
11102820Alexander Erik Meulengracht14-006 Næstved Skytteforening196/04    193/08    389/12
12105006Mikkel F. Larsen14-010 Sakskøbing Skytteforening183/01    181/03    364/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1103378Martin Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening196/04    191/06    387/10G
2103910Lukas Glahn14-025 Stensved Skytteforening193/07    189/04    382/11S
3104971Lasse L. Nielsen14-006 Næstved Skytteforening189/04    188/05    377/09B
4107581Nikolai Agger Høy12-069 Køge Skf.189/01    187/00    376/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1108613Victor Jensen14-006 Næstved Skytteforening195/09    198/03    393/12G
2108614Ida Marie Bülow14-006 Næstved Skytteforening193/03    192/03    385/06S
3107715Loke Rindebæk14-010 Sakskøbing Skytteforening189/02    190/03    379/05B
4108615Kristian Bülow14-006 Næstved Skytteforening189/03    185/03    374/06
5108612Alexander Holmstrøm14-006 Næstved Skytteforening183/04    182/00    365/04
6107933Valdemar. H Alban14-003 Ornebjerg Skytteforening176/00    173/02    349/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1
153738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/08    200/08    399/16G
283679Sabine Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening198/11    199/09    397/20S
386426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening199/14    197/11    396/25B
484054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening199/09    197/11    396/20
581811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening198/05    195/07    393/12
693567Sara Hansen14-008 Ravnsborg Skytteforening190/10    195/04    385/14

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1101723Stine R.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/05    200/10    397/15G
288120Løkke Pedersen14-006 Næstved Skytteforening197/08    199/09    396/17S
387091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening197/09    197/08    394/17B
4103632Rune Sabro14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/05    197/05    392/10
589994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening194/05    197/04    391/09
694930Elisabeth Olsen14-012 Tingsted Skytteforening198/07    193/06    391/13
790155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening196/03    194/07    390/10
888407Simone Lund Hansen14-012 Tingsted Skytteforening190/03    195/07    385/10
991082Tobias Jørgensen14-008 Ravnsborg Skytteforening192/02    193/03    385/05
1096675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening193/03    191/01    384/04
1182817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening190/05    191/04    381/09
12106535Simon Jensen11-035 Helsinge SG&I185/01    187/02    372/03
13102268Mathias Nielsen14-025 Stensved Skytteforening183/00    183/02    366/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
177309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening191/03    191/02    382/05G
255114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/05    186/01    377/06
356183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening183/01    186/02    369/03
455168Line P. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening183/00    183/01    366/01
584839Jan Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening184/00    181/02    365/02
655104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening178/01    178/01    356/02
790163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening173/01    170/00    343/01
892287Julie Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening174/00    163/00    337/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1
155879Mette Larsen09-107 Sportsskydeklubben Odense193/05    192/04    385/09G
257425Dennis Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening193/03    188/03    381/06
359650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I191/04    189/02    380/06
455133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening192/03    188/02    380/05
553091Line N. With14-004 Maribo Skytteforening188/02    191/00    379/02
668899Britta Hansen13-343 Hvidovre Skyttekreds190/03    189/03    379/06
755352Verner Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening187/00    190/04    377/04
859536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I186/01    187/02    373/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2
154457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening191/03    188/00    379/03G
290251Jens Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening189/04    189/03    378/07
355222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01    187/01    377/02
468807Michael Hansen13-343 Hvidovre Skyttekreds192/02    184/01    376/03
555337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening184/00    191/03    375/03
694703Henrik Johansen14-012 Tingsted Skytteforening182/00    189/01    371/01
755477Kenneth Bremer14-003 Ornebjerg Skytteforening187/02    184/01    371/03
856375Jesper Gerner Malmborg14-053 Fensmark Skytteforening182/01    188/02    370/03
956407Carina Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening182/00    188/02    370/02
1055571Birthe Holm Thomsen14-003 Ornebjerg Skytteforening184/01    184/00    368/01
1186418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01    182/01    366/02
1254679Steen Rasmussen14-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02    181/00    366/02
1356691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening181/01    184/02    365/03
1455123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening179/00    185/02    364/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3
154434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening181/01    188/04    369/05G
253860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening184/03    182/01    366/04
354142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening177/00    182/02    359/02
455327Thomas Czubaniuk14-025 Stensved Skytteforening177/01    179/00    356/01
564579Thomas Møllegaard11-035 Helsinge SG&I175/01    180/00    355/01
696800Lars Jacobsen14-053 Fensmark Skytteforening176/00    168/01    344/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1
165179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I199/11    199/04    398/15G
257419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening198/09    199/10    397/19
356096Birthe Skytte14-006 Næstved Skytteforening199/07    197/10    396/17
454113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening196/05    198/09    394/14
554116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening197/07    197/05    394/12
653420Johnny Johansson14-004 Maribo Skytteforening195/08    198/05    393/13
754740Niels Corfitsen14-005 Væggerløse Skytteforening194/05    198/07    392/12
853201Sv. Erik Frederiksen14-004 Maribo Skytteforening196/03    196/07    392/10
953166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening198/06    194/05    392/11
1059402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I193/06    196/03    389/09
1153053Per Henriksen14-010 Sakskøbing Skytteforening195/03    192/03    387/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V2
155911Leif Johansen14-006 Næstved Skytteforening195/07    195/04    390/11G
253159Carsten Andersen14-010 Sakskøbing Skytteforening193/04    195/05    388/09
355789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening195/04    193/04    388/08
455299Gert W. Olsen14-006 Næstved Skytteforening191/05    196/03    387/08
555865Mogens Andersen14-006 Næstved Skytteforening192/05    194/05    386/10
655844Ove Hansen14-006 Næstved Skytteforening191/05    194/03    385/08
753229Kaj Pedersen14-029 Søllested Skytteforening193/05    192/03    385/08
855770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening194/02    191/03    385/05
959981Jørgen Søndergård14-006 Næstved Skytteforening189/02    191/04    380/06
1085764Erik Hudlebusch14-006 Næstved Skytteforening186/03    193/02    379/05
1181869Leif Nielsen14-010 Sakskøbing Skytteforening186/02    192/03    378/05
1256057Ebbe Kristensen14-006 Næstved Skytteforening185/00    187/03    372/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3
191964Laszio Szabo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening193/05    192/02    385/07G
256107Arne E. Nielsen14-006 Næstved Skytteforening192/03    190/02    382/05
365008Viggo Rasmussen11-035 Helsinge SG&I182/01    189/00    371/01
4108276Mogens Graarup Hoven12-069 Køge Skf.184/01    185/02    369/03
556099Bent Andersen14-006 Næstved Skytteforening181/01    186/01    367/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
153723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening200/12    200/12    400/24G
255884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening200/09    200/08    400/17
357407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening199/12    200/10    399/22
455908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening198/07    199/10    397/17
580876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening199/11    198/08    397/19
656391Elisabeth Toftvad14-006 Næstved Skytteforening200/09    197/06    397/15
753644Meriam K. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/09    197/13    396/22
887542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06    197/08    396/14
993566Jens Frimann14-006 Næstved Skytteforening196/06    199/09    395/15
1055275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening198/08    197/09    395/17
1156017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening194/05    200/13    394/18
1253865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/09    199/11    394/20
1395724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I198/08    196/11    394/19
1455649Jakob Ulriksen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening196/03    196/06    392/09
1575460Line Sørensen12-069 Køge Skf.194/05    197/10    391/15
1698025Dorte Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening197/09    193/06    390/15
1798309Michael Larsen14-008 Ravnsborg Skytteforening196/08    193/03    389/11
1854860Jette Madsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04    193/05    389/09
1984055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/02    193/02    387/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1106127Birgitte Ott14-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07    197/08    395/15G
255090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03    195/02    386/05
356316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening193/07    193/09    386/16
455657Bøje Nielsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/04    189/01    384/05
555109Stefan Rasmussen14-003 Ornebjerg Skytteforening189/03    191/04    380/07
6102458Henrik Hansen14-044 Faxe Skytteforening193/03    187/01    380/04
7106123Esbern Ott14-035 Stege Ndr. Skytteforening188/01    190/03    378/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1102107Vibeke Pedersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening197/04    198/06    395/10G
2104891Martin Elnebo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/02    195/05    390/07
3103972Mikael Henrik Jensen11-035 Helsinge SG&I193/07    195/04    388/11
4107354Chrestel Sehested14-025 Stensved Skytteforening194/03    194/05    388/08
599282Niels Lauge Hermansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/02    191/02    378/04
6M0002Sten Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening189/04    180/00    369/04
7104699Henning Pries11-035 Helsinge SG&I181/01    187/00    368/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1
198996Emma Carstensen14-025 Stensved Skytteforening200/18P
2100365Natashia Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening200/16P
356352Line Gerner Malmborg14-053 Fensmark Skytteforening200/15P
499341Julie Schæffer14-008 Ravnsborg Skytteforening200/13P
5105294William Andersen14-006 Næstved Skytteforening200/11P
6101724Mathilde L.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08P
799278Christian Høgsgaard14-108 Lundby og Omegns Skytteforening200/07P
890666Magnus Vesterlund Gustavsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/13
988524Bo Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening199/09
10101423Yasmin Sebech14-008 Ravnsborg Skytteforening198/12
11103958Tobias Nielsen14-006 Næstved Skytteforening198/07
12104432Annika Løve Nielsen14-006 Næstved Skytteforening197/05
1372629Simon Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening196/06
14100140Mette Hansen14-040 Kongsted Skytteforening196/05
1589142Oliver Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/06
16101228Philip Petersen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/05
17104431Tim Løve Nielsen14-006 Næstved Skytteforening194/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2
1104721Peter H. Nielsen14-044 Faxe Skytteforening200/11P
2101872Elias Winther14-035 Stege Ndr. Skytteforening200/08P
3103908Marcus Sehested14-025 Stensved Skytteforening199/09P
499280Emil Egelund Petersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening199/06
5102943Andreas Jakobsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening198/12
6104700Nicklas Pries11-035 Helsinge SG&I198/10
7103909Fie L. Rasmussen14-025 Stensved Skytteforening197/07
8104686Nicki Søndergaard Hansen14-010 Sakskøbing Skytteforening197/06
9101518Anna Danielsen14-025 Stensved Skytteforening197/04
10106128Sigurd Arnsdorfdam14-035 Stege Ndr. Skytteforening196/08
11102820Alexander Erik Meulengracht14-006 Næstved Skytteforening196/04
12105006Mikkel F. Larsen14-010 Sakskøbing Skytteforening183/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3
1103378Martin Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening196/04P
2103910Lukas Glahn14-025 Stensved Skytteforening193/07
3104971Lasse L. Nielsen14-006 Næstved Skytteforening189/04
4107581Nikolai Agger Høy12-069 Køge Skf.189/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4
1108613Victor Jensen14-006 Næstved Skytteforening195/09P
2108614Ida Marie Bülow14-006 Næstved Skytteforening193/03P
3108615Kristian Bülow14-006 Næstved Skytteforening189/03
4107715Loke Rindebæk14-010 Sakskøbing Skytteforening189/02
5108612Alexander Holmstrøm14-006 Næstved Skytteforening183/04
6107933Valdemar. H Alban14-003 Ornebjerg Skytteforening176/00
7M0001Sebastian Nørgaard Bentsen14-003 Ornebjerg Skytteforening156/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1
186426Frederikke Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening199/14P
284054Camilla Anna Kristiansen14-006 Næstved Skytteforening199/09P
353738Martin Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/08
483679Sabine Madsen14-008 Ravnsborg Skytteforening198/11
581811Betina Petersen14-012 Tingsted Skytteforening198/05
693567Sara Hansen14-008 Ravnsborg Skytteforening190/10

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2
194930Elisabeth Olsen14-012 Tingsted Skytteforening198/07P
287091Tanja R. Wriedt14-006 Næstved Skytteforening197/09P
388120Løkke Pedersen14-006 Næstved Skytteforening197/08P
4101723Stine R.D. Jensen14-035 Stege Ndr. Skytteforening197/05P
590155Mikkel Pedersen14-006 Næstved Skytteforening196/03
6103632Rune Sabro14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/05
789994Victor Mortensen14-012 Tingsted Skytteforening194/05
896675Regitze Harslund Sancoeur14-006 Næstved Skytteforening193/03
991082Tobias Jørgensen14-008 Ravnsborg Skytteforening192/02
1082817Rasmus Gammeljord14-108 Lundby og Omegns Skytteforening190/05
1188407Simone Lund Hansen14-012 Tingsted Skytteforening190/03
12106535Simon Jensen11-035 Helsinge SG&I185/01
13102268Mathias Nielsen14-025 Stensved Skytteforening183/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG
155114Sarah Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/05P
277309Jacob Larsen14-006 Næstved Skytteforening191/03P
384839Jan Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening184/00
456183Martin Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening183/01
555168Line P. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening183/00
655104Tobias Garn Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening178/01
792287Julie Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening174/00
890163Jonas Jørgensen14-003 Ornebjerg Skytteforening173/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 1
155879Mette Larsen09-107 Sportsskydeklubben Odense193/05P
257425Dennis Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening193/03P
355133Peter Hansen14-035 Stege Ndr. Skytteforening192/03
459650Allan Hansen10-006 Vemmelev SG&I191/04
568899Britta Hansen13-343 Hvidovre Skyttekreds190/03
653091Line N. With14-004 Maribo Skytteforening188/02
755352Verner Nielsen14-003 Ornebjerg Skytteforening187/00
859536Johnny Olsen10-006 Vemmelev SG&I186/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 2
168807Michael Hansen13-343 Hvidovre Skyttekreds192/02P
254457Mikael Green14-012 Tingsted Skytteforening191/03P
355222Jacob Nielsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening190/01P
490251Jens Henriksen14-053 Fensmark Skytteforening189/04
555477Kenneth Bremer14-003 Ornebjerg Skytteforening187/02
654679Steen Rasmussen14-001 Nykøbing F. Skytteforening185/02
755571Birthe Holm Thomsen14-003 Ornebjerg Skytteforening184/01
786418Lars Andersen14-035 Stege Ndr. Skytteforening184/01
955337Kenneth Westergaard14-035 Stege Ndr. Skytteforening184/00
1056375Jesper Gerner Malmborg14-053 Fensmark Skytteforening182/01
1156407Carina Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening182/00
1194703Henrik Johansen14-012 Tingsted Skytteforening182/00
1356691Kenneth Hansen14-003 Ornebjerg Skytteforening181/01
1455123Preben Villadsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening179/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 3
153860Birgitte Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening184/03P
254434Palle Henriksen14-012 Tingsted Skytteforening181/01
355327Thomas Czubaniuk14-025 Stensved Skytteforening177/01
454142Karen Lolle14-005 Væggerløse Skytteforening177/00
596800Lars Jacobsen14-053 Fensmark Skytteforening176/00
664579Thomas Møllegaard11-035 Helsinge SG&I175/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V1
165179Bjørn Nielsen11-035 Helsinge SG&I199/11P
256096Birthe Skytte14-006 Næstved Skytteforening199/07P
357419Lars Lund10-037 Tuse Skytteforening198/09
453166Berrit Carlsen14-010 Sakskøbing Skytteforening198/06
554116Ole Ebbe14-005 Væggerløse Skytteforening197/07
654113Poul Erik Hansen14-005 Væggerløse Skytteforening196/05
753201Sv. Erik Frederiksen14-004 Maribo Skytteforening196/03
853420Johnny Johansson14-004 Maribo Skytteforening195/08
953053Per Henriksen14-010 Sakskøbing Skytteforening195/03
1054740Niels Corfitsen14-005 Væggerløse Skytteforening194/05
1159402Torben Kaalund-Ram10-074 Gimlinge SG&I193/06

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V2
155911Leif Johansen14-006 Næstved Skytteforening195/07P
255789Svend Erik Reckeweg14-006 Næstved Skytteforening195/04P
355770Tove Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening194/02
453229Kaj Pedersen14-029 Søllested Skytteforening193/05
553159Carsten Andersen14-010 Sakskøbing Skytteforening193/04
655865Mogens Andersen14-006 Næstved Skytteforening192/05
755299Gert W. Olsen14-006 Næstved Skytteforening191/05
755844Ove Hansen14-006 Næstved Skytteforening191/05
959981Jørgen Søndergård14-006 Næstved Skytteforening189/02
1085764Erik Hudlebusch14-006 Næstved Skytteforening186/03
1181869Leif Nielsen14-010 Sakskøbing Skytteforening186/02
1256057Ebbe Kristensen14-006 Næstved Skytteforening185/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V3
191964Laszio Szabo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening193/05P
256107Arne E. Nielsen14-006 Næstved Skytteforening192/03
3108276Mogens Graarup Hoven12-069 Køge Skf.184/01
465008Viggo Rasmussen11-035 Helsinge SG&I182/01
556099Bent Andersen14-006 Næstved Skytteforening181/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
153723Mikkel Villadsen14-008 Ravnsborg Skytteforening200/12P
256391Elisabeth Toftvad14-006 Næstved Skytteforening200/09P
255884Martin Christensen14-006 Næstved Skytteforening200/09P
457407Susanne Frederiksen10-037 Tuse Skytteforening199/12P
580876Ruddy Frederiksen14-006 Næstved Skytteforening199/11
653644Meriam K. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening199/09
787542Claus Frederiksen14-035 Stege Ndr. Skytteforening199/06
855275Anne B. Bertelsen14-035 Stege Ndr. Skytteforening198/08
895724John Helstrup10-074 Gimlinge SG&I198/08
1055908Leif Klausen14-006 Næstved Skytteforening198/07
1198025Dorte Sønderstgård14-006 Næstved Skytteforening197/09
1298309Michael Larsen14-008 Ravnsborg Skytteforening196/08
1393566Jens Frimann14-006 Næstved Skytteforening196/06
1454860Jette Madsen14-001 Nykøbing F. Skytteforening196/04
1555649Jakob Ulriksen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening196/03
1653865Belinda B. Nielsen14-008 Ravnsborg Skytteforening195/09
1756017Henrik Pedersen14-006 Næstved Skytteforening194/05
1775460Line Sørensen12-069 Køge Skf.194/05
1984055Torben Kristiansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening194/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1106127Birgitte Ott14-035 Stege Ndr. Skytteforening198/07P
255657Bøje Nielsen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/04P
356316Per Lund Pedersen14-053 Fensmark Skytteforening193/07
4102458Henrik Hansen14-044 Faxe Skytteforening193/03
555090Børge Pehrson14-035 Stege Ndr. Skytteforening191/03
655109Stefan Rasmussen14-003 Ornebjerg Skytteforening189/03
7106123Esbern Ott14-035 Stege Ndr. Skytteforening188/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1102107Vibeke Pedersen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening197/04P
2104891Martin Elnebo14-108 Lundby og Omegns Skytteforening195/02P
3107354Chrestel Sehested14-025 Stensved Skytteforening194/03
4103972Mikael Henrik Jensen11-035 Helsinge SG&I193/07
5M0002Sten Færregaard14-003 Ornebjerg Skytteforening189/04
699282Niels Lauge Hermansen14-108 Lundby og Omegns Skytteforening187/02
7104699Henning Pries11-035 Helsinge SG&I181/01